رفع غبغب غرب تهران

رفع غبغب غرب تهران

رفع غبغب غرب تهران

رفع غبغب غرب تهران: افتادگی و آویزان شدن بافتی که زیر فک وجود دارد و در اصطلاح به آن غبغب می گویند، صرفا به خاطر کهولت سن نمی باشد. غبغب هنگام نگاه کردن به چهره از نیم‌رخ و یا در زمان عکاسی به چشم می آید. پوست اضافه ناشی از غبغب در قسمت جلوی گردن، به دلیل جمع شدن چربی‌های اضافه یا آویزان شدن پوست شل شده یا هر دو است.

 

رفع غبغب غرب تهران

 

تشخیص دادن علت ایجاد غبغب و تمایز دادن آن با سایر علل، برای ارائه درمان مناسب برای رفع غبغب غرب تهران مهم می باشد. در بیمارانی که سن پایین تری دارند معمولا غبغب به دلیل تجمع بافت چربی در جلوی گردن ایجاد می شود و معمولا به خاطر پوست اضافی نمی باشد. اما در بیمارانی که سن بالایی دارند، ترکیبی از سست شدن پوست و تجمع چربی اضافه، باعث ایجاد غبغب می شود که در اینصورت با جراحی غبغب و یا روش‌های غیر جراحی می توان اقدام به رفع غبغب کرد.

 از بین بردن و رفع غبغب غرب تهران

رفع غبغب را می توان با دو روش حذف چربی غبغب و لیفت پوست افتاده گردن انجام داد و به چهره فرد زیبایی و جوانی بخشید.

تکنیک‌های حذف چربی غبغب

لیپوساکشن رفع غبغب غرب تهران

این تکنیک برای رفع غبغب غرب تهران بسیار موثر بوده و در عین حال بسیار سریع می باشد. این روش رفع غبغب غرب تهران کمک می کند چربی‌های اضافی چانه به کمک بی‌حسی موضعی در ناحیه غبغب ار بین بروند. در حین انجام این عمل پزشک یک برش کوچک در ناحیه زیر چانه ایجاد می‌کند. کاهی ممکن است این برش را در پشت گوش‌ها ایجاد کند و سپس چربی‌های اضافه را به وسیله یک لوله‌ی نازک مکنده، تخلیه کند.

Fixing the West of Tehran with Lasers

لیپوساکشن رفع غبغب غرب تهران با لیزر

این روش یک روش غیر جراحی و غیره تهاجمی برای رفع غبغب غرب تهران می باشد. در این روش ابتدا چربی‌های اضافه موضعی را ذوب می کنند.

“ لیپولیز لیزر” نیز روشی با کمترین تهاجم می باشد که توسط آن چربی‌های اضافه را از بین می برند و پوست می تواند سفتی و استحکام خود را باز یابد. در این روش رفع غبغب ، فیبر لیزر را به داخل پوست وارد می کنند تا به قسمتی برود که قرار است چربی های آن قسمت حذف شود. در این روش انرژی و گرمای ناشی از لیزر، قادر است سلول‌های چربی را ذوب کند و سپس چربی‌های ذوب شده از راه رگ‌های لنفاوی از بدن خارج می شوند.

کویتیشن (اولتراسوند) غبغب

امواج اولتراسوند با فرکانس بالا بوسیله “کویتیشن” یا “حفره سازی” می تواند چربی‌های اضافی غبغب را ذوب کند و شکل جدید و زیبایی به چانه بدهد. این روش رفع غبغب غرب تهران می تواند سلول‌های چربی را به مایع تبدیل کند. پس از تبدیل شدن چربی ها به مایع، سیستم تصفیه بدن می‌تواند این چربی ها را به‌ شکل طبیعی دفع کند.

مزایای اولتراسوند با امواج متمرکز تقویت شده

از آن‌جایی که هایفوتراپی یک روش کاملا غیرجراحی و غیر تهاجمی است نسبت به روش‌های درمانی دیگر مزایای زیادی برای بیماران دارد:

۱-از لحاظ بالینی اثبات شده است.
۲-بدون خطر و موثر است.
۳-جایگزین مقرون به صرفه‌ای برای جراحی لیفت صورت است.
۴-بدون نیاز به بیهوشی و مصرف آرامبخش انجام می‌شود.
۵-بدون نیاز به برش جراحی انجام می‌شود و خطر ابتلا به عفونت ندارد.
۶-بدون دوره نقاهت است.
۷-درمان راحت و بدون دردی است.
۸-نتایج آن بعد از ۱ جلسه درمان قابل مشاهده است.
۹-نتایج تا ۲ سال ماندگاری دارند.

کویتیشن برای رفع غبغب غرب تهران

ایجاد کردن حفره‌های بسیار ریز در حد و اندازه میکرون درون بافت‌ها بوسیله امواج صوتی، امولسیون چربی‌ها را ایجاد می کند و باعث می شود چربی ها تبدیل به ماده ای شوند که بدن بتواند آن‌ها را توسط دستگاه ادراری و غدد لنفاوی دفع کند.

کویتیشن برای رفع غبغب غرب تهران

 

امواج صوتی سبب می شود سلول‌های چربی تحریک‌شده و مرتعش شوند و در نتیجه از درون بشکنند. سپس این چربی های شکسته شده می توانند به صورت مایع از بدن دفع شوند. به دنبال این فرایند از بین رفتن چربی ها ، اندازه زیر جانه کم می شود. مزیتی که این روش رفع غبغب غرب تهران نسبت به روش لیزر دارد این است که در این روش رفع غبغب غرب تهران، سلول های چربی کامل متابولیزه می‌شوند و در نتیجه اثر دائمی خواهد داشت. همچنین در انجام این روش رفع غبغب غرب تهران بیمار دردی را حس نمی کند.

لیپولیز با مزوتراپی برای رفع غبغب غرب تهران

مزوتراپی هم نوعی روش درمانی برای رفع غبغب  محسوب می شود که در این روش با تزریق داروهای خاصی، چربی‌های ناخواسته موضعی را، تجزیه کرده و می شکنند. به عمل تجزیه و شکستن چربی‌های بدن، “لیپولیز” می گویند. در طی این روش درمانی رفع غبغب غرب تهران، محلول مخصوصی را به‌صورت مستقیم در لایه‌های چربی و بافت همبند تزریق می کنند. با اینکه در حین این تزریق بیمار دردی را حس نمی کند با این حال برخی از بیماران ترجیح می دهند از کرم بی‌حسی استفاده کنند. دارویی که در این روش رفع غبغب تزریق‌ می شود یک فرایند شیمیایی خاصی را ایجاد می‌کند، که در اثر آن دیواره سلول‌های چربی تخریب‌ می شود و چربی‌ها تجزیه شده و رسوب می کنند.

کرایولیپولیز غبغب برای رفع غبغب غرب تهران

کرایولیپولیز (Cryolipolysis) نوعی روش درمانی غیرتهاجمی رفع غبغب غرب تهران می باشد که از این روش رفع غبغب غرب تهران به آرامی و به نحو مؤثری برای برداشتن غبغب استفاده می شود. در این روش رفع غبغب نتایج مورد نظر به وسیله تکنولوژی پیشرفته‌ی کرایولیپولیز ایجاد می شود که در آن برای از بین بردن غبغب، منطقه و بافت هدف را تحت انجماد قرار می‌دهند. که این انجماد سبب می شود سلول‌های چربی خیلی راحت شکسته شوند و حذف شوند.

در این روش برای از بین بردن چربی های غبغب هیج گونه آسیبی به بافت‌ها و سلول‌های اطراف ناحیه تحت درمان وارد نمی شود. تحقیقات علمی ثابت کرده که سلول‌های چربی در برابر سرما و انجماد آسیب‌پذیرتر از سلول‌های اطراف خود می باشند. درنتیجه می توان با این اصل به‌ طور طبیعی چربی‌های تجمع یافته را از بین برد. این فرایند رفع غبغب غرب تهران می تواند تا چندین ماه پس از درمان ادامه داشته باشد.

رفع غبغب با کربوکسی تراپی

برای از بین بردن چربی‌های مقاومی مثل چربی‌های غبغب، گاز گرمی را در حجم بالا به عمق چربی‌ها تزریق می‌ کنند که باعث می شود سلول‌های چربی شکسته شوند و  دیگر نتوانند بازسازی شوند.

رفع غبغب غرب تهران با کربوکسی تراپی

در کربوکسی تراپی برای از بین بردن غبغب، گاز CO2 را زیر سطح پوست می دمند و در این حالت بدن احساس می کند که دچار کمبود اکسیژن شده است و به همین دلیل جریان خون ناحیه را افزایش می دهد و فاکتورهای رشد  را به سمت منطقه گسیل  می کند که نتیجه آن تحریک تولید رگ‌های خونی جدید می باشد. این امر موجی از اکسیژن و مواد مغذی را به منطقه هدف ارسال می کند که به دنبال آن خون ناحیه بهبود یافته و سلول‌ها بازسازی می‌شوند.

لیفت پوست گردن برای رفع غبغب

در این روش رفع غبغب پوست باید به اندازه کافی انعطاف‌ داشته باشد تا پس از برداشت چربی به موقعیت خود بازگردد. در افراد مسن، بعد از برداشت چربی، پوست بیشتر آویزان خواهد شد. به همین علت، این روش ممکن است باجراحی لیفت صورت یا گردن و یا دیگر روش‌های غیر جراحی، ترکیب شود تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

رفع غبغب  با لیزر

لیفت گردن توسط لیزر روشی غیر جراحی برای رفع غبغب  می باشد که در آن به‌ کمک لیزر پوست کشیده شده ناحیه گردن را جوانسازی می کنند. لیفت گردن روش تهاجمی برای از بین بردن غبغب محسوب نمی شود و نیازی به بستری شدن بیمار نیست. برای لیفت گردن و رسیدن به نتیجه دلخواه به  یک تا دو جلسه درمانی نیاز است.

رفع غبغب غرب تهران

رفع غبغب  با امواج رادیویی (ترماژ)

در این روش رفع غبغب غرب تهران، امواج رادیویی (RF) کنترل شده، انرژی را به لایه‌های پایین پوست منتقل می کند و کم کم آن را گرم می کند. در نتیجه سلول‌های چربی کوچک می شود. هدف از این روش رفع غبغب غرب تهران، درمان حجم چربی‌ها در قسمت پایینی صورت و افزایش استحکام پوست صورت و گردن است همچنین این فرایند باعث بهبود خط فک نیز می گردد.

علت ها و عوامل

برای رفع غبغب لازم است دلیل دقیق ایجاد آن در زیر چانه تشخیص داده شود. در عمل دلایل اصلی ایجاد غبغب به شرح زیر هستند:

۱-ژنتیک
۲-بالا رفتن سن
۳-افزایش وزن
۴-مشکلات مربوط به ایجاد غبغب

مشکل اصلی در ارتباط با ایجاد غبغب ظاهر نا مطلوب آن است و این شرایط معمولاً باعث ناراحتی فردی می شود که دچار غبغب شده است. در این رابطه می توان به مسائل زیر توجه کرد:

۱-بعضی افراد معمولاً تصور می کنند ایجاد غبغب به این معنی است که آنها در بهترین شکل فیزیکی خود نیستند.

۲-تشکیل غبغب می تواند احساس اضافه وزن، غیر جذاب بودن و پیر شدن را برای فرد ایجاد کند.این شرایط می تواند باعث شرمندگی بعضی افراد شده و اعتماد به نفس آنها را کاهش دهد.بعضی افراد به خاطر این مسئله سعی می کنند از ظاهر شدن در مکان های عمومی خودداری کنند.

آیا برای پیشگیری از به وجود آمدن غبغب راهی وجود دارد؟

رفع غیغب در تهران

در مواردی که ایجاد غبغب در اثر عقب بودن چانه یا کوچکی مادرزادی فک است، راهی برای پیشگیری از به وجود آمدن آن وجود ندارد. تجمع چربی هم در بیشتر موارد ارثی است و خود فرد در آن نقشی ندارد. افزایش سن نیز که یک مساله طبیعی است و به مرور باعث افتادگی پوست می‌شود بنابراین تنها راهی که برای جلوگیری از غبغب به نظر می‌رسد، رعایت بهداشت فردی، محافظت از پوست و انجام منظم فعالیت‌های ورزشی خاصی است که می‌تواند مفید باشد.

هزینه و قیمت

هزینه لیپوساکشن به شدت به عوامل متعدد وابسته است، اما یکی از مهم ترین این عوامل مربوط به اندازه ناحیه انتخاب شده برای درمان و مدت زمان لازم برای خارج کردن بافت چربی اضافی است. با توجه به اینکه چانه یک ناحیه به نسبت کوچک در بدن است، هزینه درمان آن در مقایسه با لیپوساکشن نواحی بزرگتر بدن مثل شکم کمتر می باشد. علاوه بر این لیپوساکشن برای از بین بردن غبغب را می توان بدون نیاز به بی هوشی عمومی انجام داد و به همین خاطر در این حالت نیازی به پرداخت هزینه های اضافی مربوط به استفاده از خدمات متخصص بی هوشی وجود ندارد.

سفت کردن پوست و درمان غبغب با هایفو

غبغب بعضی موقع می‌تواند فرایند پیری را تسریع کند. با افزایش سن تولید کلاژن کاهش می‌یابد. غبغب و خط فک به تدریج حالت و خاصیت ارتجاعی خود را از  دست داده و موجب شل شدن و افتادگی پوست می‌شوند. هایفوتراپی که نوعی درمان غیرجراحی لیفت صورت است و موجب سفت شدن پوست می‌شود بیشتر به عنوان اولتراسوند درمانی شناخته شده و در بالا کشیدن و سفت کردن پوست‌های شل و آویزان بسیار موثر است.

با استفاده از قدرت امواج مافوق صوت می‌توان خط فک را سفت و بالا کشید و پوست را از داخل ترمیم کرد. در روش هایفو یا به عبارتی اولتراسوند با امواج متمرکز تقویت شده، لایه‌های عمیق و ساختاری پوست مورد هدف قرار می‌گیرند و توانایی طبیعی بدن به تولید کلاژن تحریک می‌شود.

رفع غبغب غرب تهران

مزایای هایفوتراپی

از مزایای هایفو تراپی می‌توان به: لیفت و سفت کردن غبغب افتاده و گردن بوقلمونی و اصلاح خط فک اشاره کرد. معمولا فقط ۱ جلسه هایفوتراپی با اولتراسوند توصیه می‌شود. ظرف چند ماه بعد از درمان بدن شروع به تولید کلاژن می‌کند و موجب بالا کشیدن وسفت شدن قسمت تحتانی صورت و خط فک می‌شود. نتایج حاصل از درمان معمولا ۱۲ تا ۱۸ ماه ماندگاری دارد.

لیفت غبغب با نخ

افتادگی پوست در زیر چانه زمانی اتفاق  میافتد  که سن فرد  بالا میرود و پوست قابلیت کشش و الاستیک خود را از دست میدهد . در بعضی اشخاص  این مشکل به صورت ارث  است  روشها ی جراحی برای لیفت غبغب بسیار مفید است  هر چند که بیهوشی کامل و عواقب جراحی و ریکاوری طولانی مدت را باید بعنوان عارضه انتخاب آن ها پذیرفت

لیفت غبغب با نخ یک روش کم تهاجمی خواهد بود . در این تکنیک از نخها ی قابل جذب و سازگار با بدن افراد استفاده میشود  که  از  همان جنس نخها ی بخیه است  و آن ها را بو سیله سوزنها ی کوچک مخصوصی در زیر پوست قرار میدهند . این نخها سبب کشش ناحیه شل و افتاده پوست میشوند و با تحریک ترشح کلاژن سبب بازیابی کشش پوست میشو ند و ظاهر افتادگی را بهبود میبخشند .

لیفت غبغب با نخ نیاز به بیهوشی عمومی نداشته  و دوره نقاهت  آن بسیار کوتاه است . در این روش از تیغ برای برش استفاده نمیشو د که بهبود زخمها بطول بی ا نجامد بلکه توسط  سوزنها ی ریزی نخها را وارد میکنند و این منافذ به سرعت بهبود پیدا میکند

شیوه‌ ی انجام عمل مزوتراپی برای رفع غبغب

عموما از تزریقات شیمیایی در جراحی  مزوتراپی استفاده میشود .  ماده‌ی مورد استفاده در این جراحی  ، ترکیبی از ویتامینها ی مختلف ، آنزیمها و جزء دیگر یست که ( فسفاتیدیل کولین ) گفته میشو د . ماده‌ ی آخر ، بخش اصلی تشکیل دهنده‌ ی روغن سویا  است این ماده ، داروی ایمنی است که توسط بسیاری از پزشکان متخصص  برای درمان کلسترول بالا مورد استفاده قرار میگیر د .

از سوزنی بسیار باریک برای انجام این جراحی  استفاده میشو د . در اول ، محل تزریق به کمک عمل بیحسی موضعی ، سر  میشود . امکان دار در اولین تماس سوزن با پوست ، کمی احساس  سوزش کنید  که به سرعت برطرف خواهد شد . پس از انجام عمل تزریق ، مولکلولهایی که عامل قرار گرفتن مولکلولهای چربی در کنار هم هستند ، از بین خواهند رفت و چربی از حالت جامد خود به مایع تبدیل میشود . این عمل حدودا  ۱ ساعت طول می کشد  در طول چند هفته تا چند ماه بعد ، چربیها ی بدن از راه کبد و روده‌ ها ، تصفیه و از بدن خارج خواهند شد . نتایج بهبودی در این ناحیه در طی چهار هفته قابل مشاهده  است اغلب برای کسب نتایج بهتر ، انجام  سلسله درمانهایی امکان دارد  مورد نیاز باشد .

 

دکتر هدی عین اللهی – متخصص پوست و مو 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *