تزریق بوتاکس در تهران

بوتاکس در تهران

بوتاکس در تهران

بوتاکس در تهران :بوتاکس دارویی است که در بهبود برخی از مشکلات مرتبط با سلامت از جمله میگرن مزمن، مثانه بیش فعال و یا دیستونی گردن مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال، بوتاکس بیشتر به دلیل قابلیت آن در کاهش چین و چروک صورت مورد توجه است.

بوتاکس در تهران

تزریق بوتاکس در تهران چیست

تزریق بوتاکس یکی از انواع تزریقات زیبایی است که در مراکز زیر نظر متخصصین پوست و زیبایی انجام می شود. تزریق بوتاکس شناخته شده ترین، پرکاربردترین و بهترین روش برای درمان چروک های صورت است. استفاده از این روش برای از بین بردن چروک های ناشی از خطوط اخم و خنده  در علاقه مندان به زیبایی، طرفداران زیادی دارد.

بوتاکس شکل تغییر یافته سم باکتری کلستریدیوم بوتولینوم است.این باکتری به طور معمول باعث مسمومیت غذایی میشود اما با تغییر ساختمان این سم دارویی به نام بوتاکس به دست آمده است که فواید دارویی متعدد و روز افزونی دارد.

کاربردهای زیبایی تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس  معمولا برای رسیدن به اهداف زیر توسط پزشک متخصص پوست و مو تجویز می شود:

۱-رفع چین و چروک های حرکتی
۲-کاهش چروک های ثابت مثل پیشانی، دور چشم، خط چشم، خط اخم و چین دور لب و چین چانه گردن
۳-بهبود چروک‌های عمودی پیشانی، بین ابروها و اطراف بینی
۴-بالا بردن ابروها بالا و گوشه لب
۵-کاهش نمایان شدن لثه هنگام خندیدن
۶-بالا بردن نوک بینی
۷-بهبود عدم تقارن پلک ها یا ابروها
۸-رفع افتادگی پلک ها
۹-کنترل و کاهش تعریق کف دست و زیر بغل

کاربردهای بوتاکس تمام نشدنی است از لحاظ درمانی تزریق بوتاکس در تهران برای درمان تعریق زیاد بدن (تعریق زیربغل ها و کف دست ها) – درمان میگرن استفاده می شود تزریق بوتاکس در بسیاری از افرادبه عنوان درمان کمکی و همچنین طولانی کردن نتایج سایر اعمال زیبایی به کار می رود. استفاده از بوتاکس قبل جراحی و فلج کردن عضلات خاص میتواند دستکاری بافت حین جراحی را کمتر کند و تصحیح جراحی بیشتری ایجاد کرده و مخفی کردن خط برش آسانترشود. همچنین میتواند کشش عضلات را روی زخم یا برش جراحی کمتر کند که باعث روند بهبود بهتر زخم با اسکار کمتر میشود.

بوتاکس در تهران

بوتاکس چگونه و توسط چه کسی باید تزریق شود

بوتاکس ماده ای سمی است که در صورت تزریق اشتباه می تواند عوارضی را در پی داشته باشد. در نتیجه حتما باید در یک کلینیک تخصصی پوست و توسط پزشک متخصص پوست، جراح پلاستیک، متخصص گوش و حلق و بینی و یا جراح فک و صورت تزریق شود. انتخاب محل درست تزریق و مواد مناسب، مهمترین نکته در به دست آوردن نتیجه ای خوب از تزریق بوتاکس است.

تزریق بوتاکس ساده و تقریبا بدون درد است. بنابراین این تزریق در مطلب یا درمانگاه ها انجام می شود. برای تزریق پزشک ابتدا محل تزریق را زد عفونی کرده و سپس با استفاده از سرنگ انسولین اقدام به تزریق بوتاکس در عضلات مد نظر می کنند. این کار به طور کلی کمتر از دو دقیقه زمان می برد و پس از آن بیمار می تواند مرخص شود.

ماندگاری  اثر بوتاکس چقدر است

این مدت در بیماران مختلف متفاوت است و بین چند هفته تا یکسال متغیر است که متوسط آن ۳ ماه است. البته بایدگفت  که از زمان تزریق بوتاکس تجزیه دارو شروع میشود و بنابراین به تدریج اثر آن کاهش پیدا میکند.به این ترتیب منظور از مدت اثر بوتاکس فاصله بین زمان تزریق تا زمان ختم اثر دارو ،یعنی در انتهای یک ماه اثر دارو از زمان شروع آن کمتر بوده و پس از دو ماه کمتر از اثر یک ماه پس از تزریق است.

اقدامات پیش از تزریق بوتاکس

۱-به طور کلی بیمار  اقدام خاصی پیش از تزریق بوتاکس نیاز نیست انجام دهد .

۲-تنها لازم است قبل زا انجام این کار در صورت ابتلا به بیماری خاص یا مصرف داروی خاصی، مسئله را بامتخصص خود در میان بگذارید. چراکه بوتاکس در بیماران عصبی و عضلانی موجب ضعف شدید عضلات می شود و همچنین در صورت مصرف بعضی از داروها اثر بوتاکس افزایش می یابد.

۳-همچنین یک هفته قبل از درمان بوتاکس استفاده از هر گونه مشروبات الکلی ممنوع است

بوتاکس در تهران.

موارد منع استفاده از بوتاکس

همانطور که گفتیم و مانند سایر اقدامات زیبایی و پزشکی، باید قبل از انجام بوتاکس درباره بیماری های احتمالی، وضعیت جسمی و داروهای مصرفی خود با پزشکتان مشورت کنید. اگرچه تنها در موارد زیر استفاده از بوتاکس با محدودیت همراه است.

۱-کسانی که دارای بیماری های عفونی و التهابی فعال در صورت و اطراف آن

۲-کسانی که دارای سابقه حساسیت به بوتاکس

۳-زنان در دوران بارداری و شیردهی
۴-بیماران مصرف کننده برخی داروهای قلبی
۵- افراد مبتلا برخی بیماری های عصبی و روانی
۶-افراد مبتلا  به تبخال فعال در ناحیه تزریق
۷-افراد دارای سیستم دفاعی ضعیف

تزریق بوتاکس در چه سنی مجاز است

بسته به علت کاربرد بوتاکس دارد.سازمان دارویی آمریکا FDA کاربرد زیبایی بوتاکس را بین سنین ۱۸ تا ۶۵ سال مجاز شمرده است. بوتاکس در کودکان زمان انقباضات عضلات نواحی مختلف از جمله کجی گردن به کار میرود که در این مورد تایید FDA را داراست.

مراحل و روش‌ تزریق بوتاکس

۱-بیمار با حفظ آرامش روی تختی که تکیه گاه دارد، می نشیند.

۲-ناحیه تزریق ضدعفونی و تمیز می شود.
۳-عضلاتی که باید در آنها تزریق صورت گیرد با نشانگر پوست نشانه گذاری می‌شود توجه کنید که جای گذاری دقیق نقاط تزریق بین افراد متفاوت است و به فعالیت ماهیچه‌ی مورد نظر هنگام چروک خوردن بستگی دارد.
۴-همیشه تزریق بوتاکسِ خطوط پیشانی و تزریق بوتاکس ابرو با هم انجام می‌شوند، زیرا تزریق پیشانی بدون ابرو می‌تواند منجر به سنگینی ابروها و حتی باعث کمی خمیدگی و انحنا در آنها شود.
۵-تزریق بوتاکس به ماهیچه‌ها حدود ۱ تا ۲ دقیقه طول می‌کشد.
۶-در مواردی تاباندن نور به محل تزریق از کبودی پوست جلوگیری به عمل آورد.
۷-نشانه هایی که توسط نشانه گذار پوست گذاشته می شوند، با کشیدن دست پاک می شوند.

بوتاکس در تهران

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

پس از انجام تزریق بوتاکس بهتر است موارد زیر را در نظر داشته باشید:

۱-از مصرف آسپرین و داروهای مشابه خوداری نمایید چرا که به رفع کبودیتان کمکی نمی کند.
۲-در صورت نیاز به مدت چند ساعت از کیسهٔ یخ روی محل‌های تزریق استفاده شود.
۳-به مدت ۴ ساعت نباید دراز کشید.
۴-روی محل تزریق را ماساژ ندهید.
۵-طی یک الی سه هفته روی پیشانی نخوابید؛ چراکه ممکن است باعث تغییر محل بوتاکس تزریق شده شود.

سوالات متداول درباره تزریق بوتاکس در تهران

 

**آیا تزریق بوتاکس درد دارد؟

با استفاده از بیحسی موضعی یا کمپرس یخ به مدت چند دقیقه محل تزریق تقریبا بیحس میشود بنابراین بیمار موقع تزریق فقط سوزش مختصری احساس میکند.بعد از تزریق هم با گذشتن کمپرس یخ درد بیمار کاهش میابد.

**استحمام بعد از تزریق بوتاکس چگونه است ؟

یکی از مواردی که برای مراقبت بعد از تزریق بوتاکس باید به آن توجه کرد استحمام است که افراد زیادی با آن مشکل دارند. مسلما حمام کردن بعد از تزریق بوتاکس هیچ گونه مانعی ندارد اما نکته ای که باید به آن توجه کنید و جزو موارد مراقبت بعد از تزریق بوتاکس است گرمای زیاد آب است. بالا بودن دمای آب باعث می شود ماده تزریق شده تغییر حالت دهد و نتیجه نامطلوبی از تزریق بدست آید. بنابراین سعی کنید از ماندن در وان حمام، پاک کردن صورت با آب بسیار داغ و یا استفاده از حمام بخار پرهیز کنید.

تزریق بوتاکس در تهران

**آیا تزریق بوتاکس  درد دارد؟

با استفاده از بی حسی موضعی یا کمپرس یخ به مدت چند دقیقه محل تقریبا بیحس میشود بنابراین بیمار موقع تزریق فقط سوزش مختصری احساس میکند.بعد از تزریق هم با گذشتن کمپرس یخ درد بیمار کاهش میابد.

**آیا بوتاکس کاربردهای دیگری نیز دارد؟

بوتاکس کاربردهای غیر زیبایی بسیاری دارد.تزریق بوتاکس برای جلو گیری از تعرق بیش از حد زیر بغل، درمان میگرن، درمان مثانه ی بیش فعال و حتی از بین بردن دردهای مزمن و قفل شدگی فک استفاده می شود.تزریق بوتاکس در ناحیه ی واژن و لگن نیز می تواند از دردهای مزمن آن ناحیه و مشکلات جنسی همراه آن ها بکاهد.

**مزایای تزریق بوتاکس در تهران چیست؟

تزریق بوتاکس در تهران روش سریع و موثر برای رفع چروک است.مدت تزریق بوتاکس بین ۲۰-۱۰ دقیقه طول میکشد.شروع اثر بوتاکس بین۷-۴ روز است.مزیت دیگر این روش برگشت سریع به سر کار است،حتی در اگثر مواقع هنگام خروج بیمار از مطب نیز اثری از کاری که بر روی بیمار انجام شده مشاهده نمیشود.اثرات تزریق بوتاکس بسته به تعداد تزریق قبلی بین ۴ الی ۶ ماه طول میکشد.اگر هر سه ماه به مدت یک سال تزریق بوتاکس انجام شود،به تدریج فواصل تزریق های بعدی بیشتر میشود یعنی عملاً با تزریق بوتاکس کمتر اثرات طولانیتری حاصل می گردد .به طور کلی تزریق بوتاکس روشی ایمن و غیر جراحی برای جوانسازی پوست است.

بوتاکس در تهران

**فعالیت های بعد از تزریق بوتاکس در تهران چگونه است ؟

مسلما مراقبت بعد از تزریق بوتاکس در تهران تاثیر بسیار زیادی بر عملکرد آن خواهد داشت و باید به دقت مورد توجه قرار بگیرد. اما همه موارد به مباحث ذکر شده محدود نمی شود و باید نکات بیشتری را مد نظر قرار دهید. معمولا بیماران بعد از تزریق بوتاکس به فعالیت های عادی خود مانند حمام آفتاب و یا سونا ادامه می دهند این موارد تاثیر زیادی بر بوتاکس دارد و می تواند اثرات آن را از بین ببرد. سعی کنید به مدت ۲ هفته بعد از تزریق بوتاکس در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید. نیم ساعت پس از این کار باید به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه یک بار اجازه دهید عضلات صورت استراحت کنند. استفاده از آب انبه تاثیر زیادی بر کاهش کبودی و ورم دارد. ماده ای که برای تزریق بوتاکس مورد استفاده قرار می گیرد بین ۳ تا ۵ روز به فرصت احتیاج دارد تا بهترین نتیجه را نشان دهد. بیشترین نتیجه تزریق بوتاکس تقریبا بعد از ۱۴ روز از تزریق قابل مشاهده است.

**تزریق بوتاکس چقدر دوام دارد؟

تأثیر بوتاکس چهار تا شش ماه ماندگار است. به مجرد اینکه فعالیت ماهیچه کم‌کم به حالت عادی برگردد، خطوط و چین و چروک‌ها شروع به‌ظاهر شدن می‌کنند و درمان مجدد لازم خواهد شد. با گذشت زمان، خطوط و چروک‌ها اغلب کمتر می‌شوند، زیرا ماهیچه‌ها به استراحت عادت داده می‌شوند.

دکتر هدی عین اللهی _ متخصص پوست و مو 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *