لیزر در تهران

لیزردرتهران

لیزردرتهران

لیزردرتهران : ليزر يك نوع نور برانگيخته شده و پر انرژي است كه در شرايط عادي در طبيعت ديده نمي شود، ولي با تكنولوژي و وسايل خاص مي توان آن را ايجاد كرد. ليزر با نور معمولي تفاوت هايي دارد كه اين ويژگي ها باعث توانايي ها و كاربردهاي خاص ليزر مي شود.

لیزر درتهران

كاربرد لیزر درمانی  در علم پزشكی و از جمله بیماری‌های پوستی از حدود ۴۰ سال قبل به صورت آزمایشی شروع شده و با آمدن دستگاه های پیشرفته تر  كه مؤثرتر و كم عارضه‌تر  هم هستند جایگاه ویژه و وسیعی در درمان بیماری‌ها، پیدا كرده است.

مکانیسم کار لیزردرتهران چگونه است

مكانیسم اثر لیزر جذب انرژی نورانی توسط مولكول‌های بافتی است. همانطوری كه در اثر تابش نور خورشید اشیاء به تدریج گرم می‌شوند، تابش لیزر نیز باعث گرم شدن، داغ شدن و نهایتاً تخریب بعضی مولكول‌های حساس بافتی می‌شود. از آنجایی كه لیزر تك طول موج است، فقط باعث داغ شدن و تخریب ساختمان‌های خاصی می‌شود. در حالی كه افزایش حرارت در ساختمان‌های مجاور كه حساس نیستند زیاد قابل توجه نیست.

انواع مختلف لیزر در تهران

لیزر در تهران

انواع مختلفی از این لیزرها وجود دارند که می توانند با جذب شدن و آزادسازی انرژی حرارتی در آب سلولی و بین سلولی باعث تحریک کلاژن سازی، سفت شدن پوست و بهبود چروک ها شوند. لیزرهایی که برای بازسازی سطح پوست استفاده می شوند به دو دسته اصلی زخم کننده (تهاجمی) و غیرزخم کننده (غیرتهاجمی) طبقه بندی می شوند.

لیزردرتهران و کاربرد آن در زیبایی پوست

۱-لیرزهای زخم کننده (تهاجمی)

در گذشته بیشتر استفاده می شدند و بدلیل دوره بهبودی طولانیشان که گهگاه به بیش از دو ماه می رسید در حال حاضر برای بیماران زیاد مقبول نیستند، اگرچه با لایه برداری کامل از سطح پوست اثرات بیشتری بر چروک های عمیق دارند.

۲- لیزرهای غیرتهاجمی

در عوض لیزرهای غیرزخم کننده یا غیرتهاجمی دوره بهبود کوتاه داشته و برای چروک های ظریف صورت و پیشگیری مناسبند.لیزرهای دیگری که در حیطه پوست کاربرد دارند شامل:

لیزر موهای زاید- لیزر ضایعات پیگمانته و برداشتن تاتو- لیزر لیپولیز- لیزر سفت کننده- لیزر روشن کننده و ضدلک

لیزر در تهران

 رابطه لیزردرتهران و بیماری‌های پوستی

از لیزردرتهران برای مسائل متعددی استفاده می‌شود که در دسته‌بندی کلی می‌توان به درمان بیماری‌های پوستی و روش‌های زیبایی اشاره کرد.  نقش لیزر درمانی در کنترل و بهبود بیماری‌ها و عارضه‌های پوستی عبارتند از :

١- پسوریازیس

یکی از شایع‌ترین بیماری‌های پوستی در ایران پسوریازیس است که باید گفت در حال حاضر هیچ درمان قطعی برای بهبود کامل آن وجود ندارد. در مرحله آخر این بیماری درصورتی‌که پزشک متخصص نتواند از روش‌های درمانی دارویی پاسخ مناسبی بگیرد، از لیزرها برای بهبود علایم بیماری استفاده می‌کند که همراهی آن با کنترل استرس یکی از بهترین راه‌های جلوگیری از شدت و گسترش پسوریازیس است.

لیزر درتهران

٢-خال‌های عروقی

این عارضه را گاه در صورت بچه‌های کوچک دیده میشود و لیزر می‌تواند آنها را برطرف کند. ماه‌گرفتگی‌ها هم در همین رده هستند که وقتی بچه‌ها به سن خاصی برسند، پزشک متخصص می‌تواند با کمک لیزر از پیشرفت و بزرگ شدن ضایعات جلوگیری کند.

٣-لک حاملگی

این عارضه که هم در گروه بیماری‌ها و هم درگروه عارضه‌های ضدزیبایی شناخته می‌شود و به آن ملاسما هم می‌گویند، ازجمله عارضه‌های پوستی است که لیزردرتهران برای بهبود آن نقش بسزایی دارد.

این لک وابسته به هورمون است و همزمان با درمان‌های دارویی می‌توان از لیزردرمانی هم استفاده کرد که به کم‌رنگ شدن لک‌ها کمک می‌کند. البته باید گفت از آنجا که بروز آنها هورمونی است، درمان کاملی ندارند و تنها می‌توان لک‌ها را کم‌رنگ کرد. ضمن آنکه برگشت مجدد هم دارد که البته زمان دارد و گاهی ممکن است پس از دو یا حتی ١٠ سال برگردد. برای درمان دارویی همزمان بیمار باید آزمایش‌های هورمونی هم بدهد.

لیزر درتهران٤-جای جوش بلوغ

این مشکل که به آن آکنه اسکار هم گفته می‌شود، جای جوش‌های بلوغ در جوان‌هاست که به شکل عارضه‌های پوستی باقی می‌ماند. این اسکار به شکل جای آبله‌مرغان یا فرورفتگی‌هایی بر سطح پوست خودنمایی می‌کند و با لیزرهای جدید می‌توان آن را تا ٨٠ درصد رفع و درمان کرد؛ البته اگر فرد هنوز هم دچار آکنه است، باید همزمان برای درمان آکنه فعالش، درمان دارویی شود.

۵-جای سوختگی و زخم

برای بهبود آثار سوختگی، بریدگی‌ها، جراحی، زخم و… نیز می‌توان از لیزر استفاده کرد. لیزرهای جدید به کمک درمان‌های دارویی در بهبود این اسکارها نقش قابل قبولی دارند. البته باید عنوان کنیم که پوست آسیب‌دیده با هیچ لیزری به حالت اولیه‌اش برنمی‌گردد و تنها باید بهبود درصدی را در نظر گرفت.

۶- در مان خال‌های عروقی

این عارضه را گاه در صورت بچه‌های کوچک می‌بشود مشاهده کرد  و لیزر می‌تواند آنها را برطرف کند. ماه‌گرفتگی‌ها هم در همین رده هستند که وقتی بچه‌ها به سن خاصی برسند، پزشک می‌تواند با کمک لیزر از پیشرفت و بزرگ شدن ضایعات جلوگیری کند.

لیزر در تهران۷-  درمان کک و مک با لیزر

عارضه کک و مک از بیماری‌های ژنتیک پوستی است که درمان قطعی ندارد؛ اما با لیزر می‌توانیم به کم و کم‌رنگ کردن این ضایعات کمک کرد

لیزر و زیبایی

یکی از مصارف لیزر، تأثیر آن بر افزایش زیبایی پوست و انجام کارهایی است که به زیبایی و جوان‌سازی پوست کمک می‌کند.  ولی عمده استفاده‌های لیزر در زمینه زیبایی عبارتند از:

١-پاکسازی تتو

مهم‌ترین و بیشترین مراجعان برای استفاده از لیزر در زمینه زیبایی را در حال حاضر افرادی تشکیل می‌دهند که می‌خواهند تتو (خالکوبی) را از سطح پوست‌شان پاک کنند. در بانوان بیشتر این کار در قسمت ابرو و خط لب است و در مردها هم به شکل خالکوبی در سطح بدن.

قبلاً این پاکسازی با اسید انجام می‌شد که احتمال ایجاد گوشت اضافه  وجود داشت اما با لیزرهای متنوع و جدید در جلسات مختلف و در فاصله معمول بین ٤ تا ٦ هفته می‌توان این ضایعات را کم‌رنگ کرد. البته در ابتدای درمان شاهد زخم‌های سطحی هستیم که بعد از مدتی این زخم‌ها تبدیل به ترمیم‌های پوستی می‌شود. متأسفانه چون در ایران عمق تتو مشخص نیست و عمدتاً از سوی افراد غیرمتخصص انجام می‌شود، ممکن است تعداد جلسات پاکسازی طول بکشد.

لیزر درتهران ٢- جوان‌سازی با لیزر

از آنجا که روند کولاژن‌سازی پس از ٣٠ سالگی متوقف می‌شود، می‌توان با استفاده از لیزر، روند ساخت و ساز کولاژن را تحریک کرد. با تابش و نفوذ اشعه لیزر در عمقی از پوست که کولاژن‌سازی در آنجا صورت می‌گیرد، می‌توان زخمی ‌ایجاد کرد که ترمیم این زخم همراه با کولاژن‌سازی می‌شود. ادامه این روند و افزایش کولاژن باعث سفت شدن و استحکام پوست در سنین بالاتر می‌شود.

٣- لیپولیز

یکی از کاربردهای جدید و پرطرفدار لیزر در امر لاغری است. به این روش لیپولیز می‌گوییم که در زمینه کاهش وزن و لاغری‌های موضعی انجام می‌گیرد. البته باید توجه داشت این روش هیچ کمکی به کاهش وزن آن‌چنانی نمی‌کند و نباید آن را به‌عنوان راهی سریع و آسان برای کاهش وزن در نظر گرفت. انجام آن زیر نظر متخصص و تنها در بعضی قسمت‌های بدن و به شکل محدود تأثیرگذار است. حتماً هم برای جلوگیری از عوارض بعدی مانند ایجاد گوشت اضافه باید زیر نظر متخصص باتجربه انجام شود.

لیزر در تهران

٤. رفع موهای زائد با لیزردرتهران

یکی از مشکلات عمده  بانوان وجود موهای زائد و عارضه پرمویی است که عمدتاً در چانه اتفاق می‌افتد. با کمک لیزر می‌توان ٨٠ درصد این موها را حذف کرد و البته توصیه می‌کنیم که همیشه ٢٠ درصد موهای باقی‌مانده را بگذاریم بماندزیرا خود عاملی برای تحریک پوست در ترمیم، ساخت و سازهای روتین کولاژن و رنگدانه است.

سوالاتی مهم در مورد لیزر مو های زائد

** آیا ممکن است بیماری های واگیردار پوستی مثل زگیل از طریق دستگاه لیزر منتقل شوند

بله، امکان دارد. در این زمینه گزارش‌هایی یافت شده است. در صورتی که دستگاه لیزر آلوده به ویروس زگیل یا ویروس‌های دیگر باشد امکان انتقال این ویروس فرد دیگر وجود دارد بنابراین شخصی که به این بیماری‌ها مبتلا میباشد حتما باید با پزشک خود در این مورد صحبت و ایشان را آگاه کند و استفاده از لیزر را تا زمان رفع ویروس و درمان بیماری به تعویق بیندازد

**آیا لیزردرتهران باعث سرطان می‌شود

عمق نفوذ لیزرهای اختصاصی موبری و نه IPL در حد چند میلی‌متر است و فقط تا ریشه مو نفوذ می‌کند و به بافت‌های داخلی نمی‌رسد. به همین دلیل تاکنون در مطالعات انجام‌شده هیچ گزارشی مبنی بر تاثیر سوء لیزر بر غده تیرویید، لنفاوی پستان و تخمدان‌ها اعلام نشده و نمی‌توان گفت لیزر عامل ایجاد سرطان یا ناباروری است

**آماده شدن برای لیزر مو های زائد

قبل از انجام لیزردرتهران بهتر است به مدت یک هفته از اپیلاسیون ، بند و یا هر روشی که در آن مو به طور کامل از ریشه بیرون کشیده می‌شود پرهیز کنید زیرا در لیزر موهای زائد اشعه نور فولیکول مو را هدف قرار می‌دهد. دستورالعمل‌های دیگری نیز وجود دارد که اثر بخشی این روش را بهبود بخشیده و خطر عوارض جانبی را کاهش می‌دهد.

لیزردرتهران

این توصیه‌ها عبارتند از :

**برای چند روز دور از آفتاب و نور خورشید بمانید. لیزر نباید روی پوست های آفتاب سوخته یا برنزه انجام شود

**اجتناب از تحریک پوست

**اجتناب از اپیلاسیون و وکس

**عدم استفاده از داروهای ضد التهابی که باعث خونریزی می‌شود مانند آسپرین

**اگر عفونت فعالی دارید مانند سرما خوردگی یا عفونت پوستی باکتریایی دارید نباید از این روش برای از بین بردن موهای زائد خود استفاده نمایید.

**علاوه بر این در صورتی که پوستی تیره یا گندمی دارید توصیه می‌شود از ترکیبات سفید کننده در محل درمان استفاده نمایید

لیزردرتهران

**آیا لیزر موهای زائد بر روی غدد لنفاوی و باروری تاثیر می گذارد

خیر ، لیزردر تهران اگر در ناحیه زیر بغل و ناحیه بیکینی انجام شود هیچ تاثیر بر بافت سینه و تخمدان ندارد، هم چنین لیزر موهای زائد بر روی غدد لنفاوی تاثیری ندارد و اشخاص با آسودگی خیال می توانند به انجام لیزر موهای زائد بپردازند

**تا چه میزان می توان به تأثیرگذاری لیزر موهای زائد اعتماد کرد

 درمان موهای زائد سه درمان کلی و اصلی دارد:

درمان دارویی، درمان الکترولیز و درمان با لیزر. لیزر مفیدترین روشی است که برای ازبین بردن موهای زائد  کاربرد دارد. برای کسب نتیجه بهتر از لیزر موهای زائد باید چهار تا شش جلسه و هر یک ماه یکبار برای صورت و هر سه ماه یکار برای بدن به این کلینیک ها مراجعه کنید.

تاثیر مطلوب لیزر درمانی بسته به نبود اختلالات هورمونی در افراد متقاضی است. چون در صورت وجود مشکلات هورمونی در مبتلایان بازگشت موها پس از لیزر درمانی قطعی خواهد بود .

 

.لیزردرتهران

**پس از اتمام جلسات لیزردرتهران ، تا چه مدت با رشد مو مواجه نخواهیم شد

غالبا پس از چهار تا شش جلسه هر شش ماه یک بار باید به کلینیک ها مراجعه کنید. و رشد موها را اتا هشتاد درصد کاهش دهید.

 

دکتر هدی عین اللهی _ متخصص پوست و مو 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *