زاویه سازی با تزریق چربی

زاویه سازی با تزریق چربی

زاویه سازی با تزریق چربی

زاویه سازی با تزریق چربی: اشخاصی که حس می کنند ظاهر فک نازیبایی دارند و یا فک آنان نسبت به سایز اجزای صورتشان بزرگتر و مردانه می باشد، گزینه مناسبی برای زاویه دار کردن صورت و فک میباشند.

 

زاویه سازی با تزریق چربی

 

انجام فرم دهی  با تزریق چربی باعث ایجاد صورت زنانه و خوش تراش تر در خانم ها می باشد و زیبایی خاصی به چهره آنان می دهد.

فک برجسته و مستطیلی برای مردان جذاب تر و بهتر می باشد، اما چنین فکی برای خانم ها مناسب نیست چون ظاهری مردانه به چهره آنان می دهد.
فرم دهی  با تزریق چربی، در خط فک تغییر زیادی ایجاد می کند و سبب تناسب فک با سایر اجزای بدن می شود در نتیجه در چهره فرد باعث ایجاد زیبایی طبیعی می شود.
متخصص زیبایی در روش زاویه سازی با تزریق چربی از بدن خود بیمار چربی و سلولهای بنیادی که مشتق شده از بافت چربی می باشند را برمی دارد و در قسمت هایی از صورت که معمولا چربی خود را از دست داده اند، تزریق می کند.

پس از گذشت چند هفته از زاویه سازی با تزریق چربی، ناحیه تحت درمان ممکن است تورم داشته باشد اما جای نگرانی نیست چون پس از مدت کوتاهی این عوارض جانبی برطرف می شوند و شخص میتواند نتایج نهایی را مشاهده کند، نتیجه این روش یک صورت طبیعی و زیبا می باشد.

 

جلسه مشاوره فرم دهی  با تزریق چربی

در این جلسه بیمار انتظارات خود را از زاویه سازی با تزریق چربی برای پزشک بیان می کند و پزشک هم نتایجی که قرار است ایحاد کند و نحوه درمان را به بیمار توضیح می دهد.

 

بررسی سوابق بیماری درفرم دهی با تزریق چربی

قبل از زاویه سازی با تزریق چربی پزشک در مورد سوابق بیماری، سوابق مصرف داروها و سوابق جراحی های قبلی بیمار را ارزیابی و بررسی می کند.

 

بررسی سوابق بیماری در زاویه سازی با تزریق چربی

 

همچنین صورت بیمار را بررسی می کند تا ببیند برای زاویه سازی با تزریق چربی آمادگی دارد یا نه.

عکس برداری برای مقایسه قبل و پس از زاویه سازی با تزریق چربی هم ضروری می باشد.

 

اقدامات قبل از فرم دهی  با تزریق چربی

 • ممنوعیت سیگار و مصرف دخانیات
 • عدم استفاده از الکل
 • دوری از مصرف داروهای ضد التهاب نظیر مصرف آسپرین و برخی از مکمل های گیاهی

 

مراقبت های پس از فرم دهی  با تزریق چربی

 • به مدت ۱۴ روز غذاهای نرم مصرف شود
 • استفاده منظم از دارو ها و پمادهای تجویزی
 • گذاشتن کمپرس سرد در قسمت های تحت درمان
 • به مدت ۱۴ روز در زمان استراحت سر بالاتر از بدن قرار گیرد

 

با استفاده از روش زاویه سازی با تزریق چربی، می توان کانتورهای اطراف صورت را کشیده کرده و به خط فک، ظاهری V شکل داد و چهره را به صورت قلب در آورد.

در این روش زاویه سازی با تزریق چربی مقدار کمی از بافت چربی را از شکم یا ران های بیمار برمی دارند و به صورت کانول های حفره ای به صورت وی تزریق می کنند. کانول ها، لوله های توخالی ۱ میلی متری می باشند که انتهای آنها ضخیم است و یک سوراخ کوچک در آن قرار دارد که چربی از آن خارج می گردد.

 

روش انجام زاویه سازی با تزریق چربی

 

رسوبات چربی به شکل قطرات کوچکی در قسمت هایی از صورت که بدن به آن نیاز دارد، تزریق می شود.

توجه کنید که در این روش تنها مقدار کمی چربی از بدن بیمار حذف می شود و این روش با کاملا با لیپوساکشن متفاوت است.

بیشترین عوارض جانبی فرم دهی  با تزریق چربی، از جمله کبودی و تورم ظرف یک هفته برطرف میشود و نتایج نهایی را می توان پس از ۶ ماه مشاهده کرد.

استفاده از این روش، حداقل دوره ریکاوری را دارد و بیمار می تواند خیلی زود به فعالیت های عادی خود برگردد. همچنین در حین انجام تزریق چربی، از بی حسی موضعی استفاده می شود و طول مدت تزریق، بین ۴۵ دقیقه تا یک ساعت می باشد.

 

مزایای فرم دهی  صورت با تزریق چربی

درفرم دهی صورت  با تزریق چربی از چربی طبیعی، نرم و کامل سفارشی که از بافت‌های خود بیمار می باشد استفاده می‌شود تا ویژگی‌های صورت را بهبود بخشد یا مجدداًشکل دهی کند.

تزریق چربی چندین برتری نسبت به فیلرهای موقتی و جراحی صورت دارد که عبارتند از:

 

 • نتایج با بالا رفتن سن به صورت طبیعی پیر می‌شود.
 • نیازی نیست صورت شکافته شود و جای زخم (اسکار) روی صورت نمی‌ماند.
 • خطر واکنش آلرژیک وجود ندارد، چون از چربی طبیعی خود بیمار استفاده می‌ گردد.
 • نتایج، احساسی صد در صد طبیعی، با طراوت و لطیف را به بیمار می دهد.
 • زاویه سازی با تزریق چربی را می توان به تنهایی یا با یکی از جراحی‌های زیبایی صورت همزمان انجام داد.

 

اهداف زاویه سازی به وسیله تزریق چربی

 • ایجاد تعادل بهتر در شکل صورت بیمار
 • پرکردن قسمت های کاهش حجم یافته صورت مثل لب‌ها، گونه‌ها و چانه
 • برجسته کردن لب ها، گونه‌ها، فرم دهی چانه یا پر کردن گودی عمیق زیر چشم‌ها
 • بار کردن چروک های عمیق صورت
 • بهبود بخشیدن به ظاهر چروکیده و استخوانی دست‌ها، سینه‌ها یا دیگر نقاط بدن

مراحل زاویه سازی  صورت با تزریق چربی

اولین کار قبل از زاویه سازی با تزریق چربی، مشاوره با متخصص، بیان نتایج مورد انتظار، اهداف جراحی، کسب اطلاعات و بدست آوردن حس اعتماد به نفس و اطمینان و زمان‌بندی کردن برای زاویه سازی با تزریق چربی می باشد.

 

مراحل زاویه سازی با تزریق چربی

 

در اولین جلسه، پزشک شکل، کیفیت پوست، حجم چربی و ساختار استخوانی زیر صورت را معاینه می کند تا بهترین گزینه را به بیمار پیشنهاد دهد. پس از تعیین مناسب بودن یا نبودن زاویه سازی با تزریق چربی، بیمار می تواند برای زمانبندی جراحی با پزشک صحبت کرده و تصمیم نهایی را بگیرید.

 

خطرات و عوارض احتمالی زاویه سازی صورت تزریق چربی

خطرات و عوارض فرم دهی  با تزریق چربی خیلی نادر است. امکان دارد درد و تورم ایجاد شود اما بعد از هر جراحی ای ممکن است این عارضه اتفاق بیفتد.

مهمترین ضعف فرم دهی  با تزریق چربی این است که ممکن است تمام صورت یا لب‌ها یا بخشی از آنها چربی تزریق شده را جذب نمایند. احتمال چنین اتفاقی را نمی‌توان در هر فرد پیش‌بینی کرد.

 

خطرات و عوارض احتمالی فرم دهی  صورت تزریق چربی عبارتند از:

 • واکنش آلرژیک به بی‌حسی موضعی
 • تغییر رنگ دائمی به دلیل آسیب رسیدن به عروق خونی در قسمت تحت درمان
 • ظاهری غیر طبیعی در صورت تزریق بیش از اندازه
 • خونریزی در دوره ریکاوری بعد از زاویه سازی با تزریق چربی
 • لختگی خون در ناحیه تزریق یا ناحیه اهداء کننده
 • عفونت منتقله خون
 • ایجاد بافت اسکار و آمبولی چربی ناشی از تزریق اشتباه چربی به عروق خونی
 • زاویه سازی با تزریق چربی

 

روش زاویه دار کردن صورت با تزریق چربی

زاویه سازی فک اولین بخش از صورت می باشد که با برجسته کردن آن صورت به صورت کات دار دیده می شود و استخوان فک تحتانی به طرف گوش ادامه پیدا می کند.به منظور زاویه سازی فک از دو روش جراحی استفاده می شود :

**کوچک کردن فک
**کوچک کردن چانه

اما این دو روش هر دو جراحی محسوب می شوند و ممکن است عوارض و پیامدهایی داشته باشند اما روش های دیگری نیز برای اصلاح فک وجود دارد که افراد با کاربرد آنها می توانند صورتی زیباتر داشته باشند.

یکی از روش های فرم دهی صورت، تزریق چربی می باشد. تزریق چربی برای برجسته کردن نواحی صورت موجب ایجاد تغییرات تاثیرگذاری در قسمت های مختلف صورت می گردد.

بدین منظور چربی مورد نیاز از بدن خود فرد گرفته می شود و این روش بیشترین کاربرد را برای بزرگ کردن و برجسته نمودن چانه دارد. با استفاده از روش تزریق چربی می توان کانتورهای اطراف صورت را کشیده کرد تا خط فک افراد ظاهری v شکل پیدا کند و چهره به شکل قلب دیده شود.

زاویه سازی با تزریق چربی

فرمول های زاویه‌دار کردن فک چیست

هدف اصلی عمل زاویه‌دار کردن فک، ایجاد نوعی تقارن مناسب در اجزای صورت است. این عمل را می‌توان به تنهایی یا در صورت نیاز در ترکیب با سایر اعمال جراحی به‌کار برد. در حقیقت زاویه‌دار کردن فک بر دو پایه کلی استوار است: افزایش حجم مناطق دارای کمبود حجم یا کاهش حجم مناطق بسیار برجسته. در حقیقت باتوجه به فرم صورت و میزان چربی‌ها و نسج بدن اقدام به زاویه‌دار کردن فک می‌کنیم.

 علت فرم دهی صورت با تزریق چربی مدل زنانه یا مردانه

تغییرات زوایای فک پایین می‌تواند در ایجاد ظاهر مردانه یا زنانه تاثیرگذار باشد. برجسته و مربعی بودن زوایای فک باعث ایجاد ظاهر مردانه می‌شود. البته باید بگوییم زاویه‌دار بودن فک در حد متناسب آن هم برای زنان و هم برای مردان نوعی زیبایی و استاندارد به حساب می‌آید.

اما در مردان این زاویه تشدید یافته و بیشتر است، به‌همین دلیل گفته می‌شود اگر زاویه فک در زنان تشدید یافته شود، صورت‌شان ظاهری مردانه به خود خواهد گرفت. بسیاری از خانم‌ها صورت گرد دارند که ممکن است زیبا هم باشد اما براساس معیارهای زیبایی که در اروپا و آمریکا وجود دارد، صورت زیبا باید تا حدی زاویه‌دار باشد و کاملا گرد نباشد.

زاویه سازی صورت و باید و نبایدهای نهایی

فرم دهی  صورت اگر انتخاب شماست برای رسیدن به ایده ال ترین و متفاوت ترین چهره درست شبیه به بازیگران محبوب و مشهور هالیوودی به متقاضیان  توصیه می کنیم با پزشک متخصص  ارتباط برقرار کنند و مشورت بگیرند  امروزه دستگاه های بسیار پیشرفته به جهت ارائه خدماتی همچون کاشت مو ، کاشت ابرو ، لیزر موهای زائد و زاویه سازی صورتبه بازار ارائه شده است

هدی عین اللهی – متخصص پوست و مو  

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *