پلاسما جت افتادگی پلک

پلاسما جت افتادگی پلک

پلاسما جت افتادگی پلک

پلاسما جت افتادگی پلک : افتادگی پلک‌ها چهره شما را غم انگیز و خسته نشان می‌دهد و زاویه داشتن چشم‌ها چند سال به سن شما اضافه خواهد کرد. روش‌های درمانی از جمله پلکسر پلاسماجت وجود دارد که برای زیبایی ابداع شده اند که بدون سوزن و زخم و ناراحتی شما را به خواسته مورد نظرتان می‌رساند.

پلاسما جت افتادگس پلک

رفع افتادگی پلک با پلاسماجت از بهترین و سریع ترین شیوه های درمانی برای این مشکل است. با این شیوه می توان به سرعت و بدون هیچ گونه دردی از شر چین و چروک ها و افتادگی روی پلک ها خلاص شد و به آن طراوت و شادابی مد نظر دست یافت.

دلایل افتادگی پلک

افتادگی پلک ها ممکن است در تمامی افراد در سنین مختلف ایجاد شود که هم عوامل طبیعی مانند افزایش سن در آن دخیل است و هم عوامل محیطی و بیرونی و نوع زندگی افراد. گاهی برخی رفتارها و عادات غلط مانند سیگار کشیدن و گاهی نیز قرار گرفتن در معرض برخی آلاینده های شیمیایی و محیطی و آلودگی های مختلف و همچنین نور آفتاب چنین عوارضی را ایجاد خواهد کرد.
برای درمان افتادگی پلک ها نیز می توان از راه های مختلفی استفاده کرد که جراحی باز و برش و برداشتن چربی و پوست یکی از آنهاست ولی در چنین شرایطی استفاده از راه های سریعتر، کم دردتر و راحتتر نیز مورد نظر برخی بیماران است که رفع افتادگی پلک با پلاسماجت یکی از بهترینِ آنهاست.

پلاسماجت افتادگی پلک  چیست

پلاسما جت افتادگی پلک

پلاسماجت پلک یک روش درمانی برای افتادگی پلک و مشکلات دیگر پلک می باشد که نیازی به جراحی و برداشتن پوست اضافه نمی باشد. پلاسماجت یک روش مانند لیزر سطحی پوست می باشد. روش کار در پلاسماجت بدین صورت است که با استفاده از دستگاه یونیزاسیون سلولی در پوست اتفاق می افتد و لایه سطحی پوست  از جامد به گاز تبدیل می شود و این فرایند باعث جمع شدن لایه های تحتانی پوست می شود. باید گفت که  که پس از جراحی پلاسما جت افتادگی پلک پوسته ریزیهایی روی پلک ایجاد می شود که در طی یک هفته از بین میرود و پلک به حالت طبیعی خود برمیگردد.

روش انجام پلاسما جت افتادگی پلک

با استفاده از این دستگاه پلاسما جت  افتادگی پلک  به جای برش پوست، سطح پوست و عوارض آن به صورت لایه ای به کمک امواج برداشته می شود به این شکل که به سرعت و در کمترین از ثانیه لایۀ سطحی پوست از حالت جامد به گاز تبدیل می شود. با این دستگاه کم دردترین و سریع ترین رفع افتادگی پلک ها انجام می شود.پس از این عمل سریع و فوری لایۀ زیرین پوست جمع شده و افتادگی پلک ها بر طرف خواهد شد

آیا درمان افتادگی پلک با پلاسماجت ممکن است

افتادگی پلک یک عارضه رایج در بین افراد است . افتادگی پلک  همچنین می تواند باعث کاهش دید در افراد شود. این عارضه بدین صورت است که پلک بالایی چشم به صورت غیرمعمولی دچار افتادگی است یعنی پایین تر می باشد که باعث می شود ظاهر افراد خسته و یا مسن به نظر آید.

این عارضه می تواند به صورت ناگهانی و یا به صورت تدریجی   در افراد بوجود آید و خود را نشان دهد. افتادگی پلک عوارض بسیاری را می تواند داشته باشد. خستگی ، سردرد و کاهش بینایی و تاثیرات منفی بر زیبایی از عوارض افتادگی پلک است. پلاسماجت به عنوان روشی مطمئن برای رفع افنادگی پلک می باشد. در پلاسماتراپی پلک بدون خونریزی ، بدون جراحی و بدون نیاز به استراحت و بانداژ شما می توانید مشکل افتادگی پلک خود را رفع کنید.

پلاسما جت افتادگی پلک

پلاسما جت افتادگی پلک  به چه افرادی توصیه می شود

رفع افتادگی پلک با پلاسماجت را می توان به افرادی با این شرایط پیشنهاد داد:

۱-افرادی  که افتادگی پلک محدودی دارند

۲-افرادی که  که داروهایی مانند «وارفارین» مصرف می کنند یا دارای بیماری هایی هستند که خونریزی قطع نمی شود

۳-کسانی که  که به دلیل مشغله و روابط اجتماعی بالا، نمی توانند مدت زیادی را در خانه بخاطر بخیه و… بمانند

۴-متقاضیانی که که افتادگی پلک یکطرفه دارند و این احتمال وجود دارد که با جراحی باز، مشکل حادتر شده و دچار عدم تقارن در پلک ها شوند.

مزایای استفاده از پلاسماجت افتادگی پلک چیست

۱-بهترین نتیجه را اشخاصی  که دچار شلی و افتادگی متوسط پوست بدون سایر نشانه های پیری چون چروک می برند

۲- این روش بسیار سریع بوده و در مدت زمان کمتر از ۳۰ دقیقه قابل انجام است

۳- بهبودی بسیار سریع بوده و در مدت زمانی کمتر از ۱۰ روز التهاب رفع می شود

۴- بیمار  در مدت زمان کمتر از یک هفته به محیط کار بر می گردد

دوره نقاهت  پلاسما جت افتادگی پلک  چقدر است

پلاسما جت افتادگی پلک

۱-پس از درمان، لکه های کوچکی روی پوست به وجود می آید که ۵-۷ روز ادامه می یابند. بیمار  می توانید آنها را با محصولات آرایشی پوشش دهید.

۲- ناحیه جراحی  شده به مدت ۲ یا ۳ روز ممکن است کمی متورم شود.

۳-، بعد ار جراحی ممکن است پوست به مدت ۱ تا ۲ هفته کمی قرمز باشد.

۴- سعی کنید از کرم استفاده کنید چرا که به فرآیند بهبود، ساخت مجدد پوست و کاهش حساسیت کمک می کند

عوارض پلاسماجت افتادگی پلک

این روش  جراحی عارضه خاصی نداشته و با توجه به اینکه حدود ۷۰% پوست اضافه پلک برداشته میشود. لذا خطر باز بودن پلک که بعد از جراحی دیده میشود , در این روش وجود ندارد. بعد از جراحی از کرم ترمیم کننده  که توسط پزشک تجویز شده برای چند روز استفاده می شود. همچنين از اين روش  جراحی جهت كاهش عمق خطوط عميق صورت استفاده مى شود. در این جراحی فرد درگیر عفونت های احتمالی بعد از عمل جراحی نمی شود و این یک مزیت عالی در این عمل  به حساب می آید

 موارد کاربرد جراحی پلاسماجت افتادگی پلک :

۱-افرادی که تمایل به جراحی یا بیهوشی ندارند.

۲-در کسانی که  با افتادگی خفیف تا متوسط پلک

۳- رفع اسکار،رفع آکنه

۴-کسانی  که سابقه جراحی پلک داشته ومجددا پلک انها دچار افتادگی شده.

پلاسما جت افتادگی پلک

 پلاسماجت برای چه کسانی خطر دارد

۱-افراد مبتلا به سرطان

۲-خانم های باردار

۳-کسانی که  مبتلا به بیماری های خود ایمنی فعال

۴-بیمارانی که مبتلا به بیماری های عفونی باکتریایی و ویروسی پوست هستند

۵-  افرادی که بیماریهایی  دارند که بر روند بهبودی تأثیر می گذارند باید حتما با پزشک در میان بگذارند

اثرات پلاسما تا چه زمانی ماندگار است

تکنولوژی پیشرفته همانند جراحی ماندگار طولانی داردولی همانند جراحی دائمی نبوده و پیرو روند پیری پوست است در کنار این درمان سایر مراقبت ها پوستی بایستی ادامه یافته و مصرف اکسیدانهایی چون سیگار و الکل محدود شود و مواجهه با آفتاب به حداقل رسانده شود

پلاسماجت در چه کسانی نبایستی استفاده شود

در افراد با پوستهای خیلی تیره چون سیاه پوستان چون ریسک هایپرپیگمانتاسیون یا هایپو پیگمانتاسیون دارند .قبل از هر پروسه زیبایی بایستی با پزشکتان مشورت نمایید

چرا به پلاسما جت پلک ، بلفاروپلاستی دینامیک می گویند

پلاسما جت ، بلفاروپلاستی دینامیک نیز خوانده می شود چرا که این امکان را برای پزشک به وجود می آورد که از بیمار خود بخواهد که در طول عمل ، مرتبا ‌چشمانش را باز و بسته کند تا بدین وسیه پزشک بتواند دقیقا چروکهایی را تحت درمان قرار دهد که به آن نیاز دارند.یکی از مزیت های این نوع عملکرد این است که بیمار می تواند در طول عمل ، وضعیت چشمان خود را ببیند و در مورد آن نظر دهد . در این صورت است که کار به بهترین نحو و همراه با رضایت بیمار پیش خواهد رفت

مراقبت های بعد از پلاسما جت پلک

پلاسما جت افتادگی پلک

بهتر است هر توصیه ای که پزشک به شما در رابطه با مراقبت های بعد از پلاسما جت می کند را مو به مو انجام دهید .

*پس از درمان تا حد امکان از قرار گرفتن در معرض نور خورشید جدا خودداری کنید .

*تا ۱ هفته پس از پلاسما اجازه ندارید پوست خود را اسکراب کرده و یا از شوینده ها و لایه بردار های شیمیایی و تا زمانی که به طور کامل بهبود نیافته اید ،‌ استفاده نمایید .

*احتمالا اندکی تورم و قرمزی در پوست پلک مشاهده خواهد شد که به زودی برطرف می گردد .
معمولا برای ترمیم هر چه سریعتر سوختگی ایجاد شده ، به شما کرم بعد پلاسما جت تجویز می شود . این کرم ترمیم کننده است . لازم است برای بهبودی سریعتر کرم بعد پلاسما جت را به مدت چند روز بر روی نقاط سوخته شده بمالید .

*نقاط سوخته شده بر روی پوست قهوه ای شده و احتمالا باعث ایجاد دلمه خواهند شد . توصیه اکید در مورد این دلمه ها این است که به هیچ وجه وسوسه نشوید آنها ر ادست بزنید یا بکنید چرا که در غیر این صورت می تواند باعث شود جای آنها بماند. خبر خوب اینکه این دلمه ها معمولا ۳ تا ۷ روز پس از درمان خود به خود می افتند و از بین می روند .

*به این دلیل که احتمالا پس از پلاسما جت نتوانید به خوبی ببینید و از بینایی خود به حد استفاده مناسبی داشته باشید لازم است که تا مدتی از رانندگی و فعالیت هایی که کم بینی و عدم تمرکز می تواند در آن خطرات جدی به دنبال داشته باشد جدا پرهیز نمایید .

معمولاً بلفاروپلاستی چند جلسه درمانی لازم است

پلاسما جت افتادگی پلک

تعداد جلسات بلفاروپلاستی با پلاسما جت کاملاً بستگی به میزان افتادگی و نوع پوست دارد. معمولا بین ۳-۱ جلسه درمانی لازم است. بسیاری از بیماران طی ۱ جلسه بهبود کامل دارند ولی در تعدادی از بیماران جلسات تکمیلی دوم یا سوم لازم است. در صورت نیاز به جلسه درمانی دوم یا سوم،فواصل جلسات یک ماه است

آیا این درمان بی خطر است

این درمان غیر- تهاجمی، مطمئن، آسان و بی خطر می باشد. این روش نتایجی مشابه با جراحی متعارف ارائه می دهد ولی بدون اثر زخم و ریسک های غیرضروری است.پلاسماجت دارای گواهی CE اتحادیه اروپا می باشد و بدین معنا است که با الزامات ایمنی، بهداشتی و زیست‌محیطی اتحادیه اروپا مطابقت دارد. حدود ۳۲۰۰ دستگاه پلاسماجت در سراسر جهان فروخته شده است و تنها پزشکان دارای آموزش تخصصی مجاز هستند درمان های پلاسماجت را انجام دهند.

 

دکتر هدی عین اللهی _ متخصص پوست و مو 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *