کاشت ریش

کاشت ریش در تهران

کاشت ریش در تهران

کاشت ریش  در تهران به این صورت است که در قسمت‌ هایی از صورت که موی کمی دارد یا اصلا مویی در آن ناحیه وجود ندارد، مو کاشته می‌شود.کم مویی در قسمت صورت برای آقایان چندان جذاب و خوشایند نمیباشد،

کاشت ریش

ریش  و سیبل در برخی فرهنگ ها نماد مردانگی  به حساب می آید و  البته تا حدود بسیار زیادی جذابیت مردها را  هم  می تواند تحت تاثیر قرار دهد معمولا  ریش نقش بسیار مهمی در زیبایی صورت  برخی آقایان و حس اعتماد‌ به ‌نفسشان دارد.

روش کاشت ریش در تهران

کاشت ریش معمولا در نواحی بالای لب و روی چانه توسط متخصص  انجام می‌شود. ازکاربرد های دیگر کاشت ریش در تهران  به جز پرپشت شدن محاسن، می‌تواندبه  پوشاندن جای زخم‌های آکنه و جوش اشارع کرد .

البته باید اشاره کرد که کاشت ریش در تهران هم مانند کاشت مو در تهران روی سر و یاکاشت ابرو، موهای کاشته شده روی ریش و سبیل نیز از پشت و اطراف سر برداشته می‌شوند. کاشت ریش در تهران  می تواند زیبایی صورت آقایان  را بیشتر کند

البته نکته مهمی که  متخصصان باید به آن توجه کنند این است که موها بایست از یک ناحیه برداشته شوند تا رنگ یکسانی داشته باشند. به همین خاطر  زمانی  برای کاشت ریش در تهران از پشت و زمانی از سایر نواحی موها برداشته می‌شوند.

علل ريزش مو در ريش آقایان

کاشت ریش

۱-فقدان مو به طور مادرزادي در نواحی ريش و سبيل

۲-جوشگاه‌های ناشی از اعمال جراحی ، ضربه يا سوختگی

۳- التهاب فوليكولهای مو

۴-علل ترميمی شكاف كام و لب

۵- ريزش موی ناشی از بيماری‌های ايجاد كننده جوشگاه زخم

انواع روش های کاشت ریش در تهران

۱-روش SUT :

این متد تحولی نو را در پیوند موی طبیعی و قابل رشد که برای (موی سر- ریش – ابرو و مژه)  که با تراکمی بسیار بالا و خواب و خط رویش بسیار طبیعی جلوه میکند را انجام پذیر کرده است . از  مهمترین مزایای کاشت ریش در تهران با  این تکنیک میشود به این اشاره کرد  که دیگر نیازی به کوتاهی موهای شخص نیست همچنین آقایان رویت موهای کاشته شده خود و تراکم آن را در همان روز کاشت شاهد هستید، زیرا با این روش  می‌شود موها را تا بلندی ۱ سانتی متری پیوند زد.

۲-روش‌FUT :

یکی دیگر  از روش‌های کاشت ریش در تهران ، روش FUT است که به روش برداشت نواری یا روش نواری نیز معروف است. در این روش یک نوار ۳ تا ۴ اینچی از محل اهداکننده در سر برداشته شده و به گرافت‌های کوچک که هر کدام شامل ۴ تار مو است تقسیم می‌شود. این مینی گرافت‌ها در ناحیه مورد نظر در ریش کاشته می‌شود و مانند موهای دیگر رشد می‌کند. این عمل تحت بیهوشی موضعی انجام شده و کل درمان در ۴ تا ۸ ساعت انجام شده که مدت زمان انجام آن به تعداد گرافت های پیوندی بستگی دارد.

۳- روش FUE :

سومین روش کاشت ریش در تهران  به روش FUE معروف است و همانند روش FUT موی پیوندی از سر گرفته می‌شود. مزیت این روش در این است که در محل اهداکننده اسکاری (جای زخم) ایجاد نمی‌شود. به همین دلیل و به دلیل این که هیچ کس دوست ندارد در صورت خود اسکاری داشته باشد برای کاشت ریش و سبیل فقط از روش FUE استفاده می‌شود. زمانی که از روش FUE برای کاشت ریش و سبیل استفاده می‌شود نتایج حاصله کاملاً طبیعی به نظر می‌رسد و کسی متوجه کاشته شدن ریش و سبیل در صورت نمی‌شود. پیوند سبیل علاوه بر این که موهای از دست رفته را به صورت بازمی‌گرداند بلکه به بیمار در بازیابی اعتماد به نفسش نیز کمک می‌کند.

عوارض کاشت ریش در تهران

کاشت ریش

باید بدانید که کلیه عمل های جراحی عوارض جانبی را بهمراه  دارد. از جمله عوارض جانبی کاشت ریش در تهران هم از قرار زیر است:

۱- ظاهر غیرطبیعی موی پیوندی

۲- ایجاد جای زخم در ناحیه اهدا کننده یا دریافت کننده

۳-رشد نامناسب موهای پیوندی

۴- ورم پیشانی و یا صورت

۵- خونریزی

۶- بی حسی یا سفتی ( موقتی)

۷-درد ،عفونت

مزایای کاشت ریش درتهران

آقایان غالباً به دلیل  جذبست بیشتر و بالا یردن حس اعتماد به نفشان و مزایای متعدد دیگر  کاشت ریش  در تهران طرفدار سرسخت این عمل هستندکه . بعضی از مزایای کاشت ریش  در تهران عبارت است از:

۱- ایمنی عمل

۲-دائمی و طبیعی بودن نتایج

۳- باقی نماندن جای زخم روی صورت

۴- لکه لکه نشدن ریش

۵-فقط با یک بار انجام شدن عمل و بدون نیاز به دارو نتیجه دلخواه به دست می‌آید.

۶- موی کاشته شده صورت را می‌توان تراشید و اصلاح کرد.

۷- جراحی کاشت مو را می‌توان برای پوشاندن جای زخم و رویش خط ریش نیز انجام داد.

۸-تهاجم این عمل حداقل است و هیچ اثر جانبی در پی ندارد.

کاشت ریش در تهران برای چه کسانی مناسب است

کاشت ریش

۱-عمل کاشت ریش در تهران در بین افراد که میان ۲۰ تا ۲۲ سال دارند مناسب است به این دلیل که در این سنین، سطح هورمون های مردها به اندازه پایه‌ای رسیده است. کاشت ریش طبیعی برای مردهایی بهتر است که می‌خواهند ته ریش دو روزه ای را بر روی صورت خود داشته باشند اما به خاطر موهای نامرتب صورت و یا نبود آن‌ها، این امکان برایشان میسر نیست.

 

۲-آقایانی که قسمتی از ریش صورت آن‌ها به دلیل زخم یا سوختگی و یا بخیه، رشد نمی‌کند و با این عمل علاوه بر رویش دوباره ریش‌ها می‌توانند جای زخم و سوختگی را بپوشانند.

۳-آقایانی  که به طور ژنتیکی ریش و سبیل آن‌ها رشد نمی‌کند یا ریش کم‌پشت دارند و یا قسمت‌هایی از آن خالی است.

۴-آقایانی که الگوی پر پشت یا کم پشت بودن موهای صورت خود را می‌خواهند تغییر بدهند.

۵-افرادی که ریش پراکنده‌ای دارند و دوست دارند خط ریش مرتبی داشته باشند.

مراقبت های بعد از کاشت ریش  تهران

  • شب بصورت صاف و رو به پشت بخوابید و از خوابیدن به روی پهلوها و یا روی شکم اجتناب کنید.
  • ناحیه مورد نظر را تا حد امکان تمیز نگه دارید.
  • ورزش های سنگین و فعالیت بدنی شدید را تا زمانی که پزشک جراح به شما اجازه نداده، بطور کامل کنار بگذارید.
  • شنا کردن و فعایلت هایی از جمله رفتن به سونا و یا حمام آب گرم را انجام ندهید.
  • سیگار نکشید.
  • از خاراندن و حتی لمس کردن ناحیه کاشت ریش جدا پرهیز کنید.
  • سعی کنید تا حد امکان صورت تان در معرض نور شدید خورشید قرار نداشته باشد.
  • در صورتی که پیش از عمل از برخی داروهای خاص (برای مثال داروهای فشار خون) استفاده می کردید، حتما به پزشک جراح اطلاع داده و در این زمینه با وی مشورت کنید.
  • زمانی که موهای کاشته شده بلند شدند، حتما پیش از اصلاح آنها با پزشک مشورت کنید.

علل کچلی ریش چیست

کاشت ریش در تهران

کچلی ریش به خارش آرایشگر هم معروف است زیرا این بیماری بیشتر در زمان اصلاح توسط آرایشگر با تیغ مشترک منتقل می‌شود و دانه‌های پوستی به وجود آمده خارش‌دار هستند. قارچی که باعث این بیماری می‌شود درماتوفیت نام دارد.

این قارچ‌ها رایج‌اند و در همه جای دنیا پیدا می‌شوند. درماتوفیت عامل بیماری قارچی به نام ژوک است که در بین ران‌ها ایجاد می‌شود، این باکتری بیماری قارچی دیگری به نام پای ورزشکار را نیز سبب می‌شود که اطراف پا را آلوده می‌کند. درماتوفیت ها آنزیم‌های ویژه‌ای دارند که قادر به حضم کراتین هستند، نوعی پروتئین که لایه‌ی سخت بیرونی پوست را می‌سازد.

موها و ناخن‌ها هم ترکیبی از کراتین هستند. بنابراین آلودگی درماتوفیت در زیر لایه‌ی رویی پوست گسترش نخواهد یافت. بااین‌حال درصورتی‌که بدن به حضور قارچ واکنش نشان دهد وضع متفاوت می‌شود و ممکن عفونت باکتریایی دومی هم به وجود بیاید.

انواع درماتوفیت

گونه‌های مختلفی از درماتوفیت ها باعث به وجود آمدن کچلی ریش می‌شوند. برخی از آن‌ها فقط به پوست انسان تمایل دارند و برخی دیگر به سراغ گونه‌های جانوری  می‌روند البته می‌توانند به انسان هم منتقل شوند.

گونه‌های درماتوفیت زیر مسبب کچلی ریش هستند:

**تریکوفیتون روبروم

**تریکوفیتون منتاگروفیتس

**تریکوفیتون وروکوزوم

**میکروسپوروم کانیس

**تریکوفیتون ویولاسئوم

**تریکوفیتون مگنینی

**تریکوفیتون شوئن لاینی

**گونه های قارچی دیگر که باعث بیماری کچلی ریش می‌شوند بر اساس موقعیت جغرافیایی، تماس نزدیک با حیوانات و عوامل آب و هوایی و سبک زندگی تغییر می‌کنند.

پیشگیری از ابتلا به بیماری کچلی ریش

کاشت ریش در تهران

اگرچه این بیماری امروزه رایج نیست اما هنوز در بخش‌هایی از دنیا بیماری شایعی محسوب می‌شود. برخی از اقدامات پیشگیرانه عبارت‌اند از:

**برای اصلاح صورت همیشه از یک تیغ تمیز استفاده کنید. هرگز از تیغ مشترک استفاده نکنید و مطمئن شوید که آرایشگر هنگام اصلاح صورتتان از تیغ جدید استفاده می‌کند.

**مراقب باشید وسایل شخصی خود مانند حوله را با فردی که مبتلابه کچلی ریش است به اشتراک نگذارید. این بیماری می‌تواند منتقل شود به‌ویژه پس از اصلاح صورت که برش‌های کوچک تیغ راه را برای ورود قارچ‌ها باز می‌کند.

**موهای صورتتان را با تیغ تمیز کنید. به خاطر داشته باشید که از تیغ تمیز استفاده کنید. تمیز کردن صورت با هر روش دیگر احتمال ابتلا به کچلی ریش را افزایش می‌دهد.

نکات مهم دیگر در خصوص پیشگیری :

**پس از دست زدن به حیوانات دست‌های خود را به‌طور کامل بشویید. به‌ویژه آن‌هایی که مستعد به این بیماری هستند باید بیشتر مراقب باشند.

 

**از درمان کامل عفونت‌های قارچی در قسمت‌های دیگر بدن مانند پوست سر، کشاله‌ی ران و پاها اطمینان حاصل کنید تا از انتقال بیماری از این قسمت‌ها به‌صورت جلوگیری شود.

**از یک روش ضد باکتریایی برای ضدعفونی کردن ناحیه‌ی موردنظر پس از اصلاح استفاده کنید.

**همچنین برای بهداشت مطلوب از مرطوب‌کننده برای مراقبت از پوستتان استفاده کنید.

تاثیر شستشو و آرایش ریش روی ریزش آن

کاشت ریش در تهران

ممکن است پس از آرایش ریش، ریزش آن بیشتر به چشم بیاید. این به این دلیل است که شستن یا شانه کردن ریش، خود باعث می شود برخی از تار های شل که در انتهای چرخه رشد قرار دارند، بریزند.

وقتی به ریش محصولات حالت دهنده می زنید آن را زیاد ماساژ نمی دهید یا نمی شویید مو های شل صورت نمی ریزند و در جای خود محکم می مانند، به همین دلیل پس از شامپو کردن و یا بعد از آرایش ریش بیشتر متوجه ریزش آن می شوید. بازی با ریش و یا کشیدن و تاب دادن سبیل هم باعث ریزش مو های فاز تلوژن می شود.

 

متخصص پوست و مو

دکتر هدی عین اللهی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *