بهترین متخصص پوست تهران

بهترین متخصص پوست تهران

بهترین متخصص پوست تهران

بهترین متخصص پوست تهران : پوست، بزرگترین اندام بدن شماست  هم از لحاظ وزن – بین ۶ تا ۹ پوند – و هم از لحاظ مساحت – حدود ۲ یارد مربع. پوست شما درون بدن‌تان را از دنیای خارج جدا می‌کند، شما را از ویروس‌ها و باکتری‌ها محافظت می‌کند و به طور مرتب دمای بدن‌تان را تنظیم می‌کند. اما بیماری پوستی نیز همیشه در کمین شما است.

بهترین متخصص پوست تهران

آیا متخصص پوست با جراحی یکی است یا تخصص های جدا هستند؟ چه جراحی هایی را متخصص پوست انجام می دهد؟

متخصص پوست بیماری های مربوط به پوست از قبیل انواع تومورهای پوستی , خال های پوستی, حتی جراحی پلک و جراحی هایی که به طور کلی مربوط به پوست, مو, مخاط و ناخن می شوند را درمان می کند و همچین کاشت مو را نیز انجام می دهد. تنها مجوز عمل جراحی کاشت مو در درمانگاه های تخصصی پوست و مو است. رشته تخصصی پوست کاملا جدا از جراحی است ولی در پزشکی تداخل بین رشته ها وجود دارد. مثلا ممکن است ۳ رده ی تخصصی یک کاری را بتوانند به همراه هم انجام دهند.

آیا متخصص پوست اطفال یا سنین مختلف جدا از هم هستند یا همه در یک تخصص یا فوق تخصص هستند

رشته تخصصی و فوق تخصصی اطفال در کشورهای اروپایی مثلا در فرانسه وجود دارد. پزشکان پس از گرفتن تخصص پوست, فوق تخصص اطفال را میگیرند ولی در ایران به این صورت نمی باشد. بیماری های پوست اطفال توسط پزشکان متخصص اطفال نیز درمان می شوند.

آیا «متخصص زیبایی» وجود دارد

بهترین متخصص پوست تهران

حجم زیادی از مشکلات و عوارض مرتبط با امور زیبایی، مربوط به این مساله است که گروهی افراد سودجو بوسیله عناوین جعلی و تبلیغات نادرست و اغراق آمیز مردم را دچار خطای تشخیص و انتخاب می‌کنند.

 به گفته یکی از بهترین متخصص پوست در تهران :متاسفانه امروزه  تبلیغات در حوزه پوست و مو و زیبایی بدون نظارت کافی در جریان است و مردم نیز به دلیل عدم آشنایی، به این تبلیغات کمک می‌کنندکه شاید بعضی از این آگهی‌ها درست باشند، اما باید بیشتر دقت و بررسی کرد.

بهترین منخصص در تهران  با بیان اینکه عده‌ای از پزشکان، بوسیله شرکت‌های واردکننده تجهیزات و محصولات زیبایی، تحت آموزش‌های کوتاه‌مدت چندساعته قرار گرفته و گواهی‌نامه دریافت می‌کنند، اذعان کرد: این گواهینامه‌ها و مدارک به بیننده چنین القا می‌کن که پزشک مذکور دوره تخصصی ویژه‌ای را در دانشگاه معتبری گذرانده و مدرک خاصی دریافت کرده است.

 به گفته عضو انجمن متخصصین پوست ایران  :متاسفانه در اکثر موارد چنین نبوده و مدارک مذکور مورد تایید هیچ مرجع رسمی و دانشگاهی معتبری نیست.

نمونه‌ای از درمان‌هایی که یهترین  متخصص پوست تهران در حوزه زیبایی پوست انجام می‌دهند

بهترین متخصص پوست تهران

**متخصص پوست تهران دوره ویژه‌ای جهت انجام عمل جوانسازی پوست با پرکننده می‌گذرانند ٬بنابراین هم دانش پزشکی و هم مهارت لازم جهت انجام موفق عمل‌های زیبایی را دارند.
**جراحی زیبایی جهت محو نمودن رد جوش و فرو رفتگی‌های پوست.
**جراحی با لیزر برای از بین بردن رگ های کوچک، لکه های پیری، جای خالکوبی یا چین و چروک.
**تزریق پرکننده‌ها و توکسین بوتولینوم جهت جوانسازی پوست صورت.

روش های جراحی زیبایی پوست توسط بهترین متخصص پوست و مو تهران

۱- لایه برداری پوست

لایه برداری روشی برای درمان پوست های آسیب دیده است. لایه برداری پوست معمولاً برای از بین بردن چین و چروک صورت، از بین بردن جوش و رفع آکنه مورد استفاده قرار می گیرد. لایه برداری پوست می تواند از سطح پوست تا عمق پوست انجام شود و متخصص پوست با توجه به میزان آسیب دیدگی پوست شما تعیین می کند که تا چه سطحی از پوست باید لایه برداری شود.

برای لایه برداری سطحی پوست از اسید آلفا هیدروکسی (alpha-hydroxy) و برای لایه برداری میانه پوست از اسید تروکلاروتیک (trichloroacetic) استفاده می شود. استفاده از هر دو مواد به چین و چروک صورت و رفع آکنه کمک می کنند.
فنول(Phenol) خراش ها و چروک عمقی تر پوست را درمان می کند که اثرات بیشتری از لایه برداری سطحی و میانه پوست دارد. همچنین نتایج و آثار لایه برداری عمیق پوست تا ۱۰ سال ماندگاری دارد.

بهترین متخصص پوست تهران

۲-میکرودرم ابریژن

ميکرودرم ابريژن يا ميکرودرم ابريشن  روشی میباشد که کل پوست را در معرض تماس با يک ماده معدني بي ضرر که همان پودر اکسيد آلومينيوم مي باشد قرار مي دهند. اين پودر با داشتن کريستال هاي ريز موجب ساييده شدن پوست و از بین رفتن بافت هاي مرده و در نهایت موجب ترميم پوست میگردد.

 تبادلات فيزيولوژي پوست با کم شدن ضخامت آن، بهتر انجام خواهد شد و  همچنين تحريک کلاژن سازي براي تقويت قوام پوست با تحريک فيبروبلاست ها و شکستن مقاومت پوستي براي همکاري با ساير درمان هاي دارويي پوستي و موثرتر شدن داروها مي شود.

میکرودرم ابریژن برای بهبود چه مشکلاتی استفاده می شود

*لک های حاملگی

*جای جوش (اسکار) آبله مرغان

*جوان سازی پوست

*لک های پیری یا کبدی

*رفع جای جوش

*کوچک کردن منافذ پوستی

*برطرف کردن تاتو یا خالکوبی
*تمیز کردن پوست و از بین بردن جوش های سرسیاه

*درمان ترک های پوستی
*چروک گردن

۳-پر کننده های پوستی

روش پر کننده های پوستی شامل تزریق پر کننده های داخل پوست شما است. این پرکننده ها می توانند لب ها و گونه های شما را برجسته کنند. همچنین به رفع خطوط عمیق روی پوست و رفع چین و چروک صورت و زیبایی پوست کمک می کند. این تزریق ها معمولاً با آثار سریع همراه است.

پر کننده های پوستی از سازمان های غذایی و دارویی باید مجوز داشته باشند. این پر کننده های پوستی شامل اسید هیالورونیک (Hyaluronic acid)، استریلین (Restylane)، هیدروکسی آپاتیت کلسیم (Calcium Hydroxylapatite) و پلی اتیلن اسید (Polylactic acid) مصنوعی است.

پزشک متخصص پوست شما ممکن است از چربی پوست شما به عنوان پر کننده استفاده کند که نیاز به لیپوساکشن (Liposuction) دارد. بیشتر پر کننده های پوستی موقتی هستند و در طول مدت ۶ تا ۱۸ ماه باقی می مانند. حداقل یک پرکننده پوستی مثل پلی متیل متاکریلات (Polyethyl methacrylate) تقریباً دائمی است.

بهترین متخصص پوست تهران

۴-لیزر موهای زائد توسط بهترین متخصص پوست و مو در تهران

لیزر موهای زائد یک عمل زیبایی رایج و بی خطر  که توسط بهترین متخصص پوست تهران  انجام میشود . لیزر موهای زائد حتی برای صورت نیز استفاده می شود که هیچگونه خطری برای لیزر موهای زائد بر روی پوست های روشن با موهای تیره بسیار خوب عمل می کند. هر چقدر رنگ موها تیره تر باشد میزان نور لیزر بیشتری را نیز دریافت می کنند. پوست روشن، نور لیزر را راحت تر به فولیکول مو منتقل می کند. بسیاری از موارد برای نشان دادن قدرت لیزر و اینکه برای رفع کامل موهای زائد به چند جلسه لیزر درمانی نیاز دارید که شامل: نوع پوست، زخامت مو، رنگ پوست و قسمتی که عمل لیزر بر روی آن انجام شود تاثیر دارد. معمولاً برای رفع کامل موهای زائد بیشتر افراد نیاز به ۳ تا ۸ جلسه لیزر درمانی نیاز است.

معجزه در زیبایی پوست صورت با روش های فوق العاده

بهترین متخصص پوست تهران

۱-مطلقا سیگار نکشید

مصرف دخانیات به عنوان مثال سیگار باعث آسیب پوست می شود و می تواند پوست شما را ۱۰ سال یا حتی بیشتر، پیرتر کند. سیگار رادیکال های آزاد در سیگاری ها، به کلاژن و بافت های الاستیک پوست حمله می کنند و پوست را نازک تر، ضعیف تر و بیشتر مستعد ابتلا به چین وچروک می کند

۲-جنس و نوع پوست خود را بشناسید

این نکته ای است بسیار مهم که در صورت توجه نکردن به آن می توانید زیبایی و سلامت پوست صورت خود را در معرض خطر قرار دهید؛ اگر پوست شما خیلی چرب است، از لوسیون های بدون چربی استفاده کنید تا منافذ پوست تان بسته نشوند. اگر پوست شما بیش از حد خشک است، از کرم های چرب استفاده کنید.

۳- مراجعه به بهترین متخصص پوست  تهران در شرایط لازم

حداقل سالی یکبار به متخصص پوست مراجعه کنید با این اقدام می توانید مشکلات پوستی خود را بهتر و سریع تر درمان کنید.

لیزر  چه کاربردهایی برای پوست دارد

دستگاههای لیزر پوست ، از افزایش انرژی امواج نورانی برای اهداف مختلفی استفاده میکنند که میتواند، شامل موارد زیر باشد :

** رفع چین و چروک ، جوان سازی، لایه برداری سطحی و عمقی و لیفتینگ پوست صورت

**رفع موهای زائد صورت و بدن

**رفع لک های پوستی ، کک و مک و برخی لکهای ناشی از حاملگی

**رفع جای آکنه ، جوش و جای زخم یا اسکار و پاک کردن تاتو

**رفع ترکهای پوستی ،  ناشی از حاملگی و کاهش و افزایش وزن

**درمان جای ضایعات عروقی ، ماه گرفتگی ، واریس و برداشتن خال

چه افرادی  نباید لیزرهای جوان سازی استفاده کنند

در مواردی لیزرهای ،  زخم کننده یا تهاجمی ممنوعیتهایی وجود دارد که شامل :

**مصرف ایزوترتینویین خوراکی طی ۶ ماه گذشته

**دیابت کنترل نشده

**بیماریهای بافت همبند

**بیمار اتوایمیون حساس به نور

**سیستم ایمنی ضعیف

**سابقه رادیوتراپی (اشعه درمانی به ناحیه صورت)

**سابقه داشتن اسکارهای قبلی به ویژه انواع کلوییدی یا همان گوشت اضافه برآمده

**حاملگی، شیردهی

پرکاربردترین لیزرهای پوست

**لیزر کربن دی اکساید  :

این لیزر از پرکاربردترین  و قدیمیترین دستگاههای لیزر است . که به علت داشتن انرژی زیاد در برداشتن خال و زگیل، و کلیه زوائد پوستی کاربرد  بسیار دارد. از این لیزر در موارد لایه برداری عمقی پوست ، لیفتینگ و درمان جای زخم میتوان استفاده کرد. یک نوع  دستگاه جدیدتر از این لیزر که به لیزر فرکشنال معروف است، برای درمان لکهای مقاوم به درمان ، ترکهای پوستی ، منافذ پوست و جای جوش کاربرد دارد.

**لیزر اربیوم :

بیشترین کاربرد این لیزر در جوان سازی پوست بدن  میباشد، زیرا میتواند لایه بسیار نازکی از پوست را بردارد. از این رو برای لایه برداری ، رفع چروکهای ظریف پوست و درمان جای جوشهای سطحی مناسب است.

لیزر ان دی یاگ  :

این دستگاه بیشتر برای تغییرات رنگ و لک های پوستی ، رگهای زیرپوستی مانند واریس و برداشتن تاتو کاربرد  دارد . این دستگاه  لیزر در رفع موهای زائد نیز به کار میرود.

لیزر الکساندرایت  :

اگرچه کاربرد عمده این لیزر در رفع موهای زائد می باشد، با این حال از لیزر الکساندرایت می توان به خوبی در برداشتن تاتو و سایر لک های پوستی استفاده کرد.

چه تعداد جلسه درمان لازم است

تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان بطور کلی بستگی به‌ وضعیت فرد  بیمار دارد. برای چین ‌و چروک‌های خفیف و تغییر رنگ جزئی پوست ، ممکن است یک یا دو جلسه درمان برای دستیابی به نتایج عالی کافی باشد. برای چین‌ و چروک‌‌های عمیق‌تر و مشکلات جدی‌تر مانند جای جوش درمان اضافی لازم خواهد بود.

عوارض جانبی لیزرهای زخم کننده

** خارش، تورم و قرمزی :

به ویژه پس از لیزرهای زخم کننده رخ میدهد. خارش و تورم به سرعت بهبود یافته اما قرمزی ممکن است شدید بوده و چند ماه طول بکشد. این امر به ویژه در کسانی که سابقه اگزماهای تماسی یا روزاسه داشته اند بیشتر طول می کشد.

** آکنه یا جوش :

استفاده از لایه ضخیم کرم پس از لیزر و پانسمان صورت میتواند، باعث بدترشدن آکنه و یا ایجاد میلیا بر روی پوست درمان شده شود.

** عفونت :

پس از لیزرهای زخم کننده شانس عفونت بیشتر است. شایعترین این عفونتها عود تبخال میباشد که در اشخاص مستعد نیاز به درمان پیشگیری کننده دارد. عدم رعایت بهداشت پس از لیزرهای زخم کننده همچنین میتواند باعث عفونتهای باکتریال و یا قارچی شود.

دکتر هدی عین اللهی – متخصص پوست و مو 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *