زاویه ساری صورت مردان

زاویه سازی صورت مردان

زاویه سازی صورت مردان

زاویه سازی صورت مردان : امروزه  زاویه دار کردن فک و صورت، به منظور افزایش زیبایی صورت می گیرد زاویه‌دار سازی  صورت مردان  و به شکل قلب درآوردن آن مدت‌هاست از نظر زیبایی و ظرافت مورد توجه افراد قرار گرفته است

راویه ساری صورت مردان

متخصصان  زاویه سازی صورت  مردان را برجسته بودن برخی نواحی صورت می‌دانند. در واقع ظاهر صورت از سه جزء اصلی پوست، بافت‌های نرم و استخوان‌های زیرین تشکیل شده است.داشتن فکی V شکل، مورد تایید خیلی از مردان  است و به آن علاقه نشان می دهند. به این حالت صورت، صورت بادامی یا بیضی شکل گفته می شود. امروزه عمل زاویه دار کردن صورت با روش های مختلفی انجام می شود.

زاویه سازی صورت  مردان چگونه است

زاویه سازی صورت مردان  عضلانی تر و حجیم تر از خانم ها است و در ناحیه چانه پهن تر می باشد که این بدلیل آناتومی استخوان فک مردان  است که بطور طبیعی در خانم ها مثلثی است و به شکل حرف V می باشد و درمردان  حالت مربعی شکل دارد. هرگونه تغییر در ناحیه فک می بایست بر اساس آناتومی و استخوان بندی فک و تناسب بین اعضاء صورت انجام شود.

با افزایش سن بدلیل شل شدن پوست و تحلیل چربی زیر پوستی قسمت تحتانی استخوان فک؛ از زاویه فک تا چانه ،حالت صاف و برجسته خود را از دست داده و ساختار مثلثی شکل فک به شکل چهار گوش تبدیل می شود. علاوه بر موارد فوق کاهش حجم چانه این موضوع را تشدید می کند که برای زاویه سازی صورت روش های مختلف جراحی و غیر جراحی پیشنهاد می شود که بر حسب نوع اختلال درمان های متفاوتی از قبیل لیفت پوست، هایفوتراپی ،تزریق ژل و بوتاکس انجام می شود.

زاویه ساری صورت مردان

زاویه سازی صورت  مردان چیست

زاویه دار کردن صورت از طریق:

۱-کوچک کردن فک

۲-لاغر کردن صورت

۳-بزرگ و برجسته کردن چانه و گونه

تکنیک های موجود برای زاویه سازی  صورت مردان

۱-تزریق ژل  :

زاویه سازی صورت مردان  با فیلتر های پوستی و یا همان تزریق ژل ها یکی دیگر از روش های رایج برای زاویه دهی به فرم صورت می باشد. جالب است بدانید ژل هیالورونیک‌ اسید، یک پروتئوگلیکان شبیه به آنچه در پوست، چشم و مفاصل ما یافت می‌شود است و ، در مدت زمانی کوتاه و تنها در چند دقیقه انجام می شود

برای بزرگ و برجسته کردن گونه، تنها به یک تزریق و حداکثر به دو تزریق نیاز است؛ به همین دلیل درد زیادی ندارد و تقریباً به زمان استراحت بعد از عمل نیز نیازی نیست. برای اولین بار، به طور متوسط ۱ تا ۲ سی‌سی‌ژل کافی است. برخی ژل‌ها حاوی مواد بی‌حس کننده هستند که ناحیه تحت درمان را بی‌حس می‌کنند تا میزان درد به حداقل ممکن برسد.

زاویه ساری

۲-بوتاکس :

در جراحی زاویه سازی صورت مردان متخصص از بوتاکس برای کاهش اندازه‌ی عضلات بزرگ فک استفاده می‌کند. با تزریق این دارو به عضلات در چندین ناحیه، ساختار بزرگ چانه بطور موقت کوچک می‌شود و خط فکی زنانه‌تر و ظریف‌تر حاصل می‌گردد. این روش سریع و بدون درد بوده و نیازی به بیهوشی یا دوره‌ی بهبودی ندارد. و نتایج آن تا حداقل سه ماه دوام داشته باشد

۳-تزریق چربی :

از دیگر راههای موثر در انجام فرآیند زاویه سازی صورت مردان ، به تزریق چربی اشاره کرد. در واقع یکی  از مطمئن ترین، موثر ترین، و کم خطرترین  روش برای ایجاد برجستگی و در نتیجه زاویه دهی به صورت، زاویه سازی صورت با تزریق چربی می باشد.در این روش با تزریق چربی در خطوط فک، چانه، میانه صورت، اطراف پلک های میانی و به طور کلی نقاط چین و چروک دار اقدام به زاویه دهی و فرم دهی می نمایند.

۴-لیفت با نخ:

این روش که موجب کشیده شدن پوست مردان  می شود، به کمک نخ های قابل جذب پولیدیوکسانون (PDO) به شما کمک می کند تا ظاهر طبیعی پوست خود را بازگردانید. استفاده از این روش به همراه فیلرهای پوستی، می تواند برای کسانی که دچار این مشکل هستند، موثر باشد.

در برخی از مراکز می توانید مشخص کنید که کدام قسمت را می خواهید لیفت دهید. بر این نقاطی که باید از آن جا لیفت صورت بگیرد، مشخص می شود. برای مثال در صورتی که بخواهید خطوط ماریونیت را کاهش دهید و قسمت پایینی چهره و گردن خود را بالا بیاورید نیاز به ۷ نقطه لیفت در هر طرف صورت خود خواهید داشت. اما در صورتی که قسمت گردن مد نظر شما نباشد، هر طرف صورت، ۵ نقطه نیز کفایت می کند.

زاویه ساری مردان

زاویه سازی صورت  مردان با هایفوتراپی

در سنین جوانی قسمت‌هاي بالایی صورت پرتر و قسمت‌های پايين خالي‌تر است و صورت حالت یک مثلث با قاعده رو به بالا را دارد. يعنی قسمت بالای صورت كه گونه و شقیقه و ناحيه دور چشم است پرتر و قسمت ها ی تحتانی در ناحیه فك خالي تر است. با افزایش سن این روند بر عکس می شود و اسكلت صورت و گونه‌ها كوچك شده و چربي‌های زیر پوستی تحلیل رفته و به سمت پایین صورت جا به جا شده و در ناحيه فك و غبغب جمع مي‌شوند .

روش‌ مختلف زاویه‌دار کردن فک

زاویه ساری مردان

در این روش اصلاح فک یا کاهش اندازه فک تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود.پس‌ از آن، نواحی برجسته استخوان علامت‌گذاری می‌شوند. سپس با مته و یا اره مخصوص جراحی استخوان برش داده می‌شود تا زوایای آن اصلاح گردد. در مواردی که عضله ماستر بیش‌ از حد ضخیم باشد، اغلب به‌ منظور کاهش حجم فک در جراحی زاویه دار کردن صورت، اندازه حجم عضله نیز توسط جراح کاهش می‌یابد. و درنهایت برش ایجادشده توسط نخ‌های بخیه بسته می‌شود.هدف از این عمل جراحی برای زاویه دار کردن صورت و فک این است

 نحوه جراحی کوچک کردن چانه

مانند جراحی برجسته کردن چانه، در این روش نیز جراح برشی در داخل دهان (نزدیک لب پایین) یا زیر چانه ایجاد می‌کند. متخصص با استفاده از ابزار مخصوص استخوان را از نوک چانه جدا کرده و سپس به تغییر شکل و برداشتن استخوان اضافه می‌پردازد تا به ظاهری متناسب دست پیدا کند. سپس موقعیت نوک چانه با توجه به قسمت‌های باقیمانده‌ی چانه تغییر داده می‌شود و با استفاده از سیم و پلیت در جای خود نگه داشته می‌شود. در نهایت برش‌ها بخیه زده می‌شوند.

مزایا زاویه سازی صورت مردان

۱-جوان سازی صورت

۲-زاویه سازی صورت

۳-فرم دهی به صورت بدون نیاز به جراحی

۴-تاخیر روند پیری

۵-ایجاد ظاهری زیبا و بی نقص

راویه سازی صورت

معایب زاویه ساری صورت مردان

اگر چه امروزه زاویه سازی صورت مردان  یکی دیگر از رایج ترین و در عین حال بی ریسک ترین جراحی های پلاستیکبه حساب می آید  اما  این فرآیند زیبایی مانند دیگر جراحی ها نیز دارای عوارض جانبی میباشد  که از جمله رایج ترین آن ها می توان به :

۱-عفونت

۲-نا متقارنی،

۳-کبودی

۴-ورم و… اشاره کرد.

هزینه زاویه سازی صورت مردان

راویه سازی صورت مردان

هزینه های لازم برای این چنین درمان هایی با توجه به :

۱-سطح مهارت پزشک،

۲-منطقه سکونت

۳-نوع درمان، نیاز بیمار و مواد مورد استفاده می تواند متفاوت باشد و لذا بهترین مرجع، پرسش از کلینیک ها و متخصصان این حوزه است..

 

روش های تسکین درد در جریان درمان

یک کرم خرف کننده (بی حس کننده) ممکن است برای محل تزریق، قبل از درمان اعمال شود (۴۵ دقیقه قبل از تزریق، ایده آل است). ممکن است بر روی کرم بی حس کننده از Glad wrap (محصولات پلاستیکی مانند نایلکس جهت حفاظت از تازگی غذا و سایر مواد) استفاده شود تا اثر آن را افزایش دهد.

اگر یک کانولا (لوله بسیار باریک که جهت تغذیه، یا تزریق دارو به داخل رگ می فرستند) استفاده شود، بیهوشی موضعی قبل از اینکه کانولا به داخل پوست وارد شود استفاده می شود.

**بی هوشی موضعی در تریق ژل پوستی وجود دارد.

**یخ همیشه برای کاهش درد و کاهش خطر کبودی استفاده می شود.

**تعداد بیماران معدودی از Penthrox برای تزریق ژل پوستی در خط فک استفاده خواهند کرد.

**اکسید نیتروژن (گاز خنده) برای استفاده بیماران در دسترس است

 

زاویه سازی صورت مردان

انتخاب دوز تزریق ژل های پوستی چگونه است

دوز مورد نياز براي تزریق ژل فک، بسيار متغير است.این بستگی به آناتومی و نتیجه مطلوب ما دارد.برخی از بیماران با ۱ میلی لیتر راضی خواهند شد، برخی دیگر به ۶ میلی لیتر نیاز خواهند داشت تا نتایجی را که می خواهند کسب کنند.

متخصص در ایتدا  چهره را ارزیابی خواهد کرد و پس از مطالعه تاریخچه و مورد آزمایش قرار دادن بیمار، بهترین دوز را انتخاب خواهد کرد.اگر بیمار سابقه عوارض تزریقات ژل های پوستی داشته باشد، یا اگر بودجه آنها محدود باشد یا اگر آنها نتایج ظریف تری می خواهند، ممکن است دوز کمتری برای شروع انتخاب شود.

با تزریق ژل های پوستی، یک راه معمولی برای برنامه ریزی بهسازی خط فک، تزریق ۲ میلی لیتر در یک دفعه تزریق، بصورت هر ماهه، تا زمانی است که بیمار و پزشک از ظاهر عمل راضی شوند.

به طور نمونه، در اولین درمان، پزشک ۲ میلی لیتر تزریق خواهم کرد و سپس بیمار را در یک ماه بررسی می کند.  پس از اعلان آخرین درمان و اگر آنها گفتند: که  فرم دهی را دوست داشتم و بعد از آن که ورم از بین رفت ناامید شدم، سپس به  آنها را توصیه میشود که بیش از ۲ میلی لیتر تزریق داشته باشند و این روند را تا زمانی که دیگر از آن مقدار فرم دهی بیشتر را دوست نداشته باشند، تکرار میشود .

مراقبت های بعد از زاویه سازی صورت چگونه است

**در صورتی که پزشک متخصص  دارویی برای تان تجویز کرده است راس ساعت مصرف کنید.

**تا دو هفته هنگام خوابیدن و استراحت کردن زیر سر خود دو بالشت قرار دهید.

**جهت کاهش تورم و کبود بعد از تزریق از کمپرس یخ استفاده کنید.

 

دکتر هدی عین اللهی – متخصص پوست و مو 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *