پاک کردن تاتو ابرو با لیزر

پاک کردن تاتو ابرو با لیزر

پاک کردن تاتو ابرو با لیزر

پاک کردن تاتو ابرو با لیزر جمله کارها زیبایی می باشد که خانم ها روی ابروهای خود انجام می دهند و ماندگاری طولانی دارد و معمولا روی ابروهای خانم هایی انجام می شود که ابروهای کم پشتی دارند و دوست دارند که ابروهایشان با انجام این کار پرپشت دیده شود. تاتو ابرو از جمله میکاپ های ماندگار روی پوست می باشد.

 

پاک کردن تاتو ابرو با لیزر

 

علت پاک کردن تاتو ابرو با لیزر

 هر میکاپ و تاتویی در یک دوره زمانی خاص مد می باشد و جذاب است و در دوره ای دیگر جذابیت خود را از دست می دهد. در مورد تاتو هم ممکن است فرد بعد از مدتی از تاتو ابرو و مدلی که بوسیله تاتو در ابرویش ایجاد شده ناراضی شود و دلش بخواهد که از شر آن ها خلاص شده و آنها را پاک کند. پاک کردن تاتو  با لیزر از جمله کارهایی است که می توان بوسیله آن تاتوها را از بین برد. پاک کردن تاتو با لیزر از جمله موثرترین راه های پاک کردن تاتو می باشد که جهت پاک کردن رنگ  تاتو و محل زخم به جا مانده از تاتو به کار می رود.

 از جمله نکات مهم در لیزر و پاک کردن تاتو با لیزر، توجه به این نکته است که پاک کردن تاتو ابرو با لیزر فقط باید برای کسانی صورت بگیرد که سن بالای ۱۸ سال داشته باشند. همچنین قبل از پاک کردن تاتو ابرو با لیزر، باید سوابق پزشکی بیمار را به دقت بررسی کرد و تاریخچه ای از بیماری ها و داروهای مصرفی وی را تهیه نمود تا مطمئن شد که هیچ نوع آلرژی و یا مشکل دیگری در هنگام انجام پروسه پاک کردن تاتو ابرو با لیزر برای بیمار ایجاد نشود.

جوهر به کار رفته در تاتو ابرو

نکته دیگری که باید در هنگام پاک کردن پاک کردن تاتو ابرو با لیزر باید به آن نوجه کرد اینست که باید نوع جوهر به کار رفته در تاتو ابرو بیمار به دقت بررسی شود. جون برخی از جوهرها نه تنها از بین نمی روند بلکه لیزر باعث تیره ترشدن رنگ آنها می شود و در اینصورت پاک کردن این رنگ تیره بسیار مشکل تر خواهد بود.

قبل از پاک کردن تاتو با لیزر باید به کمک تزریق منطقه ای، پوست ناحیه اطراف ابرو را بی حس کرد. چون که پاک کردن تاتو ابرو با لیزر دردناک می باشد. البته برای تزریق بی حسی باید دقت زیادی کرد چرا که ابرو بسیار نزدیک به چشم می باشد و باید عمل بی حس کردن پوست اطراف ابرو با دقت بالایی انجام شود.

جوهر به کار رفته در تاتو ابر

 

در هنگام پاک کردن تاتو با لیزر فرد باید از حرکات اضافی اجتناب کند و تاجای ممکن حرکات اضافه نداشته باشد. لیزر به نوعی کالیبره شده که جوهر قادر است  انرژی این لیزر را بگیرد  و بعد از جذب، دانه های موجود در آن شکسته شده  و از بین می روند، به همین دلیل لیزر نباید به قسمت های دیگر پوست که سالم هستند، برخورد نماید.

تعداد جلسات مورد نیاز برای پاک کردن تاتو با لیزر

 ممکن است همه تاتوها با یک جلسه لیزر پاک نشوند و برخی از تاتو ها و یا محل زخم آن ها به چندین جلسه لیزر نیاز داشته باشد، بنابراین باید در شروع کار تعداد جلسات مورد نیاز برای پاک کردن تاتو ابرو با لیزر مشخص گردد و با توجه به آن نوبت هر جلسه برای فرد تعیین گردد.

 

مراقبت هایی که پس از پروسه پاک کردن تاتو ابرو با لیزر باید توسط فرد صورت گیرد بسیار اهمیت دارد و به همین دلیل هم باید در مورد پاک کردن تاتو ابرو با لیزر مراقبت ها و توصیه های لازم به فرد داده شود. یکی از مهم ترین این توصیه ها این است که محلی که تاتو آن قسمت پاک شده نباید تا ۲۴ ساعت خیس شود، بلکه حتما باید خشک و تمیز بماند.

همچنین بهتر است این محل به طور مستقیم در معرض اشعه های نور خورشید قرار نگیرد. چون در این دوره پوست حساس تر از هر زمان دیگری می باشد و ممکن است در مقابل اشعه های خورشید آسیب ببیند. از مزیت پاک کردن تاتو  با لیزر این است که پاک کردن تاتو با لیزر میزان زخم کمتری ایجاد می کند و زمان بهبودی تاتو  با لیزر سریعتر از سایر روش ها می باشد.

خالکوبی یا تاتو یا تتو

امروزه انجام خالکوبی و تاتو طرفداران زیادی به خصوص در بین جوانان دارد و افراد این کار را با انگیزه های متفاوتی انجام می دهند. این انگیزه ها می تواند ایجاد زیبایی بیشتر در خانمها و آقایان باشد و یا به دلایل هیجانی و ابراز قدرت و اعلام تبعیت از فرهنگ خاص صورت بگیرد و یا علت هایی  مثل معافیت از سربازی در پسران داشته باشد.

 

خالکوبی تا تاتو یا تتو

 

پاک کردن تاتو و خالکوبی

افراد معمولا برای پاک کردن خالکوبی و تاتو خود نزد همان کسی می روند که که تاتو را برای آن ها انجام داده است . چرا که آرایشگران و تاتو کاران روشهای مختلفی برای پاک کردن تاتو توصیه می کنند که برخی از روش های پیشنهادی آنان در زیر آمده است :

استفاده از ماده همرنگ برای پاک کردن تاتو و خالکوبی

کسانی که از این ماده همرنگ استفاده می کنند ادعایشان این است که توسط  این ماده می توانند تاتو اولیه را پوشش دهند و تاتو را به رنگ پوست در بیاورند. اما باید بدانید که این ماده همرنگ نیز خودش نوعی تاتو سفید یا کرم می باشد که  رنگ جداگانه دارد و حتی اگر در ابتدا به رنگ پوست شخص دیده شود، بعد از مدتی تغییر رنگ می دهد و بصورت یک تاتو جداگانه در می آید که متفاوت از رنگ پوست شخص می شود و دیگر این ماده را نمیتوان با لیزرهای معمولی پاک کرد و باید آن را با با دستگاههای پیشرفته تر پاک کرد که هزینه بالاتری نسبت به لیزر های معمولی دارند.

پاک کردن تاتو و خالکوبی به روش ریمووریا رژووی

راه دیگری که برخی از آرایشگران و برخی از پزشکان کم تجربه آن را توصیه می کنند کاربرد تاتو ریمووریا رژووی یا همان حل کردن و خارج کردن رنگ بوسیله نوعی اسید یا ماده شیمیایی است که ادعا می کنند این روش می تواند رنگ تاتو را حل کرده و خارج نماید.

برخی افراد غیرمطلع هم پیشنهادهای عجیبی مثل گذاشتن سیر روی تاتو یا سوزاندن با سیگارمی دهند و حتی بعضی پزشکان بی تجربه توسط کوتر اقدام به سوزاندن تاتو و خالکوبی می نمایند که نتیجه ای جز کلویید و آثار سوختگی برای بیمار نخواهد داشت.

برخی آرایشگران نیز سوزن خالی بدون رنگ را به تتو یا خالکوبی می زنند که با ایجاد زخم قصد پاک کردن تاتو را دارند اما این روش فقط زخم و ایجاد بافت کلویید و پخش کردن رنگ در زیر پوست را برای فرد به دنبال خواهد داشت.

 

پاک کردن تاتو

 

یکی از عوارضی که پاک کردن تاتو توسط افراد غیر حرفه ای و غیر مطلع برای فرد ایجاد خواهد کرد، ایجاد فیبروز وسیع در ناحیه تتو ابرو می باشد که در آن سراسر ناحیه تاتو شده برجسته می شود و شکل ناهنجاری به خود می گیرد.

برای چه افرادی پاک کردن تاتو با لیزر احتیاط  زیادی می خواهد ؟

  • در صورتی که فرد قرص راکوتان مصرف می کند.
  • در افرادی که خود را برنزه کرده اند پاک کردن تاتو با لیزر در آنان نیاز به دقت بیشتری دارد.
  • افراد ی که تیپ پوستی پنج و شش دارند. (خیلی تیره و سیاه پوست)
  • افرادی که رنگدانه های مشکوکی مثل خال های مشکوک سرطان در بدنشان وجود دارد که باید در پاک کردن تاتو با لیزر در آنان احتیاط  های لازم را کرد.
  • کسانیکه  بیماری لوپوس اریتماتو باشند هم پاک کردن تاتو  با لیزر در آنان نیاز به احتیاط زیادی دارد.
  • افرادی که بیماری های روحی- روانی دارند، باید در پاک کردن تاتو  با لیزر برای آنان احتیاط کرد.
  • کسانیکه به فلزاتی مثل آهن حساسیت دارند پیش از درمان توسط لیزر باید تست حساسیت از آنان گرفته شود.
  • افرادی که مبتلا به بیماریهای قلبی یا ریوی پیشرفته هستند، باید در پاک کردن تاتو با لیزر آنها احتیاط کرد.
  • افرادی که به فلزات خاصی حساسیت دارند نیز باید در پاک کردن تاتو ابرو با لیزر احتیاط لازم را بکنند.

رنگهایی که  در تاتو سخت پاک میشوند

رنگهای سیاه و قهوه‌ای پررنگ معمولا به لیزر جواب مثبتی میدهند و به‌ راحتی پاک میشوند ، اما اغلب پاک کردن رنگها ی قرمز با مشکلاتی همراه میشود و رنگ قرمز دیرتر به لیزر جواب میدهد . پاك کردن رنگها ی سبز و آبی نیز امکان دارد  با مشکلاتی مواجه شود در عین حال خالکوبی‌ های سفید یا خالکوبی‌های همرنگ پوست امکان دارد بر اثر لیزر تبدیل به رنگ خاکستری یا سیاه شود .

اگر پوست تیره دارید مشکلتان برای پاک کردن  بیشتر است

استفاده از  لیزر برای تغییر رنگ ماده تاتو  شده در افراد با رنگ پوست تیره کمی مشکلتر خواهد بود  زیرا میان رنگ پوست و رنگ ماده تاتو  شده هنگام پاک شدن رقابتی بوجود می‌ آید و در نتیجه احتمال دارد پوست عکس‌ العملها ی مختلفی از خود نشان دهد مثلا امکان دارد پر رنگ یا حتی سفید یا بی‌ رنگ شو د البته در بعضی موارد نیز جوش‌ هایی روی پوست پدید می‌ آید .

 

 آیا تاتو های هم رنگ با  لیزر پاک می شو د

لیزر (co2 ) نوع دیگر از انواع لیزر لایه‌ بردار است . در این نوع لیزر ها تعداد جلسات كمتری برای درمان لازم خواهد بود و گاهی با ۱ تا ۳ جلسه درمان خالکوبی  كاملا پاك میشود . در مواردیكه از رنگهای مخلوط استفاده شده این روش بهتر  نتیجه میدهد . هم چنین در مواردیكه از رنگها ی هم رنگ پوست توسط آزایشگر ها  استفاده شده باشد ، این روش بیشتر توصیه میشود . البته در این روش بعد از پاك كردن خالکوبی مدت كوتاهی قرمزی روی پوست باقی خواهد ماند  و که بعد  سپس بتدریج محو میشود .

دکتر هدی عین اللهی _ متخصص پوست و مو 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *