جراحی پلک خوب در تهران

جراحی پلک خوب در تهران

جراحی پلک خوب در تهران

جراحی پلک خوب درتهران : هیچ ویژگی مثل پیر شدن چشم ها باعث نمی شود پیرتر به نظر برسیدیکی از فوائد جراحی پلک خوب در تهران  ایجاد حس اعتماد به نفس و جوانی است، و یکی از مهمترین اجزاء بدن در این رابطه چشمها هستند.

جراحی پلک خوب در تهران

دلیل زیبا شناسی برای جراحی پلک خوب در تهران

از نظر زيباشناسي ، چشمها مهمترين عضو  صورت هستند . چشمها نشاندهندهً سن فرد ومنعكس كننده حالت هيجاني وروحی افراد است  ومتاسفانه چشمها وپلكها زودتر از ساير اجزاي بدن علائم پيري را نشان ميدهند .
بعضی‌ از افراد متقاضی جراحی‌های زیبایی، بعد از جراحی بینی و تزریق لب، یاد چشم‌هایشان می‌افتند و برای زیباتر شدن به جراحان پلاستیک مراجعه می‌کنند تا پوست پلک‌هایشان را بکشند

بلفاروپلاستی که در ایران بسیار رایج است روشی است که علایم پیری در پلک های بالایی و پایینی را بر می گرداند. بلفاروپلاستی پلک فوقانی نسبتا ساده تر است، در صورتی که بلفاروپلاستی پلک پایین روشی بسیار تخصصی تر است. به همین دلیل، باید جراحی را انتخاب کنید که باتجربه باشد و کاملا به بلفاروپلاستی آشنایی داشته باشد.

نشانه های پیری پلک بالایی

جراحی پلک خوب در تهران

پلک های بالایی پوست صاف، کشیده و یکنواختی دارند. نباید پوستی از آن آویزان باشد و با مژه ها تماس پیدا کند و خود پوست نیز باید صاف و بدون چروک باشد و نیاز به جراحی  پلک بالا است

علایم معمول پیری پلک بالایی

۱-افرادخود را با پلک افتاده توصیف می کنند

۲-پوست اضافی روی پلک که باعث می شود بیمار پیرتر به نظر برسد

۳-چشم ها به نظر غمگین، خسته و یا عصبانی می رسند.

۴-خانم ها به خاطر وجود پوست اضافی نمی توانند از آرایش چشم استفاده کنند.

۵-بیماران معمولا ظاهر پلک سالم را از دست می دهند و پوست پلک چین می خورد.

۶-در برخی موارد، پوست اضافی میدان دید را محدود می کند.و ظاهر چربی آویزان در پلک بالایی دیده می شود.

۸-با پیر شدن بیمار، مناطق بالای چشم چربی خود را از دست می دهند و باعث ایجاد ظاهر پیر می شوند.بلفاروپلاستی پلک بالایی روشی است که بسیاری از نشانه های پیری در پلک بالایی را بر می گردانند.

نشانه های پیری در پلک های پایینی

جراحی پلک خوی در تهران

پلک های پایینی باید ظاهر صاف داشته باشند. پلک باید بدون هر گونه فاصله ای به گونه وصل شود و توده چربی نداشته باشد. پوست باید کشیده و سفت باشد و لبه پلک باید در بالای لبه پایینی مردمک قرار گیرد.

علایم معمول پیری پلک پایینی

۱-کیسه ها از چربی بیرون زده ای تشکیل می شوند که باعث می شوند بیمار به نظر خسته یا فرسوده برسد.
۲-مهمترین نشانه پیر شدن پلک،کیسه های زیرچشمی است.

۳-پوست پلک پایینی به نظر خشک می رسد و چروک هایی در اطراف آن وجود دارد.

۴-این تغییرات به خاطر از بین رفتن خاصیت کشسانی پوست با افزایش سن و قرار گرفتن در معرض نور خورشید است.

۵-در نهایت، حلقه های تیره با پیر شدن پلک پایینی افزایش می یابند.

۶-حلقه های تیره ناشی از سایه چربی یا رنگدانه های عمیق تر در منطقه پلک پایین است.بلفاروپلاستی پلک پایینی روشی است که بسیاری از نشانه های پیری در پلک پایینی را بر می گرداند.

تكنيك جراحی پلک خوب در تهران

پلك بالا : برش درست روي چين پلك داده ميشود لذا احتمال اينكه بعد از عمل جاي برش روي پلكها بماند فوق العاده اندك است . بعداز برداشتن ازپوست ونسج زير پوستي ، درصورت لزوم كيسه هاي چربي نيز برداشته شده ومحل برش با نخ بسيار نازك دوخته ميشود.

پلك پايين : مثل مورد بالا است فقط برش اوليه درست زير مژه ها داده ميشود .

جراحی پلک خوب در تهران برای برداشتن پف پلک

براي برداشتن پف پلكها ، اصلاح افتادگي پلك وبرداشتن پوست اضافي آنها طراحي شده است هرچند كه ممكن است مقداري از چين وچروكهاي سطحي پلك را نيزكمتر نمايد . بايد توجه داشت كه با اين عمل سياهي دور چشمها برطرف نميشود وهمچنين اين عمل كمكي به كساني كه تورم پلكهايشان بدليل بيماريهاي متابوليكي است نميكند ( مثل تورم پلك ناشي از پركاري تيروئيد ) . در اين عمل ميتوان پلكهاي فوقاني وتحتاني رابطور مجزا يا همزمان مورد عمل قرار داد .البته از طریق عمل پلک بالا می توان عضلات اخم را قطع نمود و نیر ابرو را تا حدی بالا برد.

جراحی پلک خوب در تهران

چگونگی جراحی پلک خوب در تهران

نكاتي كه بيمار بايد بداند  درباره جراحی پلک تهران

۱ –قبل  جراحی پلک خوب در تهران و قبل از ورود به اتاق عمل حتما آرايش چهره خود را كاملا پاك نماييد.

۲ – از دوهفته قبل ازعمل از داروهايي مثل بروفن ، ايندومتاسين ، پيروكسيكام ، مفناميك اسيد استفاده نكنيد و چنانچه به هر دليلي به مسكن نياز داشتيد فقط از استامينوفن ساده يا كدئينه استفاده كنيد .

۳ – بعد ازجراحی  به مدت سه روز از قطره هاي نفازولين چشمي واشك مصنوعي استفاده نماييد .

۴ – آنتي بيوتيك تجويزي  توسط متخصص را به مدت يكهفته مرتبا مصرف کنید.

۵ – تا ۲۴ ساعت بعد از جراحی پلک خوب در تهران  از كمپرس سرد صورت استفاده نماييد. بدين منظور ميتوانيد چند تكه كوچك يخ را در كيسه فريزر ريخته در كيسه را بسته و آن را روي صورت خود قرار دهيد .

۶ – درطي چند روز اول بعداز عمل كمتر دراز بكشيد و هنگام درازكشيدن نيزبهتر است بالشت زير سرشما بلندتر باشد تا شيب بدنتان بيشتر شود. اين كار باعث ميشود كبودي و تورم شما به حداقل برسد .

۷ –در پنج روز بعد از عمل براي كشيدن بخيه ها به مطب مراجعه كنيد .

انواع بیهوشی در جراحی پلک خوب در تهران

نوع بيهوشي جراحی پلک تهران  :با سه روش بي حسي موضعي ، نيمه بيهوشي و بيهوشي كامل قابل انجام است .در انتخاب نوع بيهوشي نظر شما لحاظ خواهد شد .و مدت جراحی پلک خوب در تهران چقدر است  : چهار پلك حدود ۲ ساعت زمان میبرد

جراحی پلک خوب در تهران

عوارض جراحی پلک خوب در تهران

از عوارض شایع جراحی ، كبودی است كه بسته به پاسخ بافتی افراد، از چند روز تا دو هفته، ممكن است طول بكشد. برگشت پلك به هنگام كشیدگی پوست نیز از عوارضی است كه نباید پیش آید و در اصل، این مسوولیت جراح متخصص است كه روش‌های مناسب را به كار ببرد. از عوارض نادر این جراحی این  است كه در اثر اضافه برداشتن پلك، چشم كامل بسته نشود.  توصیه می‌شود افرادی كه می‌خواهند این جراحی را انجام دهند از حدود ۱۰ روز تا دو هفته قبل از عمل جراحی از داروهای مسکن، آسپیرین، مفنامیك اسید، بروفن و این خانواده دارویی استفاده نكنند. و حتما پرشک خود را در جریان بگذارید

با انجام عمل جراحي پلک ها چه مواردی درمان میشود

**پوست شل و اضافی و آویزان که باعث ایجاد چین و چروک در پلک فوقانی شده و گاها این پوست اضافی جلو دید شما را هم می گیرد

**چربی اضافه پلک فوقانی که باعث پف آلودشدن پلک شده است

**تورم زیر چشم

**پژمردگی پلک تحتانی

**پوست اضافی و چین و چروک های ظریف پلک تحتانی

**بلافاصله بعد از جراحي پلک از کمپرس سرد استفاده می شود که تا ۲۴ ساعت باید ادامه یابد. بیمار بعد از جراحي پلک کارهای معمول خود را می تواند انجام دهد اما تا ۳ هفته باید از فعالیت های سنگین بدنی اجتناب کند. بخیه ها یک هفته بعد از عمل کشیده می شوند. داروها شامل آنتی بیوتیک،مسکن و پمادهای چشمی در هفته اول هستند.

**بعد از جراحي پلک تورم، کبودی ، التهاب ، خشکی چشم ممکن است ایجاد شود که با کمپرس سرد، پماد چشمی قابل کنترل است. تحریک پذیری و التهاب در محل برش جراحی هم ممکن است ایجاد گردد.

جراحی پلک خوب در تهران

نکات مهم در جراحی افتادگی پلک

**بعد از عمل جراحی افتادگی پلک اغلب نیاز به بستری شدن وجود ندارد .

**در عمل جراحی افتادگی پلک گاهی لازم است عمل در هر دو چشم صورت گیرد.در حالیکه به نظر شما علائم بیماری در یک چشم است.

**در جراحی افتادگی پلک اغلب تا مدتی چشم اندکی باز میماند که بایستی شبها با مصرف پماد چشمی مانع خشک شدن چشم شد . معمولا پس از چند ماه چشم با شرایط فوق سازگار شده و نیازی به مصرف پماد نیست

**پانسمان چشم روز پس از عمل برداشته می شود و بر حسب معاینه چشم ممکن است روز اول تا سوم چشم پانسمان شود ولی بعد از این زمان به پانسمان یا شیلد ( محافظ پلاستیکی ) نیازی نیست.

**در عمل جراحی افتادگی پلک معمولا نوعی بخیه روی پلک داریم که طی دو هفته اول بعد از عمل برداشته می شود

**از بکار بردن مواد ارایشی ( سرمه , ریمل , مژه مصنوعی , لنزهای رنگی , مواد روغنی در اطراف چشم و ….) جدا خوداری نمائید و زمان شروع آن را از پزشک معالج سئوال کنید .

**مطالعه,تماشای تلویزیون و فعالیتهای عادی زندگی که توام با فعالیت شدید جسمانی نباشد و نحوه صحیح قرار گرفتن سر , رعایت شود بلامانع است .

**در هر مراجعه داروهای مصرفی بخصوص قطره ها را با خود بیاورید و نام انها را بخاطر بسپارید زیرا ممکن است به علت مشابهت ظاهری برخی قطره های چشمی و نداشتن دید کافی داروها را جابجا مصرف نمائید

جراحی پلک خوب در تهران

در موارد زیر حتماً به پزشک مراجعه کنید

**تورم پیشرونده و غیر معمول پلک ها
**درد شدید چشم ها
**تداوم خونریزی از محل برش جراحی

چه کسانی نباید عمل جراحی پلک انجام دهند

شخصی که این عمل را انجام می‌دهد باید شرایط جسمی سالمی داشته باشد زیرا هر نوع بیماری می‌تواند در به وجود آوردن مشکلات بعد از عمل نقش خود را ایفا کند. مثلاً شخصی که هرکدام از بیماری‌های تیروئید چشمی، خشکی چشم و فشار چشم، فشارخون و بیماری قلبی، دیابت یا بیماری‌های سیستم ایمنی بدن دارد، ممکن است بعد از عمل دچار خونریزی شدید شود.به همین دلیل توصیه می‌کنیم که بعد از یافتن بهترین جراح پلک  در تهران ، همه‌چیز را با او در میان بگذارید تا دچار مشکلات بعد از عمل نشوید.

ایا جراحی پلک نیاز به بستری شدن دارد

خیر، این یک جراحی سرپایی است که نهایتا می تواند در بعضی بیماران، با یک شب استراحت در بیمارستان همراه باشد. این جراحی معمولا با لیزر نجام می شود و نیازی به بخیه ندارد یا اگر بخیه زده شود، بسیار ظریف و جذبی هستند که معمولا جای جراحی نیز به سرعت و با مصرف پمادهای مخصوص، از بین می رود.

 

 

دکتر هدی عین اللهی _متخصص پوست و مو

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *