تزریق چربی در تهران

تزریق چربی درتهران

,

تزریق چربی درتهران

تزریق چربی درتهران : تزریق چربی یک عمل کم تهاجمی پرکاربرد و ایمن است که به منظور جوانسازی پوست و برجسته سازی برخی اندام در افراد مختلف صورت می پذیرد .در تزریق چربی ، به دلیل هم بافت بودن آن با بدن بیمار ، به خوبی پیوند چربی با بدن انجام شده و عارضه ی خاص و ماندگاری ایجاد نخواهد شد .

تزریق چربی در افراد جوان با هدف افزایش حجم مناطقی که نیاز به پر کردن دارند ، این جراحی را انجام داده و در افراد مسن از تزریق چربی برای پر کردن نواحی که چربی خود را از دست داده اند ، استفاده می گردد .

موارد کاربرد تزریق چربی درتهران  کدامند

۱- آتروفی چربی ناشی از افزایش سن در نواحی خطوط خنده خط اخم، پلک و اطراف کاسه چشم

و ناودان اشکی

۲- درمان نواقص مادرزادی نظیر آتروفی همی فاسیال (نیمه صورت)

۳-تروماهای صورت و اندامها ، پرکردن بعضی از انواع اسکار و بهبودی ظاهر آنها

۴-صدمات حاد ومزمن بافت نرم

۵-برجسته سازی باسن وبازسازی سینه

۶-برای پشت دست به منظور ایجاد ظاهری پرتر و جوان تر برای دست وبرجسته سازی اجزای صورت بویژه لب ها

محلهای برداشت چربی جهت تزریق چربی

انتخاب محل دهنده چربی مهم است. قسمت خارجی ران محل تزریق است ولی چربی از محلهای دیگر از جمله شکم، باسن و.. هم قابل استخراج است، استخراج چربی از نواحی از بدن که به رژیم غذایی مقاوم است ارجح می باشد .

اجتناب از آسیب سلول های چربی در هنگام استخراج مهم است بدین لحاظ باید از سرنگهای مخصوص و با حداقل فشار منفی اقدام به انجام این عمل نمود. وجود خون در چربی تزریق شده باعث تخریب سریعتر سلول های چربی می شود لذا جدا کردن خون و لیدوکایین از چربی ضروری است. در نواحی با پوست نازک از تزریق سطحی و بیش از میزان لازم باید اجتناب کرد. ماندگاری چربی تزریق شده وابسته به تکنیک تزریق چربی از بدن به صورت و همچنین ناحیه گیرنده از چند ماه تا چند سال متغیر است نواحی با کمترین تحرک و بالاترین خون رسانی، بیشترین ماندگاری را دارند. بیشترین ماندگاری در نواحی پیشانی، زیر چشم، گونه و پشت دست و کمترین ماندگاری در ناحیه لب، خط اخم و خط خنده می باشد.

مراحل انجام تزریق چربی درتهران

تزریق چربی درتهران

روش تزریق چربی در تهران  به این شکل است که چربی پوست از یک عضو بدن بیمار بر داشته شده، شسته و تصفیه می شود.

سپس این چربی با دقت با استفاده از سوزن های مخصوص طراحی شده برای این کار در نواحی خاص بدن که نیاز به بزرگ کردن یا حجم دهی دارند، تزریق می شود

.معمولاً لازم است تزریق چربی به دست چندین بار انجام شود تا به این ترتیب بتوان به نتایج دلخواه دست پیدا کرد.بنابراین تزریق چربی در صورت و بدن را در یک فرآیند سه مرحله ای به شرح زیر می توان تشریح کرد:

۱-برداشتن چربی

۲-تصفیه و انتقال چربی

۳-جایگذاری

۱-برداشتن چربی :

بیمار با مشورت جراح می توانید نقاطی از بدن که امکان برداشتن چربی با استفاده از بی هوشی موضعی از آنها وجود دارد را انتخاب کنید.

سپس جراح یک بریدگی کوچک در ناحیه انتخاب شده ایجاد می کند و با استفاده از یک تکنیک استریل، لوله مخصوص متصل به یک سرنگ را به دقت در داخل چربی وارد کرده و چربی مورد نیاز را بر می دارد

۲-تصفیه و انتقال چربی :

هنگامی که به مقدار کافی چربی از بافت اهدا کننده به دست آمد، جراح چربی جمع آوری شده را پردازش می کند تا به این ترتیب بتواند سلول های مورد نیاز چربی برای انتقال به یک سرنگ کوچک را که برای تزریق چربی استفاده می شود، آماده نماید. برای تصفیه چربی ممکن است نیاز به یک سانتیریفیوژ یا یک فرآیند فیلتر کردن برای حذف ناخالصی ها وجود داشته باشد.

۳-جایگذاری :

در ادامه ناحیه در نظر گرفته شده برای تزریق چربی آماده می شود. جراح یک سوزن یا لوله به داخل شکاف ایجاد شده در محل مورد نظر وارد کرده و چربی را در داخل آن تزریق می کند.

این کار برای چندین بار برای تزریق چربی در گونه انجام می شود. هر بار که سوزن یا لوله بیرون کشیده می شود، یک خط از بسته های بافت چربی به دقت در بافت طبیعی فرد قرار می گیرد.

این فرایند تا زمانی تکرار می شود که به مقدار مورد نیاز چربی در بافت تزریق شود. بعضی جراح ها پیشنهاد می کنند ناحیه پیوندی ماساژ داده شود تا به این ترتیب تزریق چربی در گونه در بافت بطور مطلوب پخش شود.

به هر حال سایر جراح ها ترجیح می دهند به تکنیک جایگذاری برای ایجاد بافت مناسب اعتماد کنند. جراح همچنین ممکن است ناحیه پیوندی را پماد زده یا بانداژ کند.

مراقبت های قبل از  تزریق چربی درتهران

۱- لازم است بیمار از وجود هر گونه آلرژِی (اعم از غذایی ، دارویی ، یا سایر عوامل محیطی) پزشک را مطلع سازد.

۲-درمورد کلیه داروهایی که مصرف می کند(اعم از آنهائیکه طبق تجویز پزشک مصرف می کند و یا بدون نسخه مصرف می کند) پزشک خود را مطلع سازد.

۳- از مصرف داروها یا ترکیبات گیاهی یا غذاهایی که باعث رقیق شدن خون می شوند خودداری نمائید.

۴- از ۲ هفته قبل از تزریق چربی ، از مصرف آسپیرین یا داروهای حاوی آسپیرین یا سایر داروهای ضد التهاب مانند بروفن ، ژلوفن ، ایندومتامین و دیکلوفناک و … خودداری نماید.

مزایای تزریق چربی درتهران چیست

۱- تزریق چربی می تواند به میزان قابل توجهی چین و چروکها و سایر نواقص پوست را کاهش داده یا برطرف نماید. همچنین تزریق چربی می تواند با ایجاد مجدد نمای خوشایند و دلپذیر، ظاهر جوانتری را برای فرد ایجاد کند.

۲- وقتی چربی با سایر فیلرهای بافت نرم مقایسه می شود، عمده ترین مزیت آن این است که از بدن خود فرد گرفته می شود و صد در صد طبیعی است و احتمال واکنش آلرژیک وجود ندارد.

۳- در مواردی که قرار باشد تزریقی در لایه های عمقی و یا حجمی بیشتر از ۱۰ سی سی انجام شود ، انتخاب اول تزریق چربی است.

۴-تزریق چربی ممکن است به تنهایی یا همراه با روش هایی مانند لیفت صورت یا ابرو انجام شود.

۵- از مزایای دیگر چربی ، وجود منبع کافی آن در اکثر افراد برای تزریق در نواحی مورد نیاز است.

تزریق چربی در تهران

نکات مهمی که بعد جراحی حتما باید رعایت کنید

۱-آناناس تازه حاوی ماده بروملین و ویتامین ث است .که در تسریع جذب کبودی و ورم موثر است و هرچه بیشتر مصرف شود بهتر است.

۲-اگر چه عفونت نادر است، آنتی بیوتیک خوراکی (نظیر سفالکسین) قبل و بعد از عمل تحویز می شود( از شب قبل از عمل تا ۵ روز بعد از تزریق) معمولا برای کنترل درد نیازی به داروی مخدر نیست و استفاده از استامینوفن و یا ژلوفن کافی خواهد بود.

۳- در برخی مواردتزریق چربی در صورت ، طی هفته های اوّل پس از تزریق، غیر قرینگی در صورت دیده می شود که جای نگرانی نبوده و در نهایت دو طرف صورت مانند هم خواهند شد

۴-اگر تزریق چربی در دست ه بوده ، باید از انجام کارهای غیر ضروری طی دو هفته پس از تزریق خودداری کنید. هرچه میزان حرکت دستها کمتر باشد، میزان ماندگاری چربی بیشتر خواهد بود.

تزریق چربی درتهران

۵-کسانى که جربى در ساق پا ویا مچ پا تزریق کرده اند باید بدانند که سر پا بودن طولانى سبب افزایش تورم در ناحیه میشود که ممکن است ماه ها ماندگار شود. در این موارد توصیه میشود .

۶-اگر احیانا دچار آبسه ، درد شدید ، التهاب شدید و پیشرونده در محل برشهاى کوچک ( سوراخ محل وارد کردن چربى) و یا خروج ترشحات بدبو و به رنگ زرد مایل به سبز ، شدید به پزشکتان مراجعه کنید.

۹- از پزشک خود نخواهید که زیاد تزریق کند طورى که نیاز به روتوش و یا ترمیم دوباره نداشته باشید زیرا میزان جذب چربى در افراد مختلف متغیر است و امکان دارد در شما میزان بیشترى از سلولهاى چربى زنده بماند و از حالت پر آن رضایت نداشته باشید .

نکات منفی تزریق چربی

۱- زمان تهیه و آماده سازی بافت چربی برای تزریق چربی، در مقایسه با پرکننده های بسته بندی شده طولانی تر است.

۲- تزریق چربی در هر حال یک عمل جراحی محسوب می شود و ریسک بالایی دارد.

۳- با وجود تاثیر ماندگارتر در مقایسه با پرکننده های پوستی، تزریق چربی گران تر است.

۴- با اینکه بطور میانگین ماندگاری بالاتری دارد، اما این بازه بطور دقیق قابل پیشبینی نیست و از چند روز تا چند سال می تواند متغیر باشد!

۵- برای تاثیر بهتر، ممکن است شما مجبور به تکرار چند باره ی این کار شوید.

۶- بر خلاف ژل های هیالورونیک اسید که با یک تزریق به حالت اولیه بازمی گردند، در صورت پشیمانی راهی برای جذب چربی وجود ندارد.

۷- در تزریق چربی نتیجه کار بیشتر به پف شباهت دارد و معمولا برای پر کردن صورت بکار می رود، در حالیکه ژل قابلیت فرم دهی بالایی دارد و از زمان رواج آن در دنیای زیباسازی و جوانسازی صورت، کاربرد فراوان تری نسبت به چربی دارد.

تفاوت تزریق چربی با تزریق ژل در چیست

اگر در انتخاب خود تردید دارید و نمی دانید از کدام روش برای جوانسازی پوست خود استفاده کنید ما کمک تان می کنیم. در تزریق ژل به علت این که شما باید براساس میزان تزریق خود ژل تهیه کنید، هزینه ی بسیاری برای تان خواهد داشت. در صورتی که در تزریق چربی، چربی از بدن شما به هر میزانی که نیاز باشد، برداشت می شود.

علاوه بر این چون چربی از بدن خود شما خارج می شود امکان آلرژی و حساسیت وجود نخواهد داشت اما در روش تزریق ژل، حساسیت گزارش می شود. به دلیل استفاده از چربی خود فرد، جوان سازی پوست ماندگاری بالاتری نسبت به ژل خواهد داشت. شما می توانید با یک بار برداشت چربی آن را در فریزر ذخیره کنید و در دفعات بیشتری استفاده نمایید. ظاهری که تزریق ژل به صورت شما خواهد بخشید بسیار غیر طبیعی است اما در تزریق چربی ظاهری طبیعی در پوست ایجاد می شود که در زیبایی آن تاثیر بسیاری دارد. در نتیجه مزایای تزریق چربی بسیار بیشتر از تزریق ژل است و شما می توانید با خیال راحت روش جوان سازی برای پوست خود را انتخاب کنید.

پس از تزریق، معمولاً چقدر طول می کشد تا به فعالیت های روزانه برگشت

شاید برای افراد شاغل و یا مادرانی که مسئول مراقبت از کودکشان هستند، مدت زمان دوره نقاهت یکی از سوالات متداول تزریق چربی باشد. هر چند بدن افراد و نیز تبحر پزشک متخصص در نتیجه عمل و دوره نقاهت آن تأثیر گذار می باشد، اما با این وجود، معمولاً افراد پس از ۳-۵ روز می توانند به فعالیت های معمولی روزانه خود باز گردند اما برای انجام فعالیت های سنگین تر مانند ورزش بهتر است تا ۱۰ روز صبر کنند.

البته حتماً با پزشک خود در این باره صحبت کرده و از وضعیت بدنی و آمادگی خود پس از تزریق چربی سوال نمایید. باید توجه شود که در دوره نقاهت جهت رسیدن به نتیجه مطلوب و پیوند موفقیت آمیز سلول های چربی، باید از فعالیت های سنگین و ورزش، دوش آب گرم و یا سونا و همچنین فشار دادن موضع تزریق با هدف ماساژ و … خودداری نمود.

دکتر هدی عین اللهی – متخصص پوست و مو

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *