پلاسما پلک در تهران

پلاسما پلک در تهران

پلاسما پلک در تهران

پلاسما پلک در تهران : روش پلاسما روش غیر جراحی بلفاروپلاستی است  که اغلب تحت عنوان لیفت بدون جراحی پلک شناخته می‌شود، که یک جایگزین بی‌خطر برای جراحی زیبایی و بدون خطرات مرتبط با مداخلات جراحی برای بیماران است

پلاسما پلک در تهران

پلاسما پلک در تهران به بیمار اجازه می دهد که پوستی که  دچار افتادگی یا دارای پوست اضافی اطراف پلک را با این روش حذف کند در این روش درد و تورم حداقل است و کمترین تهاجم را دارد و زخم مختصر برای چند روز فقط باقی می ماند

پلاسما چیست

این سیستم نه لیزر است و نه امواج رادیوفرکانسی. (R.F ) درواقع بسیار مدرن تر از لیزر و رادیو فرکانسی می باشد. خصوصیت مهم این روش عدم نفوذ به لایه های عمقی پوست میباشد. لذا مشکلاتی مانند التهاب و قرمزی طولانی مدت ، گوشت اضافه، تیرگی بعداز درمان و… بسیار کمتر دیده می شوند.

 پلاسما پلک در تهران برای چه کسانی مناسب است

برای افرادی که پلکشان پوست اضافی یا افتادگی دارد و ظاهری خسته و پیر به آنها می دهد و تمایل به جراحی تهاجمی ندارند می توان از روش پلاسما پلک درتهران  بهره برد این روش دینامیک بوده و به پزشک اجازه می دهد حین کار از بیمار بخواهد پلک را باز و بسته کند تا چین های متعدد اضافی پلک را با این روشش بردارد.در این روش نیاز به برش جراحی ندارد و نیازی به برداشت بافت چربی یا دستکاری عضله چشم نیست.

درمان پزشکی لیفت با پلاسما چیست

پلاسما پلک در تهران

پلاسما جت یک دستگاه پزشکی کم توان است که برای انواع مختلف درمان‌های پوست استفاده شده و مخصوصا‌ً در لیفت پلک‌های افتاده موثر است. پوست دور چشم‌ها بسیار نازک است و سریع‌تر از سایر قسمت‌های بدن انعطاف‌پذیری خود را از دست می‌دهد.

پلاسمابه حالتی از ماده گفته میشود که حاوی انرژی است. این انرژی طی پروسه درمان با پلاسما جت در بافت تخلیه شده و فیبروبلاست‌ها را جهت تولید کلاژن والاستین تحریک می‌کند. کلاژن و الاستین نقش مهمی در افزایش حالت کشسانی پوست و صاف‌تر و شفاف‌تر شدن پوست دارد.این روش امکان تولید میزان قابل ملاحظه‌ای کلاژن را در پوست بخصوص در نواحی که در گذشته قادر به ارائه‌ی درمان غیر جراحی موثری برای آنها نبوده‌ایم، فراهم می‌کند.

مزایای روش پلاسما

۱-عوارض جراحی پلک را ندارد.
۲-بهترین نتیجه را کسانی که دچار شلی و افتادگی متوسط پوست بدون سایر نشانه های پیری چون چروک می برند.
۳روش پلاسما بسیار سریع بوده و در مدت زمان کمتر از ۳۰ دقیقه قابل انجام است.
۴-بهبودی بسیار سریع بوده و در مدت زمانی کمتر از ۱۰ روز التهاب رفع می شود.
۵-بیمار  در مدت زمان کمتر از یک هفته به فعالیت روزانه  خود بر می گردد.

کاربردها پلاسما پلک در تهران

 پلاسما پلک درتهران

پلاسما جت را می‌توان در هر بخشی از پوست مورد استفاده قرار داد، اما بخصوص در نواحی دور چشم موثر می‌باشد. از این روش می‌توان در موارد زیر استفاده کرد :

۱-ترمیم پلک  از جمله برطرف کردن پف زیر چشم، پوست اضافه در

۲-پلک بالا و افتادگی پلک‌ها

۳-خطوط و چین و چروک‌های دور دهان
۴-لیفت صورت و گردن
۵-بهبود ظاهر جای زخم‌ها از جمله زخم‌های بعد از جراحی، جای جوش و ترک‌های پوستی
۶-عیوب پوست و ضایعات خوش خیم از جمله زگیل‌ها، فیبروم، پیگمنتاسیون و لکه‌های ناشی از نور خورشید، جوش‌های فعال
۷-رفع خالکوبی

معایب روش پلاسما پلک

۱-قابلیت بهبود افتادگی پلک ناشی از پد چربی را در برخی موارد ندارد
۲-ایجاد اسکار در برخی از موارد تیپ های پوستی
۳-ممکن است ماندگاری آن به اندازه روش جراحی پلک تهاجمی نباشد.
۴-انتخاب فرد بسیار مهم است در این روش افرادی که افتادگی اندک پوستی دارند بهترین انتخاب هستند و افرادی که افتادگی پلک به همراه پد چربی دارند انتخاب مناسبی نیستند.
۵-روش پلاسما برای بهبود سفتی پوست اطراف چشم کاربرد دارد.

وضعیت بعد از عمل چگونه است

پلاسما پلک در تهران

۱-پس از انجام پلاسما تراپی پلک قرمز و کمی متورم است و نقاط کارشده دلمه های کوچک قهوه ای رنگ دارد.

۲-تورم و کمی احساس ناراحتی ممکن است تا ۳ روز طول بکشد. دلمه ها خود به خود بین ۷-۳ روز بعد می افتد ولی در طی این مدت نباید به آنها دست زد یا آنها را کند.

۳-حتماً باید اجازه دهیم تا این دلمه ها خود به خود بیفتد. در طی این مدت از کرم ترمیم برای بهبود سریعتر استفاده می شود.

روش درمان

۱-پس از بی‌حسی موضعی در ناحیه تحت درمان، از دستگاه استفاده می‌شود.
۲-در اثر جرقه‌ی حاصله مقداری حرارت احساس خواهید کرد اما کاملاً قابل تحمل است.
۳-جرقه واکنشی را در پوست ایجاد می‌کند که منجر به تولید کلاژن و متعاقب آن تاثیرات جوان‌سازی می‌شود.
۴-در نتیجه‌ی ولتاژ الکتریکی، یک سری فرایندهای فیزیولوژیکی رخ می‌دهند که منجر به سفت شدن غشاهای سلولی می‌گردند. زمانی که بیشتر سلول‌ها در ناحیه‌ی تحت درمان سفت شدند، نتیجه‌ی آن با چشم غیر مسلح قابل مشاهده خواهد بود.
۵-درمان حدود ۳۰ تا ۴۰ دقیقه بطول می‌انجامد که بستگی به نواحی تحت درمان در صورت دارد.

در موارد زیر از این روش نباید استفاده شود

هنوز مطالعه علمی در مورد این نوع دستگاه و جراحی وجود ندارد. بنابراین هیچ شواهدی دال بر عوارض , میزان اثر , طول ماندگاری, میزان صدمه به چشم (زیر ناحیه سوختگی پلک) , غده اشکی (در محل سوختگی) و دیگر ساختمانها وجود ندارد. بنابراین در موارد یا کاربرد ندارد (بر اساس مکانیزم اثر) و یا ریسک بالا دارد :

۱-میزان زیاد پوست اضافی روی پلک بالا
۲-بیرون زدگی چربی پلک (پف پلک بالا) چه در بخش داخلی پلک و چه در بخش وسط پلک بالا
۳-پرولاپس غده اشکی در بخش خارجی پلک بالا
۴-افتادگی همزمان پلک بالا (کوچکتر بودن شکاف پلکی)
۵-افتادگی همزمان ابروها
۶-کسانی که با پوست تیره رنگ
۷-رتراکشن همزمان پلک بالا (زل زدگی و باز بودن پلک بالا)

پلاسما پلک در تهران

میزان ماندگاری نتایج درمان

این درمان باعث جمع شدگی فوری و کوتاه شدن الیاف پوست شده و تاثیر این فرایند طی دو تا چهار هفته ادامه پیدا می‌کند. تاثیر این روش وابسته به تعداد جلسات درمان و فرایند پیری شما دارد، اما معمولاً ممکن است تا چند سال دوام داشته باشد. ما توصیه می‌کنیم که درمان ۱۲ ماه پس از درمان اولیه تکرار شود.

مراقبت پس از درمان پلاسما جت 

۱-با اینکه نواحی پوسته پوسته شده و دچار تغییر رنگ بلافاصله پس از درمان از بین می‌روند، اما توصیه می‌شود که این نواحی به مدت ۵ تا ۷ روز دست نخورده باقی بمانند.
۲-از استفاده از هرگونه مواد آرایشی تا صبح روز بعد برای بیماران  ممنوع است
۳- بیماران باید از تمام منابع مستقیم گرما مانند خورشید، پرتوهای فرابنفش، سونا و غیره به مدت دو هفته دوری کنید.

پلاسما پلک در تهران

۴- بیماران باید مراقب باشند که در ۵ تا ۷ روز اول به بخش‌هایی از پوست که پوسته پوسته شده و تغییر رنگ داده‌اند دست نزنید.
۵-از کرم یا سرم دور چشم آنتی هیستامین سه بار در روز در نواحی تحت درمان استفاده شود
۶-ممکن است کرم‌های موضعی استروئیدی  توسط پزشک تجویز شوند. از این کرم‌ها طبق دستورالعمل استفاده کنید. نتایج ناشی از آن می‌تواند برای هر فردی متفاوت باشد.

چرا به این روش “بلفاروپلاستی دینامیک” هم گفته میشود ؟

این روش به عنوان “ بلفاروپلاستی دینامیک” هم شناخته میشود چراکه این فرصت برای پزشک وجود دارد که از بیمار بخواهد که چشمانش را حین عمل باز وبسته کند تا دقیقاً چروکهایی که نیاز به درمان دارد مشخص شود و درمان شود.حتی برای خود بیمار این امکان وجود دارد که حین عمل چشمان خود را ببیند و نظر خود را بگوید.

چه تعداد جلسه پلاسماجت، برای نتیجه گرفتن لازم است؟

برای نتیجه‏ گیری درمان‏ های زیبایی بوسیله دستگاه پلاسماجت به چند جلسه متوالی در طولانی مدت نیاز دارید که معمولا بین ۴ تا ۶ جلسه می‏ باشد، مگر در موارد خاص که نیاز به جلسات بیشتر باشد.

فاصله زمانی بین جلسات درمانی پلاسما جت چقدر است؟

جلسات درمانی پلاسماجت هر ۳۰ یا ۴۵ روز یک‏بار انجام می‏ شود.

پلاسما پلک در تهران

بعد از این عمل از نظر ظاهری چگونه هستیم ؟

در این روش نقاط ریز با فاصله کم برروی پوست ایجاد میشود که باعث تصعید لایه سطحی بدون آسیب به لایه بازال میشود بنابراین بعد از عمل دلمه های ریز بر روی پلک وجود دارند که طی ۳-۷ روز میریزند و پلک به حالت طبیعی برمیگردد.مهمتر اینکه طی این عمل هیچ خونریزی اتفاق نمیافتد و پلک از نظر عملکرد بعد از عمل کاملاً طبیعی عمل میکند

آیا درمان با پلاسماجت دردناک است؟

قبل از شروع درمان کرم بی‌حسی روی ناحیه درمان استعمال می‌شود تا حین عمل دردی حس نکنید. در دوران نقاهت با ناراحتی مختصری روبرو می‌شوید که با مصرف مسکن‌های بدون نسخه به راحتی برطرف می‌شود.

سن مناسب برای ترمیم پلک چه زمانی است؟

سن مناسب برای انجام بلفاروپلاستی به نوع مشکل بستگی دارد.در اصل ترمیم پلک، سن و سال ندارد و برحسب نوع مشکل، این عمل حتی از زیر ۲۰سالگی تا بالای ۸۰ سال هم قابل انجام است. به‌طور کلی در مشکلات مادرزادی، در سنین پایین‌تر و در مشکلات ناشی از پیری یا شل شدن پوست پلک، در سنین بالاتر انجام می‌شود

پلاسما پلک در تهران

روش و مکانیزم اثر چگونه است

روشی مثل لیزر سطحی پوست است که با تصعید سلولهای سطحی پوست باعث سوختگی در پلک میشود.هنگام درمان ، به علت سوختگی سطحی بر روی نقاط درمان شده لخته تشکیل می شود که بعد از یک هفته جدا شده و اثری از کبودی یا اسکار برجای نمی ماند. این در نتیجه عملکرد بسیار سطحی پلکسر است..پس از بهبودى ،پوست ناحیه براق و سفت تر میشود. بدلیل سوختگی ایجاد شده , ممکن است  تغییرات پیگمان (رنگ) و یا واکنش غیر قابل کنترل به سوختگی بوجد بیاید. پس در پوستهای با ریسک بالا ( تیره ) باید احتیاط کرد.

 

دکتر هدی عین اللهی _ متخصص پوست و مو

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *