تزربق چربی به گونه

تزریق چربی به گونه

تزریق چربی به گونه

تزریق چربی به گونه :یکی از راه های زیباسازی و جوانسازی و فرم دهی صورت، تزریق چربی برای از بین بردن چین و چروک و فرم دهی به لب ها و گونه ها و سایر اجزاء صورت است.بیشتر  خانم ها ترجیح می دهند در ناحیه گونه یا لب ها برجستگی داشته باشند. افرادی که از این نعمت بی بهره هستند می توانند با تزریق چربی به ناحیه مورد نظر، به چاقی موضعی برسند. برای تزریق چربی، چربی از ناحیه ای از بدن که نیازی به حضور چربی ندارد برداشته شده و به صورت تزریق می شود. برای صورت معمولا چربی از باسن، شکم یا ران گرفته می شود.

تزریق چربی به گونه

تزریق چربی چیست

تزریق چربی، که یکی از ایمن ترین روش های زیبایی است شما می توانید گودی زیر چشم و خط اخم را رفع کرده و لب ها، گونه ها و فرم چانه را اصلاح کنیددر روش تزریق چربی، بافت و سلول های چربی از قسمتی از بدن فرد مانند شکم، باسن، ران و … برداشته می شود و به قسمت دیگری که قرار است حجیم تر شود انتقال داده می شود. در واقع تزریق چربی، یک نوع پیوند چربی است

داشتن گونه‌های پرحجم و برجسته به‌عنوان یکی از عناصر جذابیت در صورت است که باعث جوان‌تر به نظر رسیدن صورت نیز می‌شود. پر بودن قسمت میانی صورت باعث کشیده شدن قسمت پایینی صورت شده و به ظاهر کلی صورت تعادل بهتری می‌دهد

گونه بخش بسیار مهم میانه صورت است که معمولاً با بالا رفتن سن می‌افتد و حالت برجسته بودن خود را از دست می‌دهد. نتیجه این تغییرات افتادگی ناحیه کنار فک و ایجاد خط‌ها و چین‌هایی در قسمت لب و بینی است. بنابراین یکی از مسائلی که در زمان جوان‌سازی صورت به آن توجه ویژه‌ای مبذول می‌شود، جبران حجم از دست رفته گونه و گونه گذاری است.

تزریق چربی به گونه

محلهای برداشت چربی جهت تزریق چربی

انتخاب محل دهنده چربی مهم است. قسمت خارجی ران محل تزریق است ولی چربی از محلهای دیگر از جمله شکم، باسن و.. هم قابل استخراج است، استخراج چربی از نواحی از بدن که به رژیم غذایی مقاوم است ارجح می باشد .

اجتناب از آسیب سلولهای چربی در هنگام استخراج مهم است بدین لحاظ باید از سرنگهای مخصوص و با حداقل فشار منفی اقدام به انجام این عمل نمود. وجود خون در چربی تزریق شده باعث تخریب سریعتر سلولهای چربی می شود لذا جدا کردن خون و لیدوکایین از چربی ضروری است. در نواحی با پوست نازک از تزریق سطحی و بیش از میزان لازم باید اجتناب کرد. ماندگاری چربی تزریق شده وابسته به تکنیک تزریق چربی از بدن به صورت و همچنین ناحیه گیرنده از چند ماه تا چند سال متغیر است نواحی با کمترین تحرک و بالاترین خونرسانی، بیشترین ماندگاری را دارند. بیشترین ماندگاری در نواحی پیشانی، زیر چشم، گونه و پشت دست و کمترین ماندگاری در ناحیه لب، خط اخم و خط خنده می باشد.

علت تزریق چربی به گونه

حجم کم گونه باعث می‌شود تا صورت صاف به نظر بیاید و از انحناهای طبیعی گونه‌های پر که به صورت جوانی و شادابی می‌بخشند، محروم گردد. به علاوه بخش میانی گونه از پلک پایین حمایت می‌کند و در بسیاری از موارد برجسته و حجیم کردن گونه در از بین رفتن پف زیر چشم مؤثر است.

گونه گذاری بدون جراحی که در برخی موارد به آن پروتز گونه هم اطلاق می‌شود، یک انقلاب در روش‌های درمانی جدید محسوب می‌شود. برجسته کردن گونه بدون جراحی با استفاده از یک سرنگ انجام شده و به بستری شدن و ریکاوری بعد از درمان نیازی ندارد.

مراحل تزریق چربی به گونه

برجسته‌سازی گونه با استفاده از تزریق چربی پزشک شما از یک کانول کوچک و استرلیزه برای برداشتن چربی از نواحی دیگر بدن استفاده می‌کند  او ابتدا چربی برداشت شده را در یک دستگاه سانتریفیوژ تصفیه و استرلیزه می‌کند و سپس مقدار کمی از آن را با استفاده از یک سرنگ بسیار کوچک و ریز با حداکثر دقت و صحت در گونه تزریق می‌کند. با تزریق چربی شما به گونه‌ای طبیعی، زیبا و لطیف دست خواهید یافت.

تزریق چربی به گونه

فرآیند درمان بعد از تزریق چربی به گونه

تزریق چربی به گونه به  وسیله اضافه کردن حجم به گونه‌های تورفته، خط فک و خط خنده کار می‌کند. پر شدن دوباره و کشیده شدن صورت  آن را به صورتی با شکل قلب به جای صورتی مربعی با ظاهر میانسالی تبدیل می‌کند. به علاوه چربی می‌تواند به صورت عمیق در اطراف چشم‌ها تزریق شود و بدون نیاز به جراحی، پلک‌های افتاده را اصلاح کرده و ظاهر صورت را بیش از پیش جوان‌تر کند.تزریق چربی  به گونه در مدت حدود یک ساعت در مطب انجام می‌شود. در این عمل نیاز به بستری شدن در بیمارستان و بیهوشی عمومی نیست.

دوره نقاهت پس از تزریق

تززیق چربی به گونه

دوره نقاهت پس از تزریق چربی  حدود یک هفته است. در پایان هفته اول امکان آرایش کم یرای خانم ها  وجود دارد و نتیجه طبیعی برجستگی کامل گونه  برای بیمار قابل مشاهده است.  البته در برخی موارد چون سلول‌های چربی تزریق شده به بدن ممکن است در محل مورد نظر تزریق به دقت تجمع پیدا نکنند، عمل تزریق نیاز به تکرار مجدد پیدا می‌کند.

مزایای تزریق چربی به گونه چیست

همانند تمام روش‌های جراحی های  زیبایی، تزریق چربی منافع و خطرات خود را دارد. مهم این است که با جراح خود مشورت کنید :

۱- تزریق چربی به گونه یک فرآیند  جراحی کم‌تهاجمی‌ است  که از بیهوشی موضعی استفاده می‌شود

۲-  این روش با حداقل درد، ناراحتی و زمان بستری همراه بوده است

۳-این روش، روشی مؤثر در بهبود ظاهر صورت مردان و زنان است. این روش معمولاً به عنوان عملی فرعی و ایده آل می‌تواند به صورت ایمن و مطمئن در کنار عمل جراحی لیپوساکشن یا عمل‌های دیگر جوان سازی صورت انجام شود.

معایب این روش عبارت اند از

۱-فرایند برداشت تا تصفیه گسترده است و می‌تواند در مقایسه با فیلرهای بافت و بوتاکس که می‌تواند در ۱۵-۳۰ دقیقه پایان یابد، زمان بیشتری می‌گیرد
۲-در کوتاه مدت، تزریق چربی صورت بیش از فیلرهای پوستی و سایر تزریقات هزینه خواهد داشت. ۳-با این حال، هزینه‌های دراز مدت پایین‌تر است.و فقط مقدار محدودی از چربی را می‌توان در هر جلسه تزریق کرد

تزریق چربی به گونه

بعد از جراحی تزریق چربی به گونه

هفته اول

تورم و کبودی در هفته اول وجود دارد، هم در ناحیه صورت و هم در ناحیه ای که چربی از آن برداشته می‌شود. ممکن است پوست نواحی آسیب دیده برای کمک به کاهش تورم ماساژ داده شود، که با سایر فیلرهای پوستی این گونه نخواهد بود.ناراحتی و تورم نیز می‌تواند با کمپرس یخ کاهش یابد. گرچه درد بعد از فرآیند تزریق چربی به طور کلی خفیف است، پزشک داروهای مسکن را تجویز می‌کند که می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

هفته دوم

کاهش خونریزی و تورم بین روزهای هفتم و دهم بعد از عمل نسبتا سریع اتفاق می‌افتد. در هفته دوم کبودی معمولا از بین رفته است اما همچنان وجود دارد. بسیاری از افراد احساس می‌کنند که پس از هفته اول می‌توانند به محل کار بازگردند، اما ممکن است برخی دیگر احساس آمادگی نداشته باشند.

تعرفه  تزریق چربی به گونه

از آنجایی که در این جراحی  چربی از بدن خود فرد گرفته شده احتمال پس زدن و آلرژیک بسیار پایین استدر این جراحی بدن ظرف چند ماه حدود ۶۵ درصد چربی را جذب می کند و ۳۵ درصد باقیمانده مولا در جای خود باقی می ماند.به بیماران توصیه میشود برای ماندگارتر کردن نتایج در مدت ۴ یا۶ ماه بعد تزریق چربی را تکرار کنند.به دلیل اینکه در این روش برای برداشت چربی باید از لیپوساکشن استفاده کرد، هزینه‌ای بالاتر از تزریق ژل خواهد داشت. گزینه‌های دیگر که در میزان هزینه مؤثر است به جراح شما بستگی دارد.

تزریق چربی گونه یا ژل

در روش تزریق چربی گونه یک نوع پیوند اتولوگ انجام می شود بعبارت دیگر سلول های چربی دهنده از خود فرد گرفته شده و به خود فرد پیوند می شود بنابراین احتمال ایجاد واکنش های حساسیتی و آلرژی که در پروتز و تزریق ژل وجود دارد در تزریق چربی منتفی است. بعلاوه بافت چربی غنی از سلول های بنیادی است که علاوه بر پر کردن صورت موجب افزایش کیفیت ، قوام و رنگ پوست آن ناحیه می شود. بنابراین تزریق چربی یک روش کم عارضه و مطمئن برای جوانسازی ، برجسته سازی و لیفتینگ پوست می باشد.

تزریق چربی به گونه

ماندگاری تزریق چربی گونه چقدر است

بطور طبیعی بعد از تزریق چربی گونه حجم اولیه بافت چربی کاهش می یابد که این کاهش از یک فرد به فرد دیگر متفاوت است و قابل پیش بینی نیست ولی بر اساس تحقیقات منتشر شده در PUBMED بطور متوسط بعد از ۱۶ ماه ۶۸ درصد از حجم اولیه چربی کاهش می یابد با این حال ۳۲ درصد باقی مانده تا مدت های طولانی ( تا یک دهه ) ماندگاری داشته و برای تثبیت و افزایش مجدد حجم تزریق چربی ۶ تا ۱۲ ماه بعد انجام می شود.

بعلاوه با تزریق بیشتر از حد مورد نیاز over-correction می توان حجم دهی مطلوب را بدست آورد. از آنجا که سلول های چربی حساس هستند حین انتقال ممکن است دچار آسیب شوند که بجای ساکشن مکانیکی استفاده از مکش دستی به کمتر شدن آسیب به سلول های چربی کمک می کند. محل تزریق بر روی ماندگاری تاثیر زیادی دارد بطوریکه در نواحی متحرک مثل لب و خط خنده دوام کوتاه تری نسبت به نواحی ثابت مثل زیر چشم ، پیشانی، پشت دست و گونه دارد.

عوامل تاثیر گذار در تزریق چربی

۱- انتخاب محلی که مناسب برای دریافت چربی است

۲- میزان عروق و تحرک محل گیرنده چربی

۳- میزان تماس بافت چربی با هوا، خون و لیدوکایین

۴- تکنیک گرفتن و تزریق چربی

۵- میزان چربی تزریق شده

تزریق چربی به گونه

قیمت تزریق چربی

قیمت تزریق چربی بر اساس اینکه در کدام ناحیه از بدن انجام می شود و چند سی سی باید تزریق شود توسط پزشک متخصص انجام می شود.

 

دکتر هدی عین اللهی- متخصص پوست و مو 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *