کاشت ابرو خوب در تهران

کاشت ابرو خوب در تهران

کاشت ابرو خوب در تهران بیشتر با هدف زیبایی انجام می شود. کاشت ابرو نوعی کاشت موی کوچک است که چه خانم و چه آقا  ممکن است به دلایل مختلفی ابرو خود را از دست داده باشند  و یا ابروهای بسیار نازک و کم‌ پشت داشته باشند که در اینصورت نیاز به کاشت ابرو خوب در تهران داشته باشند

کاشت ابرو خوب در تهران

البته  باید گفت در این میان  خانم ها بیشتر به کاشت ابرو علاقه دارند. که افراد  برای دست یافتن به این زیبایی بیشتر از جراحی  کاشت ابرو خوب در تهران استفاده می‌کنند تازیبایی از دست رفته خود را جبران کنند  که در این میان بهتر است شخص متقاضی این جراحی پس از مشاوره گرفتن از متخصصان در کاشت ابرو خوب در تهران به عوارض احتمالی این جراحی هم  خوب فکر کنند تا بعدا پشیمان نشود

کاشت ابرو خوب در تهران برای چه کسانی مناسب است

باید اشاره کرد که کاشت عمل خوب در تهران به تمام افرادی که فاقد ابرو هستند یا ابروهای بسیار نازک و کم پشت دارند پیشنهاد میشود  در این جراحی کاشت  زیبایی از فولیکول‌های سر برای کاشت ابرو استفاده می‌شود و به همین علت  تمامی افرادی که موی سر صاف تا کمی حالت‌دار دارند،می توانند جزو  بهترین انتخاب‌ها برای کاشت ابرو خوب در تهران باشند  باید اشاره کرد که  که موهای مجعد و خیلی حالت‌دار برای این عمل مناسب نیست

عوارض کاشت ابرو خوب در تهران  برای بانوان

کاشت ابرو خوب در تهران 6

باید دقت کرد که  از عوارض کاشت ابرو این است که موهای ابرو  ظرافت، پیچ و تاب خاصی دارند.و زمانی که گرافت ها از سایر قسمت های بدن در این ناحیه صورت میگیرد ، ممکن است در ابتدا کاشت ، تفاوت زیادی با اصل ابروهابه چشم بخورد . اما این مشکل  با گذشت زمان و خوابیدن ابروها، این مشکل  ظاهری کمتر به چشم میخورد و موهای کاشت شده هم مانند موهای قبلی حالت یکدست پیدا میکند

توصیه میشود برای یک کاشت ابرو خوب در تهران برای خانم های باردار  این است که بهتر است کاشت ابرو به بعد از زایمان موکول شود چون  از مواد بی حسی موضعی  در ناحیه ابرو استفاده می شود، به همین علت ممکن است برای جنین خطرناک باشد البته نظر قطعی در این باره مطرح نشده است

کاشت ابرو خوب در تهران  در بانوان شباهت زیادی به کاشت مو دارد. درعمل کاشت ابرو از فولیکول های دارای یک یا دو گرافت استفاده شده و سپس سوراخ هایی ظریف کوچک در ناحیه ابرو ایجاد می کنند که. این سوراخ ها به حدی کوچک اند که بعد از مرحله کاشت ابرو خوب در تهران  مشخص نخواهند بود. البته باید گفت که  بعد از کاشت ابرو  ممکن است مقداری تورم و کبودی در ناحیه چشم بوجود آید که با کمپرس گرم پس از چند روز درمان می شود و جای هیچ  نگرانی نیست

یکی دیگر از مشکلات کاشت ابرو خوب در تهران برای  بانوان  رشد مدام و سریع ابروهاست. به طوری که ابروهای پیوند شده بیشتر از ابروهای قبلی رشد می کنند. بنابراین نیاز به مرتب کردن دائم  دارد

کاشت ابرو خوب در تهران 2

زاویه ابرو ها در کاشت ابرو

موهای ابرو همیشه تفاوت زیادی با موهای سایر قسمت های بدن فرد دارد. برای به حداقل رساندن این تفاوت ، گرافت ها را از ناحیه پشت گوشت بر می دارند. چون  از لحاظ  ظرافت شبیه به ابروها میباشد و  البته رنگ بین این گرافت ها و ابروهای طبیعی تفاوت وجود دارد که برای رفع این مشکل یک راه حل بهتر هم وجود دارد و آن رنگ کردن ابروها است تا به صورت یکدست شوند.

زاویه موهای ابرو در شکل ظاهری افراد نقش بسزایی دارد در شرایطی اگر پزشک در انتخاب زاویه دچار اشتباه شد  در اینصورت  ابروهای کاشته شده کاملا مصنوعی  و موهای ابرو سیخ می شود و حالتی نازیبایی به صورت فرد میدهد این . در حالی است  که موها ابرو  باید حالت خوابیده داشته باشند. به همین دلیل دقت در زاویه کاشت ابروها توسط متخصص بسیار  ضرورت دارد که حتما  پزشک باید به این کار  مسلط باشد.

در صورتی که زاویه ابروها دقیق و مرتب نبود ، میشود برای اصلاح این مشکل  از روش پانسمان فشاری استفاده کرد. این کار پس از مدتی به خوابیدن موهای ابرو کمک می کند. چرب کردن موهای پیوند زده می تواند به خوابیدن ابروها کمک کند

شایع ترین علل از دست دادن ابرو

کاشت ابرو خوب در تهران 4

**کندن ابروها با دست بدلیل وسواس یا عادت

**بیماریهای هورمونی مثل کم کاری یا پرکاری تیروئید

**شایعترین علت از دست رفتن موهای ابرو، تاتو کردن ابروهاست (بدلیل آسیب ناشی از ضربات سوزن تاتو به ریشه موهای ابرو

**وجود بیماریهای پوستی مثل: لوپوس پوستی، سالک

**آسیب به ابروها بر اثرضربه هنگام تصادف، سوختگی، ماده شیمیایی، برق گرفتگی و

**کم پشتی مادرزادی ابروها (عدم رویش مادرزاد )

**شیمی درمانی، رادیو تراپی (اشعه درمانی)

چند نکته مهم که در کاشت ابرو خوب در تهران باید بدان توجه کرد

**کسی که ابرو های کم پشتی دارد و جهت پر پشت کردن ابروهایش مراجعه کرده است باید ابتدا داروی طبی جهت رشد ابروها تجویز شود و سپس در صورت عدم نتیجه، کاشت ابرو انجام گیرد

**کسی که تریکوتیلومانیا دارد باید ابتدا توسط روانپزشک درمان شود

**کسی که بیماری زمینه ای دارد که از علل ریزش ابرو می باشد، ابتدا باید بیماری زمینه ای او درمان شود.

سوالات متداول که همیشه در کاشت ابرو تهران مطرح میشود

کاشت ابرو خوب در تهران 8

سوالی که همیشه مطرح بوده این است که آیا کاشت ابرو خوب در تهران درد دارد که جواب قطعا خیر است  یعنی برای انجام کاشت ابرو از بی حسی موضعی استفاده می شود  و در طول مدت زمان کاشت، فرد در بیحسی موضعی  می باشد.

آیا  برای کاشت ابرو خوب در تهران  نیاز به بستری شدن است ؟

جواب منفی است  عمل کاشت ابرو با بی حسی موضعی انجام می شود و نیاز به هیچ نوع بی هوشی ندارد به همین علت نیاز به بستری نیست

مدت زمان انجام کاشت ابرو خوب در تهران  چقدر است ؟

**معمولا حدودا ۱-۴ ساعت،  البته بسته به تراکم و ضخامت و طول ابروها، این زمان قابل تغییراست

**معمولا چه زمان بعد از کاشت ابرو خوب در تهران ، موهای کاشته شده شروع به ریزش می کند؟

**حدودا ۲ هفته بعد از کاشت ابرو خوب در تهران ، موهای ابرو تدریجا شروع به ریزش کرده ولی  اصلا نگران نباشید چون سریعا به جای هر ساقه مویی از ابرو که ریخته شود یک تار  موی جدید می کند.

دلایل ریزش ابرو چیست

ابرو در زیبایی افراد نقش بسزایی دارد. ریزش ابروها می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. برای درمان ریزش ابرو باید علت اصلی آن را تشخیص داد و در جهت رفع آن بر آمد.ریزش ابرو ها دلایل مختلقی دارد، گاهی افراد ریزش ابرو ها را همزمان با ریزش موها تجربه می کنند که در این حالت علت ریزش ابروها با موهای سر احتمالا مشترک است و معمولا مرتبط با متابولیزم و بیوشیمی بدن می باشد.

ریشه‌های ریزش ابروها چیست

کاشت ابرو خوب در تهران

عوامل متعددي مي‌تواند در ريزش موي ابروها تاثيرگذار باشد ولي يکي از شايع‌ترين اين عوامل، کندن يا در اصطلاح برداشتن ابروهاست. مشکلي که بيشتر گريبانگير خانم‌هاست و معمولا نتيجه اين کارشان را در دوره ميانسالي متوجه مي‌شوند.

۱- مهم‌ترین درماتیت‌های پوستیک :

مانند آتوپیک، سبورئیک، بیماری پسوریازیس و پدیده تلوژن افلوریم که نوعی ریزش موقت ساقه مو است، معمولاً به دنبال استرس و… اتفاق می‌افتند.

۲- ریزش ابرو همیشه ناشی از بیماری‌های پوستی نیست و ممکن است عوارض بیماری‌های داخلی زیادی باشد.

**مشکلات هورمونی :

مثل اختلال در عملکرد تیرویید، بارداری، داروهای پیشگیری کننده از بارداری و… نیز می‌توانند چنین عارضه‌ای ایجاد کنند.

**بیماری‌های عفونی و خودایمنی نیز می‌توانند روی فولیکول مو تأثیر بگذارند.

۴- سرطان‌های پوستی :

مانند BCC و SCC یا سارکومکاپوزی نیز باعث ریزش ابروها می‌شوند.

۵- عفونت‌های قارچی، باکتریال مانند شپش، سیفلیس نیز باعث ریزش ابرو می‌شوند.

البته این موضوع قابل توجه است که همه بیماریهای پوستی روی فولیکول مو اثر نمی‌گذارند؛ بعضی از آنها مانند اگزما بهدلیل اینکه بیمار مجبور است ناحیه را بخاراند، باعث ریزش مو می‌شوند.

۶- تومورهای پوستی که به سرعت رشد می‌کنند نیز باعث خالی شدن ابرو از مو می‌شوند زیرا در این موارد مو قادر نیست به لایه نفوذ کند.

۷- بیماری اسکلروز بدلیل ایجاد زخم روی پوست باعث از بین رفتن فولیکول مو و ریزش ابرو می‌شود.

زخم ممکن است از نوع کلوئیدی یا گوشت اضافه باشد. در این مواقع نیز گوشت اضافه مانع رویش ابرو می‌شود.

۸- مصرف برخی داروها :

 مثل :ضدفشارخون پروپرانولول، کاپتوپریل، کلومیدین، داروهای روانپزشکی و استفاده از فلزات سنگین مثل طلا، نقره، آرسنیک و ید نیز ممکن است باعث ریزش مو شوند.

۹- مصرف بیش از حد مواد معدنی مانند ویتامینB و مشتقات ویتامین A که در دارویی مانند ایزوترتینویین وجود دارد نیز برای موها مضر است.

۱۰- گاهی ممکن است بیمار بعد از جراحی و به علت استفاده از داروی بیهوشی هالوتان دچار ریزش ابرو، مژه و… شود. این مشکل نیز موقتی است و نگرانی ندارد.

کاشت ابرو خوب درتهران

آيا راهي براي جلوگيري از بروز ريزش ابرو وجود دارد

پيشگيري از ريزش ابرو بسيار ساده است؛ به افرادي که قصد دارند به ابروهاي خود حالت بدهند، توصيه مي‌کنم به جاي کندن و برداشتن موهاي ابرو، آن را با تيغ اصلاح کنند تا حداقل ريشه‌هاي موي ابروي آنها صدمه نبيند.

براي افرادي که دچار ريزش ابرو و کم‌پشتي آن شده‌اند راه درماني وجود دارد؟

بله؛ داروي مناسبي که اغلب براي اين مشکل توصيه مي‌شود، ماينوکسيديل است. بايد گوش‌پاک‌کن را به آن آغشته کرد و روي پوست ناحيه ابرو ماليد. اگر اين کار مداوم انجام شود، معمولا بعد از ۶ ماه مشکل حل مي‌‌شود. البته بعد از رشد مجدد ابروها نبايد مصرف دارو قطع شود و بهتر است استفاده از ماينوکسيديل به طور منظم (هفته‌اي ۲ تا ۳ بار) ادامه داشته باشد.

آيا عوامل ارثي هم در کم‌مويي ابروها و ريزش آنها تاثيرگذار است

بله، برخي افراد از ابتداي زندگي دچار کم‌مويي هستند که به آن «هيپوتريکوز» گفته مي‌شود. برخي افراد نيز تحت‌تاثير عوامل ژنتيکي به‌تدريج دچار ريزش ابرو مي‌شوند. معمولا در مواردي که ريزش ابرو وراثتي است، درمان موثري براي جلوگيري از آن وجود ندارد و درمان‌ها فقط اين روند را کند مي‌کند يا به تعويق مي‌اندازد اما ژنتيکي يا اکتسابي بودن اين مساله حتما بايد از طريق انجام آزمايش توسط پزشک متخصص پوست  ثابت شود.

دکتر هدی عین اللهی – متخصص پوست و مو 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *