دکتر پوست تهران

دکتر پوست تهران

دکتر پوست تهران

دکتر پوست تهران :اگه میخوای یه پوست نرم و لطیف داشته باشی و اگه از جوش های صورتتان خسته شدی و لک های پوستتان برایتان آزاردهنده شده است توصیه میشود به دنبال بهترین دکتر پوست تهران باشید چون پوست عضوی حساس از بدن انسان است و برای زیباتر شدن باید در انتخاب پزشک متخصص دقت کرد.

دکتر پوست تهران

بهترین دکتر پوست تهران کیست

بهترین دکتر پوست تهران پزشکی است که در زمینه درمان بیماری‌های پوست، مو و ناخن و نواحی حاوی مایع مخاطی در بدن مانند داخل دهان، بینی و چشم‌ها تخصص دارد. برخی از مهم‌ترین توانایی‌ها‌ی بهترین متخصص پوست و مو به قرار زیر است:

**تشخیص و درمان بیش از ۳۰۰۰ نوع بیماری پوست و مو از جمله بیماری‌هایی مانند سرطان پوست، اگزما، درمان جای جوش و آکنه و عفونت ناخن.

** کمک به بهبود سلامت و شادابی و زیبایی پوست، مو و ناخن افراد مراجعه کننده بطور مثال: تزریق بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک و جوانسازی پوست، رفع جای جوش، بازیابی زیبایی پوست پس از جراحی‌های سرطان پوست، جراحی صورت برای درمان چاقی صورت

**بهترین دکتر پوست تهران بیمارانی از تمامی سنین از نوزاد تا سنین بالای ۱۰۰ سال را درمان می‌کند

بسیاری از متخصصین پوست موارد زیر را انجام می‌دهند

دکتر پوست تهران

۱-دکترای پوست

تشخیص، درمان و جلوگیری از بیماری‌های مربوط به پوست، مو و ناخن‌ها می‌پردازد.

۲-درماتوپاتولوژی

با استفاده از نمونه‌گیری و بررسی نمونه‌ها با میکروسکوپ به تشخیص بیماری‌های مربوط به پوست، مو و ناخن‌ها می پردازد.

۳- جراح پوست

عمل جراحی بیماری‌های پوست، مو و ناخن‌ها را انجام می‌دهد.

 

۴- جراحی زیبایی پوست

به درمان پوست، مو و ناخن‌ها می‌پردازد و بیشتر به ظاهر بیمار و انجام عمل جراحی زیبایی توجه می‌شود.

روشهای ابداعی توسط متخصصان پوست چیست

**تزریق پرکننده‌ها (فیلر) و توکسین بوتولینوم جهت جوانسازی پوست صورت.
**جراحی زیبایی جهت محو نمودن رد جوش و فرو رفتگی‌های پوست.
**جراحی با لیزر برای از بین بردن رگ‌های کوچک، لکه‌های پیری، جای خالکوبی یا چین و چروک.
**متخصصین پوست دوره ویژه‌ای جهت انجام عمل جوانسازی پوست با پرکننده می‌گذرانند ٬بنابراین هم دانش پزشکی و هم مهارت لازم جهت انجام موفق عمل‌های زیبایی را دارند.

دکتر پوست تهران

درماتولوژی چیست و درماتولوژیست کیست

درماتولوژیست یا متخصص پوست و مو و ناخن ، پزشکی است که شما باید اگر مشکلی در پوست و مو و ناخن دارید با ایشان مشورت کنید . درماتولوژی علمی است که با تشخیص و درمان بیماری های پوست، مو و ناخن مرتبط است.
درماتولوژی دربرگیرنده مطالعات، تحقیقات و تشخیص طبیعی و اختلالات، بیماری ها، سرطان ها، شرایط آرایشی و پیری پوست، چربی، مو، ناخن و غشاهای دهانی است و محدود به تحقیقات و مطالعه نیست . درمان ها ، از جمله داروهای موضعی و سیستمیک، جراحی درماتولوژی و جراحی زیبایی پوست، ایمونوتراپی، فتوتراپی، لیزر درمانی، پرتودرمانی و فتودینامیک را نیز شامل می گردد .

متخصصین پوست باید در علوم پایه از جمله میکروب شناسی، آسیب شناسی، بیوشیمی، فیزیک، فیزیولوژی و غدد درون ریز تخصص داشته باشند. آنها با توجه به حیطه تخصص خود باید با تمام تخصص های پزشکی آشنا باشند .

کارهای مربوط به درماتواوژیست چیست

در بخش ترمالوژی  امور مربوط به درمان با پووا، اپیلاسیون با لیزر، درمان واریس (لیزر)، همانژیوم، درمان تلانژکتازی، در مان لکه، مراقبت پوست، بیوپسی پوست، تجزیه و تحلیل خال (درماتوسکوپی کامپیوتری)، کوتریزاسیون (درمان با سوزادن)، کرایوتراپی (سرما درمانی)، تست های حساسیت های پوستی، لایه برداری شیمیائی (درمان جوش – لکه)، ماده های پر کننده، بوتاکس و کشیدن ناخن انجام می شود

دکتر پوست تهران

دوره فلوشیپ متخصصیت پوست چگونه است

دوره فلوشیب در جراحی پوست معمولا یک سال به طول می‌انجامد. در دوره فلوشیب متخصص پوست مهارت‌های پیشرفته‌ای را در زمینه‌های زیر به دست می‌آورد:

**لیپوساکشن چربی‌ها (حذف مقدار کمی چربی در حالی که بیمار هشیار است).
**لایه‌برداری‌های شیمیایی
**تزریق پرکننده‌ها و توکسین بوتولینوم
**جراحی موهس(که مویز تلفظ می‌شود) روشی خاص جهت درمان سرطان پوست است.
**جراحی ترمیمی: درمان زخم‌های ایجاد شده در اثر عمل جراحی سرطان پوست.
**اسکلروتراپی (درمان رگ)
**پیوند موی طبیعی
**جراحی با لیزر

خدمات متخصص پوست و مو چیست

ارائه روش های مختلف توسط دکتر پوست تهران  جوانسازی اعم از :

*تزریق ژل
*تزریق بوتاکس
*هایفوتراپی
*میکرونیدلینگ
*لیزر فرکشنال
*لیزر RF
*سابسیژن
*روش های ترکیبی
***سایر موارد

دکتر پوست تهران

درمان پووا چیست

درمان پووا به ویژه برای درمان نوع بزرگ و مزمن بیماری پسوریازیس بهترین روش درمانی می باشد. این روش درمانی علاوه بر بیماری پسوریازیس برای درمان اگزمای آتوپیک، ویتیلیگو، خارش، میکوزیس فونگوئید (سرطان پوست) و بسیاری بیماری های مشابه مورد استفاده قرار می گیرد.

به ویژه از جهت اینکه در درمان UVB نیازی به مصرف دارو از دهان نمی باشد، قابل استفاده برای زنان باردار و شیرده و بیماران کبدی و کلیوی بوده، ارزان بوده، مصرف آن برای کودکان مطمئن بوده و درصورتی که با دیگر روشهای درمانی استفاده شود تاثیر درمان را افزایش می دهد، این روش در مدت زمان کوتاهی بیماری را درمان می نماید و همواره مورد ترجیح می باشد.

خدمات زیبایی پوست کدام است

**از بین بردن چین و چروک
**از بین بردن جای جوش
**از بین بردن جای لک
**اصلاح بد رنگی پوست
**لیزر موهای زائد صورت و بدن

ارائه خدمات زیبایی مو چیست

**کاشت مو
**درمان ریزش مو
**درمان موخوره
**درمان مشکلات پوست سر
**درمان طاسی سکه ای
**درمان ریزش های موقت

دکتر پوست تهران

درماتوسکوپی کامپیوتری چیست

در ارزیابی و مراقبت از خالهای پوستی و سرطان های پوستی (ملانوم بدخیم) از دستگاه درماتوسکوپ کامپیوتری استفاده می گردد. در نتیجه این معاینه درخصوص پیگیری برخی خالها تصمیم گیری می شود، خالهایی که مناسب دیده شود با روشهای مناسب با عمل جراحی خارج می گردد.

برای بیماران دارای خال، توسط یک سیستم تصویربرداری کامپیوتری مخصوص وضعیت خال تشخیص و درمان انجام می پذیرد.

با استفاده از درماتوسکوپی کامپیوتری فوتوفایندر لکه و خالهای پوستی بررسی می گردد، در این خصوص گزارش تهیه گردیده و آرشیو می گردد. تشخیص و بررسی تغییرات خال در طول زمان در صفحه کامپیوتر براحتی قابل تحقق می باشد، بیمار به همراه پزشک خود این تغییرات را در صفحه نمایش مشاهده نموده و با مقایسه با وضعیت قبلی مقایسه می نماید.

بدین صورت امکان مقایسه با تصاویری که در کنترل های بعدی به دست می آید فراهم می گردد. درماتوسکوپ دیجیتال تغییرات مشکوک مشاهده شده در خال ها را به صورت روشهای ریاضی محاسبه نموده و یک ایندکس از خطر ملانوم بدخیم (سرطان پوست) ایجاد می نماید. این ایندکس در تشخیص و برنامه ریزی درمانی مفید می باشد. درحالی که امکان تشخیص زودهنگام سرطان پوست (ملانوم بدخیم) با چشم غیر مسلح ۶۰ % می باشد، این نرخ برای بررسی با درماتوسکوپ دیجیتال ۹۰ % می باشد.

برداشتن و یا درآوردن خالهایی که بعدا به جود آمده اند لازم نمی باشد. به ویژه آنهایی که امکان دگرگونی بدخیم دارند توصیه می گردد که برداشته نشوند. آنهای دیگر را می توان به حال خود رها نمود. همانگونه که خالهایی که مناسب می باشند با هدف زیبائی قابل برداشتن می باشند، بر اساس جائی که قرار دارد برداشتن خالهایی که بررسی آنها مشکل می باشد و یا مکرر مشکل ایجاد می نماید ارجح تر می باشد.

 انواع بیماری های پوستی  _کبدی

طبق تحقیقات به عمل امده  بسیاری از مشکلات پوستی مربوط به خلل در کارکرد منظم کبد است البته عوامل زیادی میتوانند باعث خلل در کارکرد عادی کبد باشند اما شایع ترین علتی که در کارکرد صحیح کبد خلل ایجاد میکند  وجود مواد زائد در خون و کبد میباشد .

برخی ار این مشکلات عبارتند از :

 

**لک های معروف به پیری

لکه های قهوه ای روشن یا تیره ای که روی صورت ، پشت دست ها ، روی گردن و یا سینه ظاهر می شوند که معمولا عامل این نوع لکه ها مواد زایدی هستند که ابتدا وارد کبد شده و به مرور زمان توسط کبد دفع شده و به پوست منتقل میشوند و در نهایت در نقاطی از پوست ، لکه های قهوه ای رنگی را شکل می دهند .

.

**لک های بارداری

این لک ها بیشتر در گونه ها، پیشانی و چانه دیده می شود و در افراد سبزه مشخص استو حتی ممکن است در خانم های مجرد نیز دیده شوند بروز این لکه ها معمولا در مواقع تغییرات ناگهانی خون در بدن اتفاق می افتد

مثل دوران بارداری و یا در موارد تاخیر دوران قاعدگی – این نوع لکه ها فقط در افرادی بروز میکند که
کبد و خون آنها دارای مواد زاید باشد بنابراین برای رفع آنها و یا پیشگیری از ایجادشان باید کبد و خون پاکسازی شود .

**کک مک یا فرکل :

کک و مک یکی از مشکلات پوستی است که در میان اروپایی‌ها، مخصوصا افراد مو بور و چشم‌آبی شیوع بیشتری دارد در یک تقسیم بندی کلی دو نوع کک و مک وجود دارد :

۱- کک و مک مادرزادی

۲- کک ومک عارضی

در این بحث کک و مک عارضی یعنی کک ومکی که نبوده و بعدا پیدا شده مورد صحبت ما هست
چرا که عامل ایجاد این نوع کک ومک هم مواد زایدی هست که وارد کبد شدهو به مرورتوسط کبد دفع شده و به پوست رسیده اند بابد اشاره کرد که  کک ومک مادرزادی جزء این دسته نیستند چون عامل آن متفاوت است مثل  عامل ژنتیک  در ان دخیل است .

**جوش های سرسفید و سر سیاه :

مشکلی که اکثرا افراد جوان با ان  درگیر هستند و متاسفانه داروها و کرم های زیادی هم تهیه میکنند و مصرف میکنند

اگزمای پوستی، بیماری شایع در نوزادان چیست

این بیماری نیز در دسته واکنش‌های آلرژیکی پوست قرار می‌گیرد و منشاء بیرونی دارد. اگزما می‌تواند بسیار شدید باشد و فرد به مراقبت‌های درمانی دائمی نیازداشته باشد. این بیماری در نوزدان بسیار شایع است و معمولاً به خاطر البسه، حسایت‌های پوستی و خوردن برخی مواد غذایی آلرژی زا ایجاد می‌شود.

برآمدگی های نرم و قرمز رنگ زیر پوست نشانه چیست

عوارض بیماری های التهابی ای مثل بیماری التهابی روده می تواند روی پوست هم ظاهر شود. در این حالت، ممکن است برآمدگی های قرمز رنگ و دردناکی روی پاها ظاهر شود که در اعماق پوست احساس می شوند. به این بیماری اریتم گرهی گفته می شود و ممکن است با علائمی مثل اسهال مکرر یا مدفوع خونی همراه باشد.

دکتر هدی عین اللهی – متخصص پوست و مو 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *