کاشت مو در ایران

کاشت مو در ایران

کاشت مو در ایران

کاشت مو در ایران: امروزه جدیدترین روشی که برای کاشت مو در ایران مورد استفاده قرار می گیرد روش sut می باشد. کاشت مو در ایران روشی است که در طی آن موها از پشت سر فرد برداشته می شود و در بخش هایی که مو ریزش پیدا کرده است (فضاهای طاس سر) کاشته می شود.

کاشت مو در ایران

انواع روش های کاشت مو در ایران

کاشت مو در ایران مجموعه اقداماتی است که روی سر افرادی که دچار ریزش مو شده اند انجام می شود. کاشت مو در ایران روی سر افرادی انجام می شود که که دچار ریزش موی ارثی (آلوپسی آندروژنیک) شده اند. کاشت مو در ایران در حال حاضر تنها روشی است که برای درمان ریزش موی ارثی در افراد استفاده می شود و شامل انواع روش ها می باشد.

کاشت مو در ایران به روش قدیمی

در روش قدیمی، کاشت مو در ایران با روش fut انجام می شود و طی آن به وسیله جراحی، نواری از مو را از قسمت پشت سر فرد بر می داشتند و گرفت ها را از روی آن نوار می گرفتند و پس از طی مراحلی آن ها را در جلوی سر و یا قسمت هایی که خالی از مو بود می کاشتند. این اولین روشی بود که برای کاشت مو  و دیگر جاهای دنیا استفاده می شد. این روش کاشت مو در ایران دارای معایبی همچون درد، خونریزی، برش، جلسات متعدد، بخیه و … ر ا داشت که کم کم این عوارض سبب شدند که این روش کاشت مو منسوخ شود.

بعد ار این روش، روشی به نام fit بوجود آمد که خیلی بهتر از روش قبل بود و از مزایای این روش این بود که در آن از برش و جراحی استفاده نمی شد، در روش کاشت مو  با این روش موها را در پشت سر به روش تک تک بر می داشتند و سپس موهای برداشته شده را به همان روش کاشت مو fut جلوی سر می کاشتند. اما این روش نیز معایب خاص خود را داشت. از جمله این ضعف ها می توان به تراکم کم کاشت مو، برداشت کم از بانک مو، خونریزی، درد، دوران نقاهت، عوارض جانبی و … اشاره کرد.

هزینه کاشت مو

کاشت مو  به روش طبیعی یا همان پیوند مو، روشی است که امروزه به عنوان یک عمل بدون ریسک شناخته شده و طرفداران بسیاری هم پیدا کرده است و به همین دلیل هر روز شاهد گسترش رو به رشد کلینیک های کاشت مو و روش های متنوع هستیم که این تنوع، انتخاب روش مناسب کاشت مو و انتخاب کلینیک مناسب و پزشک مناسب برای متقاضیان را مشکل کرده است.

همچنین هزینه کاشت مو  نیز از کلینیکی به کلینیک دیگر و از روشی به روش دیگر متفاوت است. هزینه کاشت مو برای متقاضیان یک عامل مهم محسوب می شود و بر تصمیم گیری فرد تاثیر می گذارد و فرد باید پیش از کاشت مو آگاهی های لازم را در این مورد کسب کند تا بتواند بهترین تصمیم برای عمل کاشت مو در ایران را با هزینه مناسب بگیرد.

هزینه کاشت مو در ایران

کاشت مو به روش SUT  چگونه است؟

کاشت مو به روش SUT یک نوع روش جدید در کاشت مو  می باشد که این روش بروز شده ی  روش های قبلی مانند FUE می باشد که برای اولین بار در سال ۱۳۹۴ به ایران وارد شد که تحولی بزرگ در زمینه کاشت مو محسوب می شود. از جمله مزایای کاشت مو در ایران به این روش این است که نیازی به جراحی ندارد، تراکم موها در این روش نسبت به سایر روش ها بالاست و فاقد درد و خونریزی می باشد.

هزینه کاشت مو در ایران به روش SUT

کاشت مو  به روش SUT پرطرفدار ترین روش در زمینه کاشت مو می باشد. در این روش هزینه کاشت مو بین ۳٫۰۰۰٫۰۰۰ تا ۶٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان می باشد که بر اساس وسعت ریزش مو و تعداد گرفت هیا مورد نیاز و شرایط فرد متقاضی متغیر است. کاشت مو با روش SUT در یک جلسه انجام می شود که می توان تا ۱۴۰۰۰ تار مو را در یک جلسه به سر پیوند زد. در کل برای افرادی که از بانک موی خوبی برخوردارند می توان تا ۱۴۰۰۰ تار مو را پیوند زد.

مزایای کاشت مو در ایران به روش SUT

۱- کاشت مو SUT تحت نظر تیم مجرب کادر پزشکی و درمانی کاشت مو و تحت نظر متخصص انجام می شود و مثل روش های سنتی و رایج توسط تکنسین های تجربی انجام نمی شود.

۲- همه لوازم و ابزارهای کاشت مو  به روش  SUT به صورت تمام استریل و یکبار مصرف می باشند.

۳- از مهمترین مزایای کاشت مو به روش SUT برداشت گرفت ها با دستگاه می باشد که سبب می شود از تمامی ظرفیت بانک موی فرد بدون آسیب زدن به بانک موها استفاده شود.

نکات مهم برای متقاضیان کاشت مو در ایران

انجام تحقیقات درست

برای اینکه کاشت موی موفقی را تجربه کنید، قبل از کاشت حتما چند نفر را که قبلا کاشت مو انجام داده است از نزدیک ببینید و از وی سوالات خود را بپرسید. مراکز کاشت موی زیادی در تهران و شهرهای دیگر فعالیت می کنند ولی واقعیت این است که کاشت مو  روشی کاملا علمی می باشد که علاوه بر تخصص، نیاز به تجربه زیادی هم دارد. نکته حائز اهمیت این است که به مرکزی مراجعه کنید که دارای سابقه طولانی در انجام کاشت مو هستند و کلیه مراحل کاشت مو را منطبق بر دانش روز پزشکی انجام می دهد.

تحقیقات درباره کاشت مو در ایران

 

نتیجه کاشت مو 

نتیجه کاشت مو  در افراد مختلف متفاوت می باشد. نتیجه کاشت مو می تواند بیشتر یا کمتر از سایرین باشد. نکته کلیدی در این مورد میزان بانک موی هر فرد می باشد. مثلا در روش های رایج و سنتی FUT و FIT که توسط جراحی انجام می شد، در افرادی که انعطاف پذیری پوست پشت سرشان زیاد بود، این امکان وجود داشت که نواری به عرض ۱٫۵ سانتی متر  را از پشت سر بردارند. اما اگر پوست سر سفت می بود، عرض نوار حداکثر ۱ سانتی متر می بود و به همین نسبت تعداد تارهای موی کاشته شده کمتر یا بیشتر می شد.

توجه کنید در کسانی که ریزش موی شدید داشته اند، نمی توان تراکم موهای آنان را همانند دوران نوجوانی کرد. معمولا در طاسی های وسیع پرپشتی موها بعد از کاشت مو ۶۰ تا ۸۰ درصد موهای طبیعی می شود که البته اگر کلینیک کاشت مو در ایران به درستی انتخاب گردد همین میزان از تراکم نیز در نهایت بسیار رضایت بخش خواهد بود. زیرا طراحی خط رویش و روش کاشت موی مورد استفاده بر ظاهر طبیعی و پرپشت تر بودن موها تاثیر زیادی می گذارد.

 تاثیر سن بر کاشت مو

کاشت مو محدودیت سی خاصی ندارد و افرادی که سن بالایی دارند و حتی موهایشان سفید شده است نیز می توانند اقدام به کاشت مو بکنند. افراد ۲۵ تا ۶۰ سال بهترین کاندید برای کاشت مو در ایران می باشند. البته افراد بالای ۶۰ سال هم در صورتی که از سلامت لازم برخوردار باشند می توانند کاندیدای مناسبی برای کاشت مو باشند. زیرا موهای سفید کاشته شده بسیار طبیعی دیده می شوند و کسی متوجه کاشت موی افراد مسن نمی شود. ضمنا این گروه سنی می توانند موهای کاشته شده را همانند موهای طبیعی رنگ کنند.

 کاشت مو در ایران برای خانمها

بهتر است بدانید که کاشت مو در ایران فقط مختص آقایان نیست و برای خانم ها نیز قابل انجام می باشد.  مثلا خانم هایی که موهای خود را سفت می بندند ممکن است دچار طاسی سر می شوند و یا ممکن است در اثر بیماری هایی موهای سر آنان دچار ریزش شود و مجبور باشند که برای حفظ زیبایی کاشت مو  انجام دهند.

راهکارهای مناسب برای جلوگیری از ریزش مو

برای جلوگیری از ریزش مو راهکارهایی پیشنهاد می‌شود که می‌توان در بین آن‌ها اضافه کردن مواد غذایی حاوی پروتئین ویتامین و همچنین کاهش مصرف مواد شیمیایی و مصرف قرص آهن را نام برد.

اما گاهی ریزش مو هیچ درمانی ندارد و با تغذیه و … از بین نمی‌رود در این مرحله از ریزش مو که تغییر تغذیه و استفاده از دارو و درمان‌های پزشکی پاسخگو نیستند کاشت مو طبیعی جایگزین می‌شود.یک فرد معمولی روزانه ۵۰ تا ۱۰۰ مو را رد می‌کند، اما به دلیل رشد موهای جدید، به‌طور هم‌زمان قابل‌مشاهده نیست.

توصیه های برای پیشگیری از ریزش مو

برای پیشگیری از ریزش مو ، توصیه ی ما به افراد با موهای چرب این است که ، روزانه موهای خود را بشویند .
ما به افراد توصیه می کنیم که از شامپوهای مناسب موی خود استفاده کنند .درسته که نوع شامپو تاثیر زیادی بر ریزش مو ندارد ، اما شامپوی خوب نیز دارای یکسری ویژگی هایی است. شامپوی خوب شامپویی است که فرد پس از شست و شوی موهای خود احساس خوشایندی داشته باشد.

کاندیدای مناسب برای کاشت مو

افرادی که تمایل به انجام عمل کاشت مو دارند، باید شرایط کاندیدای مناسب کاشت مو را در نظر داشته باشند:

۱- افراد دارای سن بیش از ۳۰ سال
۲- افراد دارای سلامتی کامل
۳-متقاضیانی که  دارای الگوی تاسی مردانه هستند و بیش از ۵ سال از تاسی رنج میبرند.
۴-داشتن توقع های عقلانی و منطقی
۵-بیمارانی  که به علت جراحی، ضربه و یا سوختگی دچار کچلی و یا تاسی مو شده اند.

فواید  کاشت موچیست

۱-نتیجه جراحی کاشت مو به علت استفاده از موی طبیعی و موهای سر خود افراد بسیار طبیعی خواهد شد. رنگ موها تفاوتی با رنگ موهای اصلی افراد نخواهد داشت و پس از ۲ الی ۳ ماه رشد موها آغاز خواهد شد.

۲-کاشت مو ، احتیاجی به مصرف هیچگونه مواد شیمیایی ندارد و کاملا مطمئن انجام خواهد شد.

۳-پس از کاشت مو ، نیازی به مراقبت های ویژه نیست و میتوانید به همان صورتی که از موهای طبیعی خود مراقبت می کنید از موهای کاشته شده خود نیز استفاده و مراقبت نمایید.

۴-بیمار نیاز به استفاده شامپوی خاصی پس از کاشت مو  ندارد و از همان شامپویی که قبل از جراحی استفاده میکردید می توانید پس از جراحی کاشت مو هم از همان  استفاده نمایید. همچنین فرد می توانید موهای کاشته شده خود را کوتاه و به هر حالتی که دوست دارید در بیاورید.

۵-برجسته ترین مزیت کاشت مو غرب، به دست آوردن ظاهر دلخواه و کسب اعتماد به نفس از دست رفته شخص در رابطه با ظاهرش می باشد.

انواع کاشت مو به روش B H T

**کاشت مو های ریش صورت شخص روی سر :

در این نوع از کاشت مو قادر هستیم به غیر از پشت سر فرد بیمار ، از سایر نقاط دیگر بدن هم گرافت‌ های مورد نیاز را به روش F U E استخراج میکنیم و میتوانیم از آنها برای طاسی شخص بیمار استفاده کنیم.با ترکیب کاشت موهای پشت سر و مو های بدن ، ما قادر هستیم بیش از ۴۰۰۰ گرافت مو را طی چند روز متوالی پیوند دهیم .

** کاشت مو های بدن شخص در ریش و سبیل :

ما می توانیم در این شیوه برای بازیابی مو های صورت که دارای ریزش بیش از حد هستند ، از موهای بدن مثل موهای روی سینه فرد استفاده کنیم . هم چنین در حالتی ‌که بر اثر هر اتفاقی در منطقه رویش موهای ریش جای زخم باقی بماند، می‌توان به کاشت مو به روش B H T جای زخم ها را پو شاند .

** کاشت مو های سر در ریش و سبیل :

و هم چنین در این روش برای کاشت و ترمیم موی ریش و سبیل فرد می توان از موهای پشت سر گرافت مو بگیریم . با این شیوه میتوانید ریزش مو های ریش و سبیل را درمان کنید و هم چنین جای زخمی که روی صورت به جا مانده است یا حتی جای بخیه را پوشاند .

** کاشت مو های سینه روی سر :

معمولا مو های سینه برای گرافت گرفتن و کاشت بر روی سر مناسب نیستند به این دلیل مو های سینه ضعیف هستند و تحمل کاشت را ندارند و به همین دلیل متخصصان ما برای انتخاب شخص مورد نظر بسیار حساس هستند .

 

دکتر هدی عین اللهی_ متخصص پوست و مو

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *