تزریق چربی در صورت

تزریق چربی در صورت

تزریق چربی در صورت چیست

تزریق چربی در صورت : بالا رفتن سن سبب می شود بافت چربی موجود در صورت کمتر شود. این کاهش چربی سبب بوجود آمدن عوارضی مثل افتادگی پوست، شل شدن و چین و چروک شدن پوست می شود.

تزریق چربی در صورت

همیشه کشیدن و بالا بردن پوست سبب جوان سازی کلی پوست نمی شود بلکه در مواقعی پرتر شدن پوست موجب جوانتر شدن آن می شود. این پرتر شدن پوست صورت توسط تزریق چربی  ایجاد می شود و باعث زیبایی و جوانی پوست در سنین بالا می گردد.

 تزریق چربی  صورت در چه مواقعی کاربرد دارد؟

قسمت هایی از پوست صورت و بدن که کاهش حجم پیدا کرده اند مثل گونه ها، گودی زیر چشم، خط خنده، شقیقه ها، نازک شدن لبها و حتی پشت دستها را می توان توسط تزریق چربی به ناحیه مورد نظر از بین برد. این چربی از خود بدن فرد گرفته می شود.

دیده می شود که تزریق چربی بیشتر از تزریق چربی در سایر نواحی بدن کاربرد دارد. تزریق چربی در خانم های جوانتر معمولا زمانی انجام می شود که آنان به دلیل کاهش وزن حجم زیادی از چربی صورت و بدن خود را از دست داده اند که موجب افتادگی پوست مخصوصا در ناحیه صورت شده است

نحوه انجام تزریق چربی  صورت

نام دیگر تزریق چربی لیپو اینجک یا لیپو لیفتینگ می باشد. تزریق چربی  اینگونه است که چربی قسمت دیگری از بدن خود فرد را برمی دارند و به صورت وی تزریق می کنند. یعنی چربی از نقطه ای از بدن به نقطه دیگری از بدن انتقال داده می شود. نحوه انجام تزریق چربی صورت اینگونه است که در ابتدا قسمتی از بدن که باید چربی از آنجا گرفته شود و قسمتی از صورت که باید چربی به آنجا تزریق شود را مشخص می کنند و سپس اقدام به گرفتن و تزریق چربی می کنند تا صورت به فرم دلخواه درآید.تزریق چربی توسط بی حسی موضعی و به شکل سرپایی قابل انجام است. در این روش تزریق چربی صورت، پوست را بخیه نمی زنند و تزریق چربی به وسیله سوزن مخصوصی انجام می شود.

خطر عفونت در تزریق چربی صورت

تزریق چربی در صورت

تزریق چربی  بر خلاف تزریق ژل در صورت خطر جابجاشدن ندارد و برای فرد آلرژی ایجاد نمیکند. چرا که این چربی سلول زنده ای می باشد که از بدن خود فرد گرفته شده است و فقط از یک جای بدن فرد برداشته می شود و به جای دیگری از بدن همان فرد منتقل می شود. چون ترریق چربی در شرایط استریل انجام می شود خطر عفونت یا انتقال بیماری برای فرد ندارد.

این چربی برخلاف ژل و یا پروتز، در هنگام لمس بسیار طبیعی است چون ماده خارجی نیست و از جنس چربی خود بدن فرد می باشد. تزریق چربی صورت از مدت ها پیش مورد توجه بوده است و به دلیل روش های خاصی که اخیرا در نحوه انجام این عمل به کار می رود ماندگاری و دوام بسیار طولانی دارد و جدیدا نزد پزشکان و بیماران از محبوبیتی چند برابر برخوردار شده است.

نتایج حاصل از تزریق چربی

نتایج حاصل از تزریق چربی صورت بستگی زیادی به تکنیک انجام این کار و مهارت پزشک دارد و در صورت درست انجام نشدن فقط برای مدت ۲ تا ۳ هفته دوام می آورد و بعد از این مدت جذب بدن می شود و پوست فرد به حالت قبل باز می گردد.

نتایج حاصل از تزریق چربی در صورت

اما در صورتیکه پزشک دارای تخصص و مهارت کافی در انجام تزریق چربی را نداشته باشد فقط با یک جلسه تزریق می تواند شخص رابه نتیجه مطلوب برساند. البته این که تزریق در کدام قسمت از بدن انجام شود هم مسئله مهمی است. چون در قسمت هایی از بدن ممکن است به مراقبت های بعد از تزریق چربی نیاز باشد .تا ۱۰ روز پس از تزریق چربی  باید ناحیه تزریق شده را  از حرارت بالا (سونا ، جکوزی ، بخور) و فشار و ضربه حفظ نمود.

 عوامل موثر در ماندگاری چربی تزریق شده در بدن

  • انتخاب محلی که قرار است از آنجا چربی گرفته شود 
  • میزان درصد عروق و تحرک محل گیرنده چربی
  • مقدار تماس بافت چربی با هوا ، خون و لیدوکایین
  •  مقدار چربی تزریق شده

قسمت هایی از بدن که چربی از آنها استخراج می شود

انتخاب محلی از بدن که قرار است چربی را از آن استخراج کنیم مهم می باشد. این چربی معمولا از قسمت خارجی ران استخراج می شود اما از محل های دیگری مانند شکم، باسن و… هم قابل استخراج می باشد. استخراج چربی از قسمت هایی از بدن که نسبت به رژیم غذایی مقاوم است ارجح تر می باشد.

در هنگام استخراج و تزریق چربی باید مراقب بود که سلول های چربی آسیب نبینند. بدین منظور باید با سرنگهای مخصوص و با حداقل فشار منفی اقدام به تزریق چربی  صورت نمود. وجود خون در چربی تزریق شده سرعت تخریب سلولهای چربی را سریعتر می کند. بنابراین جدا کردن خون و لیدوکایین از چربی بسیار مهم و ضروری می باشد.

در قسمت هایی از بدن که پوست نازکی دارند باید از تزریق سطحی و بیش از میزان لازم دوری کرد. ماندگاری و دوام  چربی تزریق شده به تکنیک تزریق و هم چنین ناحیه گیرنده چربی بستگی دارد و معمولا از چند ماه تا چند سال متغییر می باشد. نواحی ای از بدن که کمترین تحرک و بیشترین خونرسانی را دارند، دارای بیشترین ماندگاری هم می باشند. بیشترین ماندگاری در نواحی پیشانی، زیر چشم، گونه و پشت دست و کمترین ماندگاری در ناحیه لب و خط اخم می باشد.

تزریق چربی در صورت

از مزایای تزریق چربی 

مزایایی که تزریق چربی نسبت به پرکننده های چربی دارد عبارتند از :

مهمترین مزیت آن اینست که چربی از بدن خود فرد گرفته می شود بنابراین هر حجمی که بخواهیم قابل برداشت است. حتی به مقدار زیاد تا حدود ۵۰۰cc   به منظور تزریق در باسن

مزیت مهم دیگر آن ماندگاری و دوام  چربی تزریق شده می باشد. چون معمولا چربی را از نواحی مقاوم به رژیم و ورزش مانند پهلو ها، شکم،‌ باسن و…  برداشت می کنند و در نتیجه این چربی پس از تزریق در قسمت هایی مثل صورت به آسانی با رژیم و یا ورزش آب نخواهد شد

مزیت مهم دیگر تزریق چربی این است که قوام چربی نسبت به ژل بیشتر می باشد و همچنین لمس چربی بسیار نرمال می باشد. در حالیکه ژل و یا پروتز سفت و مشخص می باشد و مشخص است که چیزی خارجی در صورت وجود دارد. امکان عفونت در ژل ها و پروتز ها بیش از چربی می باشد. مزیت مهم دیگر چربی عدم ایجاد آلرژی است که در ژل ها خیلی شایع است.

عوارض تزریق چربی صورت

تزریق چربی حداقل عوارض را دارد و معمولا تنها عارضه آن کبودی و تورم می باشد که گذرا میباشد. گاهی هم ممکن است در صورت رعایت نکردن اصول بهداشتی از طرف پزشک جراح یا خود فرد، عفونت هم ایجاد شود. البته عوارض تزریق چربی صورت بیشتر به شکل تورم در ناحیه تزریق شده می باشد که بعد از ۲ هفته برطرف می شود و  معمولا کبودی ندارد. البته به جز در ناحیه زیر چشم که امکان کبودی وجود دارد و آن هم در طول ۱۲-۱۰روز از بین می رود.

ماندگاری تزریق چربی صورت

نتایج حاصل از تزریق چربی  کلا بستگی به تکنیک انجام و مهارت پزشک دارد و در صورتیکه درست انجام نشود چربی برای مدت ۴-۳ هفته بیشتر دوام نخواهد داشت و جذب خواهد شد.

پرسش‌های متداول درباره تزریق چربی

تزذیق چربی در صورت 99

**انجام عمل تزریق کردن چربی، چه مقدار به طول می انجامد؟

به طور معمول تزریق به صورت ۱ ساعت طول خواهد کشید اما این زمان در نقاط دیگر متفاوت است. مثلا در سینه و یا باسن ممکن است تا ۳ ساعت زمان نیاز باشد.

**آیا باید یک مقدار چربی مشخص برای این عمل داشته باشیم؟

مطمئنا باید یک مقدار چربی برای برداشته شدن و تزریق شدن داشته باشید. به همین دلیل اگر چربی بدنتان کم باشد، با مشکل مواجه خواهید شد. البته این مقدار چربی برای سینه، ران و … کمی بیشتر خواهد بود، پزشک پیش از عمل بدن شما را برای چربی مورد نیاز بررسی و به شما اعلام می کند.

**آیا روش تزریق چربی، یک روش ایمن است؟

بله مطمئنا. بسیاری از افراد از این روش استفاده کرده اند و نتیجه بسیار خوبی گرفته اند.

**آیا تزریق کردن چربی، درد بسیاری را به همراه دارد؟

این مقدار درد بستگی به نوع عمل شما دارد. به طور کلی تزریق در ناحیه صورت درد کمتری را نسبت به تزریق در ران و سینه دارد. به این دلیل که هنگام تزریق کردن چربی به صورت، مقدار چربی انتقال داده شده کمتر است.

**آیا پس از انجام عمل می توانیم کارهای روزمره خود را ادامه دهیم؟

بله مطمئنا. اصلا یکی از مزایای خوب تزریق چربی این است که شما پس از آن می توانید به راحتی حرکت کنید و کارهای روزمره خود را نیز انجام دهد.

نانو فت چیست

تزریق چربی درر تهران

چربی نانو یا نانو فت  چربی فرآوری شده بدن است که حاوی غلظت بالایی از سلولهای بنیادی است.سلولهای بنیادی به سلولهای زیست شناختی گفته میشود که هنوز متمایز نشده اند و قابلیت تبدیل شدن به سلولهای اختصاصی را داشته و میتوانند در بازسازی بافتهای آسیب دیده اهمیت بسیار زیادی دارند.

درمان نانو چربی به سبک رویان چگونه است

ابتدا سلولهای چربی با استفاده از دستگاه بادی جت آلمان برداشت می شود(که نسبت به روش دستی سلول های بنیادی بیشتری دارد)معمولا چربی از ناحیه رانها و یا شکم برداشته میشود. سپس این چربی با تکنیک‌ ویژه ای طی فرآیند پیچیده فرآوری شده و چربی بسیار لطیف و ابریشم گونه ای که حاوی سلولهای بنیادی فراوانی است بدست می آید.

تزریق نانو چربی چه فوایدی دارد

مشخص شده است که نانو چربی تاثیر معجزه آسایی در جوانسازی داشته و پوستهای آسیب دیده (تغییر رنگ یافته یا آفتاب سوخته) و پیر را بهبود می بخشد.این تکنیک برای جوانسازی و از بین بردن کبودی،گودی و چین چروک زیر چشم ،از بین بردن چروکهای سطحی صورت، گردن و ناحیه دکولته اثرات شگفت انگیزی به همراه دارد
سلولهای داخل پیوند چربی قادرند بافتهای آسیب دیده را ترمیم کرده و سلولهای پوست را به تولید کلاژن تحریک کنند که خاصیت کش سانی پوست و نشستن پروتئین های ساختاری لازم برای پوست را تقویت میکند.همچنین این کار تاثیر مثبتی بر محو شدن جای زخمها و اسکارها دارد. به خصوص در صورتی که همراه با تزریق چربی داخل جلدی باشد نتایج شگفت انگیزی حاصل خواهد کرد.

مزیت های تزریق نانو چربی با تکنیک رویان

**ماندگاری بسیار طولانی مدت(حداقل ۳-۴ سال)
**استفاده از چربی بدن خود فرد
**بهبودی سریع،بدون نیاز به بیهوشی و کاملا سرپایی
**موثرترین روش جهت درمان گودی،کبودی و سیاهی زیر چشم

دکتر هدی عین اللهی – متخصص پوست و مو 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *