لیزر مو غرب تهران

لیزر مو غرب تهران

لیزر مو غرب تهران

لیزر مو غرب تهران :لیزر موهای زائد یکی از کاربردی ترین روش های شگفت انگیز در از بین بردن موهای زائد برای مدت زمان طولانی است.این درمان به علت دائمی بودن از محبوبیت بالایی در بین مراجعه کنندگان به کلینیک های زیبایی  و مطب ها برخوردار است و در این میان لیزر موهای زائد صورت و بدن یکی از رایج ترین عمل های زیبایی به شمار می رود.

لیزر مو غرب تهران

لیزر مو غرب تهران چگونه است

امروزه از بین بردن موهای زائد دغدغه بسیاری از افراد می باشد، لیزر نوعی اشعه نوری شدید و جهنده می باشد که برای از بین بردن موهای زائد استفاده می شود. گاهی افراد دارای وقت کافی برای انجام اپیلاسون یا سایر روش های از بین بردن مو زائد نیستند یا حتی تحمل درد اپیلاسیون را ندارند، از این رو لیزر بهترین گزینه برای از بین برن موهای زائد می باشد.

در روند درمان ، اشعه لیزر به فولیکول مو می رسد و گرمای شدید آن موجب آسیب رساندن به فولیکول مو می شود و این امر رشد مو در آینده را مهار می کند. دقت این روش بسیار بالا می باشد و با از بین موهای زائد نواحی مختلف بدن، به پوست آسیبی وارد نمی شود. سرعت این روش نسبت به سایر روش های از بین برنده موهای زائد بسیار بیشتر است. لیزر مو زائد بسیار تاثیر گذار است و اغلب چنانچه جلسات درمانی ( حدود ۳ تا ۷ جلسه ) کامل شود، به طور کامل از بین می رود

لیزد مو غرب تهران

نواحی انتخابی برای لیزر مو غرب تهران

۱-لیزر تمام بدن
۲-لیزر پا کامل
۳-لیزر ساق پا به تنهایی
۴-لیزر ران پا به تنهایی
۵-لیزر کشاله ران به تفکیک قسمت داخل،خارج یا پشت
۶-لیزر دست کامل
۷-لیزر بازو
۸-لیزر ساعد
۹-لیزر نیم تنه جلو ( سینه+شکم)
۱۰-لیزر سینه
۱۱-لیزر شکم
۱۲-لیزر خط شکم
۱۳-لیزر کمر کامل
۱۴-لیزر گودی کمر
۱۵-لیزر صورت کامل
۱۶-لیزر پشت لب
۱۷-لیزر پیشانی
۱۸-لیزر چانه
۱۹-لیزر گونه هابه تنهایی برای آقایانی که می خواهندخط ریش ثابت داشته باشند
۲۰-لیزر گردن (به تفکیک جلو،پشت یا هردو)
۲۱-لیزر زیربغل
۲۲-لیزر بیکینی
۲۳-لیزر باسن

نقش لیزر در رفع مو زائد غرب تهران

لیزر مو غرب تهران

نوع لیزر بکار رفته جهت موهای زائد متفاوت است و این امر به عواملی چون رنگ مو و ضخامت آن و موقعیت موها و همچنین رنگ و طبقه بندی پوست مراجعه کنندگان بستگی دارد.پوست روشن و سفید با موهای سیاه معمولا بهترین واکنش را نسبت به درمان لیزر نشان می دهند.موهای سیاه به علت داشتن ملانین بیشتر نور بیشتر از لیزر را به خود جذب می کنند و به همین علت نتیجه بهتری در طول درمان خواهند داشت. استفاده از عینک های مخصوص برای مراجعه کننده و تکنسین از ملزومات لیزر موهای زائد غرب تهران است زیرا چشم تنها عضوی است که می تواند در این فرآیند مورد آسیب لیز قرار گیرد. به همین علت انتخاب یک پزشک مجرب و کلینیک با سابقه در درمان بسیار مهم است.

لازم به توضیح است که تا کنون هیچ عارضه شناخته شده برای لیزرها وجود ندارد زیرا اساس کار لیزرها بر اساس طول موج ساطع شده آنها و گیرنده آن موج و زمان حرارتی که برای آن دستگاه لیزر تعریف شده است می باشد.بنابراین لیزر برای هیچ بیماری و حتی بانوان باردار خطری نخواهد داشت.

به متقاضیان توصیه می شود پس انجام لیزر موهای زائد در غرب تهران به هیچ عنوان از پاک کننده های لایه بردار استفاده نشود و محل درمان نیز از تابش مستقیم نور آفتاب محفوظ قرار گیرد.بهترین روش برای کاهش عوارضی چون التهاب خفیف و قرمزی پوست استفاده از کرم های ضد التهاب و ضد آفتاب است.البته در مواردی چون بیماران دیابتی ، بیماری های پوستی، بیماری قلب و عروقی به هیچ عنوان از این روش استفاده نکنند.

مزایای لیزر موهای زائد غرب تهران

دقت این روش بسیار بالا می باشد و با از بین موهای زائد نواحی مختلف بدن، به پوست آسیبی وارد نمی شود.سرعت این روش نسبت به سایر روش های از بین برنده موهای زائد بسیار بیشتر است.لیزر مو زائد بسیار تاثیر گذار است و اغلب چنانچه جلسات درمانی ( حدود ۳ تا ۷ جلسه ) کامل شود، به طور کامل از بین می رود.

اقدامات قبل از لیزر موهای زائد در  غرب تهران

۱-یک ماه قبل از درمان، در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.۴۸ ساعت قبل از درمان نواحی تحت درمان را با تیغ بتراشید.
۲-به مدت ۴ هفته قبل از درمان ، از انجام اپیلاسیون ، کندن موها ، بلیچ ( سفید کردن پوست ) یا کرم های از بین برنده مو زائد اجتناب نمایید.
۳-یک الی دو هفته قبل از درمان از کرم های برنزه کننده استفاده نکنید.

اقدامات لازم برای روز لیزر مو زائد

۱–ممکن است در حین درمان احساس سوزش یا گزیدن داشته باشید، بنابراین از کرم بی حس کننده استفاده نمایید.
۲-روز درمان از مصرف هرگونه لوسیون و مواد آرایشی خودداری کنید.لباس راحت و گشاد بپوشید.

مراقبت های بعد از لیزر مو زائد

۱-تورم و قرمزی بعد از درمان طبیعی می باشد، اما برای تسکین آن می توانید از کمپرس یخ و ژل آلوئه ورا استفاده کنید.
۲-هنگام بیرون رفتن از خانه، در نواحی که تحت درمان قرا گرفته اند از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید.
۳-تا ۴۸ ساعت بعد از درمان از رفتن به سونا ، اتاق بخار و دوش آب داغ پرهیز کنید.

نکات بسیار مهم پس از لیزر موهای زائد

۱-اگر در دوران پریودی قرار دارید بهتر است انجام لیزر موهای زائد را به تاخیر بیاندازید.
۲-جهت لیزر موهای زائد زیر بغل صبح ها بهترین زمان برای انجام است.
۳-اگر از داروی آنتی بیوتیک استفاده می کنید بهتر است دو هفته پس از اتمام دوره مصرف برای انجام لیزر موهای زائد اقدام کنید.
۴-اگر پوست حساسی دارید بهتر است قبل از درمان با پزشک خود مشورت کنید.

جوش بعد از لیزر موهای زائد

پس از لیزر با توجه به میزان حساسیت پوست بیمار ، امکان دارد عوارض موقتی به وجود آیند .

جوش نیز جزو عوارض موقتی است که در برخی از بیماران رخ می دهد .

از دیگر عوارض موقتی لیزر موهای زائد می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم :

۱-تورم
۲-قرمزی و التهاب پوست
۳-خارش
۴-کمی احساس سوزش
۵-بی حسی و کرختی تمام موارد ذکر شده موقتی هستند و در کمتر از۲۴ ساعت از بین می روند.

عارضه هایی چون تاول های پوستی و سوختگی نیز پس از لیزر موهای زائد دربرخی از افراد مشاهده می شود که عوارض ذکر شده بستگی به دستگاه و میزان مهارت پزشک دارد .اگر پزشک پیش از لیزر به خوبی پوست بیمار و میزان حساسیت آن را بررسی کند چنین عارضه هایی رخ نمی دهد .

کاربرد لیزر موهای زائد در آقایان

باید بدانید  که بهترین راه حل و یا شاید بتوان گفت تنها راه حل برای از بین بردن موهای زائد آقایان لیزر موهای زائد می باشد چراکه در لیزر موهای زائد موها از ریشه حذف شده و زمان زیادی باید بگذرد که موها شروع به رشد کنند .

همانطور که می دانید رشد مو از سه مرحله آناژن یا مرحله رشد مو، کاتاژن و تلوژن تشکیل می شود، محققان بر این باورند که اثربخشی لیزر موهای زائد زمانی که فولیکول های مو در مرحله آناژن یا همان رشد می باشند بیشتر است که اشعه های لیزر موهای زائد مو را تخریب کرده و آن را از بین می برد.

آیا لیزر برای از بین بردن همیشگی مو در آقایان  موثر است

یکی از دلایل اصلی حذف موهای زائد بدن با لیزر در اقایان ، این است که لیزر در رفع موهای زائد در سراسر بدن یکسان عمل می کند. درمان با لیزر، از موهای زائد در لاله گوش تا کل پشت بدن موثر است.اصلاح با ریش تراش یا اصلاح با موم ممکن است قابل تحمل باشد ولی کاملا غیر ضروری است و اثرات آن کوتاه مدت بوده و بیهوده به نظر می رسد.

در خصوص تاثیر لیزر موهای زائد در خصوص آقایان باید این حقیقت را صادقانه بدانند، که لیزر در بدن مردان به اندازه زنان موثر نیست، این به این معناست که یقینا مردان نیاز به تعداد جلسات بیشتری نسبت به زنان نیاز دارند و همچنین به احتمال بسیار زیاد نیاز به جلسات یادآور سالیانه بین ۱ تا ۴ جلسه هستند. در ۹۰ درصد زنان معمولا لیزر پس از ۴ الی ۶ جلسه جوابدهی دارد، ۱۰ درصد زنان  نیز به جلسات بیشتر نیاز دارند.

آیا لیزر موهای زائد آقایان باعث ناباروری می شود

شایعاتی در مورد لیزر موهای زائد آقایان ، مبنی بر ناباروری وجود دارد در حالیکه لیزر ۳ تا ۴ میلیمتر در داخل پوست نفوذ کرده و چنین عارضه ای را ایجاد نمی کند و تنها توسط رنگدانه مو قابل جذب است.

پرکاربرد ترین نواحی لیزر موهای زائد درمردان

** کندن موهای زائد گوش و بینی بسیار دردناک بوده و مردان تمایل دارند که این دسته از موهای زائد را با لیزر از بین ببرند.
** ریش یکی از نقاطی است که مردان معمولا پس از جلسه اول لیزر موهای زائد تصمیم به حذف آن می گیرد.

** پشت بدن یا همان کمر پرکاربرد ترین نواحی است که مردان با لیزر موهای زائد آن را از بین می برند.

**معمولا ورزشکاران برای موهای زائد پا، ران،بازو، سینه و شکم از لیزر موهای زائد آقایان استفاده می کنند.

** لیزر موهای زائد ناحیه دستگاه تناسلی از دیگر مناطقی است که میتوان آن را با لیزر موهای زائد مردان از بین برد.

لیزر موهای زائد آقایان ورزشکار

لیزر موهای زائد مردان ورزشکار هم روز به روز طرفداران بیشتری پیدا می‌کند. به طور مثال، کسانی که بدنسازی کارمی کنندوبه دنبال زیبایی اندام هستند؛ورزشکاران حرفه ای دربسیاری ازرشته های ورزشی مثل دوچرخه‌سواری،کشتی،بوکس،شنا و…. هم از دیگر مراجعه‌کنندگان به کلینیک‌های لیزر درمانی هستند .

جالب است بدانید آقایان برای سهولت در اصلاح موهای صورت خود نیز به لیزر درمانی روی می‌آورند. با ضعیف کردن فولیکول مو، اصلاح روزانه ساده‌تر خواهد شد و دیگر خبری از موهای زیرپوستی که باعث ایجاد تورم و حتی عفونت در پوست می‌شوند نخواهد بود.

در نهایت، هر مردی که قصد استفاده از این خدمات را دارد، ابتدا باید درک دقیقی از روند انجام آن و نتایجی که می‌تواند در پی داشته باشد به دست آورد.

 

دکتر هدی عین اللهی _ متخصص پوست و مو 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *