زاوسه سازی با ژل

زاویه سازی با ژل

,

زاویه سازی با  ژل

زاویه سازی با ژل: چانه و گونه از قسمت های مهم صورت می باشد و در زیبایی صورت تاثیر زیادی دارند. با پیشرفت تکنولوژی در پزشکی تکنیک های جدیدی برای زیبایی به وجود آمده است. از آنجائیکه هر شخصی ممکن است در زندگی خود مجبور به جراحی برای درمان شود بنابراین باید از عوارض آن هم آگاه باشد و برای زیبایی خود به دنبال راه های کم تهاجمی تر و غیر جراحی باشد.

زاویه سازی با ژل

بیمارانی که دارای چانه ضعیف و کوچکی هستند می‌توانند با انجام فرایندهای برجسته‌سازی چانه تعادل صورت خود را  بیشتر کنند. همچنین افرادی که در چانه خود به صورت مادرزادی مشکل دارند و یا چانه آنها آسیب‌دیدگی دارند نیز می‌توانند از روش زاویه سازی با ژل که روشی غیرجراحی و بدون درد است استفاده کنند.

کسانی که دارای چانه ای نوک تیز و دارای فک پهن هستند، اشخاصی که چانه‌شان اندکی بیش از اندازه معمول پهن است. افرادی که دارای یک فک مربعی شکل هستند، آقایانی که علاقه به داشتن فک مردانه دارند، کسانی که خواهان گونه‌های پرتری هستند، کسانی که می‌خواهند گونه‌های کم حجم تری داشته باشند، کسانی که می‌خواهند دندان‌ قروچه در خواب (بروکسیم) را کم کنند می توانند کاندیدای مناسبی برای روش زاویه سازی با ژل هستند.

تکنیک تزریق ژل

افرادی که مشخصه های بالا را دارند می توانند با تکنیک تزریق ژل این کار را برای آنها انجام داد. با تزریق ژل گونه بیمار کشیده خواهد شد و روی صورتش خط گونه ایجاد می گردد. با این کار چاله ای زیر گونه به وجود می آید. استخوان فک کمی برجسته شده و چانه بیمار کمی کشیده تر می شود.

 

تزریق ژل

 

افزایش برجستگی چانه با تزریق ژل

افزایش برجستگی چانه با تزریق ژل می‌تواند زاویه بیشتری را در صورت ایجاد کند که هنگام تلاش برای زنانه کردن صورت و متناسب کردن آن با دیگر اجزای صورت مطلوب میباشد. تزریق ژل به چانه برای چانه‌ی عقب رفته نیز روش خوبی می باشد و نسبت به پروتز چانه ایمن‌تر و بهتر می باشد. اگر تقاضای ارزیابی کامل صورت خود را داشته باشید، متخصصین زیبایی راه و روش درمان را برای شما تعیین میکند که آیا این روش مناسب شما است یا نه.

با استفاده از تزریق ژل می‌توان چانه را زاویه دار یا برجسته کرد. در حالی که بسیاری از بیماران زن تمایل به داشتن چانه‌ای با خطوط ملایم‌تر دارند، بیماران مرد چانه های زاویه تیز را می پسندند و برای آنها زاویه سازی با ژل صورت مردان انجام می گیرد. برای مردانی که میخواهند چانه هایشان از حالت مربعی درآید زاویه سازی صورت مردان به کار برده می شود.

بسیاری از ژل‌های زیبایی از ژل‌های شفافی ساخته شده‌اند که متشکل از ماده‌ای است که به صورت طبیعی در پوست وجود دارد و به آن اسید هیالورونیک گفته میشود. غلظت، ویسکوزیته و ماندگاری ژل‌ها با هم تفاوت دارد. انواع رقیق‌تر و نرم‌تر ماندگاری زیادی ندارد در حالی که نوع غلیظ آن دوام بالاتری دارد.

فرایند درمان زاویه سازی به وسیله ی ژل

هزینه زاویه سازی به وسیله ی  ژل

از آنجائیکه زاویه سازی با ژل صورت به بیهوشی و تجهیزات اتاق عمل نیازی ندارد و در مطب قابل انجام می باشد هزینه کمتری نسبت به جراحی پروتز دارد. هزینه زاویه سازی با ژل همچنین به نوع ژلی که برای تزریق به کار برده می شود و مهارت متخصص بستگی دارد. نکته ای که در روش زاویه سازی با ژل به کار برده می شود این است که حتما برای این زائیه سازی با ژل به کلینیک زیبایی یا مطب دکتر متخصص مراجعه نمایند.

 

هزینه زاویه سازی با ژل

زیرا این افراد هم از ژل با کیفیت استاندار استفاده می کنند و هم از تجربه و تخصص کافی در این زمینه برخوردار هستند. زاویه سازی با ژل یکی از روش های غیر جراحی می باشد که هم سریع می باشد و هم عوارضی برای فرد ندارد.

میزان تزریق ژل برای زاویه سازی به وسیله  ژل

مقدار مواد ژلی که برای زاویه دار کردن صورت به کار برده می شود به ظاهر صورت و نیاز بیمار بستگی دارد. در بعضی افراد فرم گونه کمی برجسته می باشد و با ۲ میلی لیتر صورت آنها زاویه دار خواهد شد اما در برخی بیماران میزان این ژل کم است. در هر صورت زاویه سازی به وسیله ی  ژل با تشخیص پزشک متخصص انجام می شود.

آیا زاویه سازی به وسیله ی ژل درد دارد

برای زاویه سازی با ژل از بی حسی موضعی یا کرم بی حس کننده استفاده میشود تا برای بیمار دردی نداشته باشد. این کار ۴۵ دقیقه قبل از تزریق صورت می گیرد تا تاثیر خود را داشته باشد.

عوارض زاویه سازی با ژل

یکی از شایع ترین سوالاتی که بیماران می پرسند اینست که آیا بیمار بعد از زاویه سازی با ژل عوارض جانبی دارد؟ پس از تزریق تورم و کبودی عارضه ای طبیعی است و برای رفع کردن آن از کمپرس یخ بر روی موضع استفاده می شود. تورم معمولا تا ۴۸ ساعت بعد از تزریق ایجاد شده اگر بیشتر از این زمان، طول بکشد به پزشک خود حتما اطلاع دهید.

مراقبت های بعد از زاویه سازی با ژل

**از مواد آرایشی در طول روز بعد از تزریق استفاده نکنید.
**از انجام ورزش ها و فعالیت های سنگین تا ۲۴ ساعت بعداز آن پرهیز کنید.
**از استخر، سونا، چشمه آب گرم به مدت یک هفته خود داری کنید.
**ورزش یوگا را تا یک هفته روز پس از تزریق انجام ندهید.

مراقبت های زاویه سازی با ژل

 

نتایج زاویه سازی به وسیله ی ژل

برای دیدن نتایج این تکنیک تنها ۲ الی ۳ روز پس از تزریق ژل صبور باشید اما انتظار تورم تا یک هفته را داشته باشید. در برخی موارد عدم قرینه بودن دو طرف صورت پس از تزریق ممکن است ایجاد شود. در این صورت زیاد نگران نباشید. مراجعه زود هنگام به پزشک برای درمان منجر به عدم تقارن می شود در نتیجه تا ۲ هفته صبر کنید و عجله ای نداشته باشید.

تعداد جلسات زاویه سازی به وسیله ی  ژل

شخص یک ماه بعد از تزریق ژل باید صبر و تحمل داشته باشد در صورتی که از نتایج جراحی راضی بود ۶ ماه پس از زمان اولین تزریق می تواند به متخصص برای تزریق مجدد مراجعه کند بعد از آن سالی یکبار کفایت می کند.

مزایای استفاده از تزریق ژل یا فیلر در زاویه سازی به وسیله ی  ژل

  • زاویه سازی به وسیله ی ژل پوست گونه‌ها را محکم تر و کشیده تر کرده و باعث کاهش خط لبخند خواهد شد
  • پوست زیر چانه و دور گردن را سفت و کشیده میکند
  • ایجاد یک مثلث جذاب با زوایای تیزتر در زوایای چانه
  • مشخص‌سازی و برجسته‌سازی چانه
  • موجب بهبود فرم صورت خواهد شد
  • نتایج فوری قابل دید هستند
  • برای زاویه سازی به وسیله ی  ژل نیازی به جراحی نیست
  • زاویه سازی با ژل به بیهوشی نیازی ندارد و بدون درد است

نکات مهم کلی در خصوص تزریق ژل یا فیلر

زاویه ساری با ژل

**از آنجایی که در بازار ایران تقلب زیادی وجود دارد شما باید در نظر داشته باشید که حتما در مورد ژل مورد نظر خود و برند آن تحقیق کنید. از طرفی اگر قصد تزریق ژل دارید، کیفیت و نتیجه را فدای قیمت نکنید، چرا که ژل های بی کیفیت می توانند ضرر های زیادی به شما بزند. این حق شما ست که از نام ژل تزریق شده در لب یا سایر قسمت های صورتتان خبر داشته باشید.

**در بعضی موارد تزریق ژل بیشتر از یک جلسه طول می کشد، در این صورت پزشک شما باید ژۀ مورد نظر را به شما بدهد تا در خانه نگهداری کنید. در این صورت شما حتما باید ژل مورد نظر را در یخچال (نه فریزر) قرار دهید.

**گاهی این نگرانی وجود دارد که بعد از این که مدت دوام ژل به پایان رسید، فرم لب ها بهم بخورد. همچنین شما باید به یاد داشته باشید که اگر از ژل های هیالورنیک استفاده کنید در محل تزریق کلاژن نوع ۱ تولید می شود که این موضوع باعث می شود که لب های شما بعد از تمام شدن دوام ژل به حالت قبلی بازگردند یا ظاهری بهتر از قبل پیدا کنند.

راویه ساری با ژل

**بعد از کیفیت ژل تزریق شده، مهارت پزشک تزریق کننده بسیار مهم است و شما باید تا زمانی که از کیفیت کار یک پزشک مطمئن نشده اید تزریق ژب را انجام ندهید. بهترین راه برای مشاهده کیفیت کار یک متخصص تزریق ژل، مشاهده ی نمونه کار های اوست.

**ژل‌هایی که از جنس هیدروکسی آپاتایت هستند و معروف‌ترین آنها ردیس Radiesse است اصلا برای تزریق در لب مناسب نیستند.

**در صورتی که در زمان تزریق ژل برای شما مشکلی پیش بیاید، اگر ژل تزریق شده هیالورونیک اسید باشد درمان آن مشکلی ندارد، ولی ژل های دیگر درمان عوارض را سخت می کنند.

توقعات و انتظارات واقعی قبل از تزریق ژل

یکی از نکاتی که افراد قبل از تزریق ژل می بایست به آن توجه کافی نمایند میزان انتظار و توقعات واقعی آن هاست.

اگر قصد دارید از این روش برای زیباتر شدن چهره خود استفاده کنید توصیه می کنیم قبل از انجام آن تحقیقات لازم را به انجام برسانید. مشورت کردن و ارائه نظرات شخصی در رابطه با انتظارتان از نتیجه نهایی کمک فراوانی به رضایت شما پس از مراحل تزریق فیلر و ژل خواهد کرد.

زاویه ساری با ژل

اگر پیشنهادی در این زمینه دارید و یا چهره کسی را که این تزریق بر صورت او انجام شده می پسندید می توانید تصورات خود را برای دکتر و متخصص مورد نظر با صراحت کامل بیان کنید.

مسلماً دکتر متخصص زیبایی در بهترین کلینیک تزریق ژل که شما به او مراجعه کردید اگر دارای سواد و تجربه کافی در این زمینه باشد کمک فراوانی به شما در رسیدن به نتیجه مثبت و رضایت بخش خواهد کرد. توصیه می کنیم واقع بین بوده و فراتر از واقعیت توقعات بی جا نداشته باشید. چهره هر فردی دارای ویژگی های مختص خود می باشد مسلماً نمی توان نتیجه مثبت برای فرد دیگر را ملاک بر نتیجه عالی تزریق ژل بر چهره شما دانست.

دکتر هدی عین اللهی – متخصص پوست و مو 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *