کربوکسی تراپی در تهران

کربوکسی تراپی درتهران

کربوکسی تراپی درتهران

کربوکسی تراپی درتهران : بعد از بوتاکس حالا نوبت تزریق گاز co2 است که برای رفع چین و چروک پوست مورد استفاده قرار گیرد زیبایی پوست و جوان بودن موضوعی است که همیشه در فکرش هستیم. همیشه به این نکته‌ها توجه می‌کنیم که چه موادی برای پوست ما خوب است یا چه کارهایی می‌توانیم انجام دهیم تا پوستی شاداب و و خوش رنگ داشته باشیم. روش‌های زیادی برای داشتن پوستی زیبا وجود دارد

کربوکسی تراپی در تهران

کروبوکسی تراپی یکی از روش‌های خوب برای رسیدن نتیجه ایده آل هست. از این روش برای کاهش سلولیت، درمان تیرگی دور چشم، چروک صورت، زخم‌های ناشی از سوختگی یا جراحی و… استفاده می‌کنند. با ما همراه باشید تا هر آنچه که در مورد کربوکسی تراپی لازم است بدانید را برایتان توضیح دهیم.

کربوکسی تراپی چیست

کربوکسی نام علمی گاز دی اکسید کربن (CO۲) بوده و در کربوکسی تراپی گاز CO۲ زیر پوست تزریق میشود . بدن این مورد را به عنوان کمبود اکسیژن تلقی می کند و جریان خون در این منطقه افزایش می یابد و این افزایش گردش خون سبب رسیدن مواد مغذی به این منطقه می شود و ترمیم سلولی اتفاق می افتد.از این تکنیک به منظور جوانسازی، ترمیم سیاهی و گودی پای چشم ،کاستن از چروک ها وترک های پوستی و کاهش سلول های چربی یا سلولیت ها استفاده می شود

کربوکسی تراپی در تهران

کربوکسی تراپی در درمان سلولیت

این روش در درمان سلولیت نقش به سزایی دارد .سلولیت به برآمدگی های چربی ناصاف بر روی ران و باسن می گویند دلایل بسیاری برای به وجود آمدن این سلولیت ها در بدن انسان وجود دارد که این بیماری در مردان بسیار نادر است زیرا ساختار پوستی در مردان و زنان متفاوت است. پوست مردان ضخیم تر است و بیشتر به سمت عضلانی می رود و از بافت های مستحکمی تشکیل شده است. زنان دارای پوست های نازک تری هستند که این زمینه باعث ایجاد سلولیت در زنان خواهد شد، همچنین زنان لایه های چربی بیشتری نسبت به مردان دارند و بسیاری از دلایل دیگر مانند تغییرات هورمونی و …

کربوکسی در تهران

مطالعات  نشان داده که کربوکسی تراپی به بافت های بدن آسیبی نمی رساند و تنها سلولهای چربی توسط گاز CO2 شکسته می شود و به اعصاب آسیبی نمی رساند. پس از استفاده از کربوکسی تراپی مشاهده شده است که کربوکسی تراپی علاوه بر از بین بردن چربی ها به بازسازی کلاژن کمک می کند و باعث ضخیم شدن و صاف شدن پوست می شود. به همین دلیل کربوکسی تراپی در درمان سلولیت ها بسیار مفید است. کربوکسی تراپی با نفوذ بر چربی ها و از بین بردن آنها باعث تحریک پوست شده و پوست را صاف می کند.

 کاربردهای کربوکسی تراپی در تهران چیست

۱-درمان سلولیت

۲-درمان چاقی نواحی باسن ، ران ، پهلوها ، شکم

۳-درمان جای جوش

۴-بالا بردن استحکام پوست

۵-درمان آلوپسی

۶-درمان آکنه ، درمان چین و چروک

۷-درمان پلاک های پسوریازیس

۸-درمان افتادگی پوست

موارد منع کربوکسی تراپی درتهران

همه ی افراد نمی توانند از کربوکسی تراپی استفاده کنند ، برخی از موارد منع کربوکسی تراپی در تهران :

۱-افرادی که نارسایی کلیه دارند

۲-بیمارانی که تحت دیالیز می باشند

۳-بخانم های باردار

۴-بیمارانی که پس از جراحی خون فعال در محل زخم دارند

۵بیماران سرطانی و اشخاصی که تحت درمان شیمی درمانی اند

۶-کسانی که  کم خونی شدید دارند

۷-مبتلایان به صرع ،مبتلایان به بیماری مغزی ومبتلایان به آب سیاه

کربوکسی تراپی درتهران

عوارض کربوکسی تراپی درتهران چیست

۱-کربوکسی تراپی به طور معمول عارضه ای ندارد.
۲-درد و قرمزی خفیف در محل تزریق،

۳-احساس گرما و صدای خش خش در پوست و گاها کبودی در محل تزریق از عوارض گذرای این روش درمانی است که معمولا ظرف چند ساعت و به ندرت چند روز بطور کامل برطرف می شوند.

درمان آلوپسی با کربوکسی تراپی  در تهران

زمانی که کاهش گردش خون رخ می دهد می توان با کربوکسی تراپی به درمان آن پرداخته شود ، خوشبختانه با کربوکسی تراپی می توان به درمان آرتریت حاد ، روماتولوژی و اختلال در نعوظ و سندرم نیز پرداخته شود

درمان کبودی زیر چشم با کربوکسی تراپی درتهران

کربوکسی تراپی در تهران

کش آمدن پوست و ایجاد شدن پارگی در کلاژن پوستی سبب ایجاد شدن استرچ مارگ می شود ، در کربوکسی تراپی کلاژن های جدید ساخته شود و با بهبود بخشیدن قوام پوست ، سبب شده که ظاهر پوست طبیعی و در نهایت پوستی شاداب ایجاد شود .با روش کربوکسی تراپی می توان کبودی زیر چشم را به آسانی برطرف نمود .

گاز دی اکسید کربن با استفاده ازسوزن های ریزی در اطراف چشم تزریق می شود و موجب افزایش گردش خون و رفع سیاهی دور چشم می شود. برای انجام این کار باید در انتخاب پزشک خود دقت نمایید زیرا این کارباید با دقت بالایی صورت گیرد.

روش درمان کربوکسی تراپی در تهران  چگونه است

۱-دستگاه دارای یک مخزن گاز دی اکسید کربن است که توسط بخش الکترونیک ، خروجی دستگاه تنظیم میشود.
۲-سرعت و میزان گاز خروجی با توجه به محل درمان و بیماری ،توسط پزشک تنظیم می شود. گاز دی اکسید کربن از طریق یک سوزن نازک به زیر پوست تزریق می شود.
۳-در ناحیه پلک پس از تزریق گاز پلک ها متورم می شوند و طی ۱۰دقیقه بعد گاز جذب شده و ظاهربیمار طبیعی می شود. در اسکار و ترکهای پوستی احساس کمی سوزش وجود دارد. برای درمان سلولیت و بافت چربی موضعی چون حجم گاز بیشتری تزریق می شود یک حس کشش و فشار در موضع ،بدلیل افزایش جریان خون احساس می شود.

چند جلسه کربوکسی تراپی لازم است

تعداد جلسات با نوع درمان متفاوت است . به طور معمول ۶ تا ۱۰ جلسه با فاصله هر یک یا دو هفته نیاز است. در بعضی درمانها به منظور تثبیت نتایج درمانی ،سالی یک نوبت درمان برای چند سال تکرار می شود.

آیا کربوکسی تراپی تاثیر دائمی دارد

کربوکسی در تهران

برای تاثیر بهتر تزریق، باید حدود ۶تا ۱۰جلسه تزریق ادامه یابد تا بتوانید تاثیر آن را ببینید، اگر به بیماری دچار نباشید، می توانید از این شیوه در درمان استفاده کنید و تاثیر آن را در پوست خود ببینید. در این شیوه تحریک کلاژن سازی عروق جدید و افزایش خون رسانی صورت می گیرد و بین ۶ماه تا ۲سال ماندگاری دارد.

البته ماندگاری آن بسته به شرایط بیمارهم دارد، مثلا کسی که بیماری زمینه ای یا کم خونی یا تیروئید داشته باشد، به دلایل بیماری زمینه ای خود ممکن است زودتر دچار تیرگی دور چشم شود و ابتدا باید بیماری زمینه ای خود را درمان کند تا دوباره پوستش به حالت اولیه بازنگردد. استرس و رژیم های سخت و بیماری های خاص هم می تواند تاثیر تزریق را کاهش دهد.

اقدامات احتیاطی لازم بعد از هر جلسه کربوکسی تراپی

۱-اجتناب از استحمام

۲-شنا،سونا و جکوزی به مدت ۴ ساعت بعد از درمان توصیه می شود.

سوالات رایج دریاره کربوکسی تراپی در تهران

آیا انجام کربوکسی تراپی درد دارد؟

بدلیل اینکه در این روش از جوانسازی پوست از سوزن های بسیار ریز و کوچکی استفاده می شود فرد درد بسیاری را حس نمی کند ممکن است فقط درد اندک همراه با سوزش داشته باشید که می توان با استفاده از بی حسی های موضعی قبل ازکربوکسی تراپی این درد را کاهش داد.

چگونه کربوکسی تراپی برای ترک های شکمی و پاها عمل می کند؟

علائمی کششی پوست زمانی ایجاد می شود که کلاژن پوست پاره می شود. این اتفاق معمولا در طول بارداری یا افزایش وزن دیده می شود. کربوکسی تراپی درمانی است که برای علائم کششی قدیمی و جدید استفاده می شود و برای تمام انواع پوست ها ایمن است. کربوکسی تراپی به ایجاد کلاژن جدید کمک می کند و پس از آن پوست را ضخیم تر می کند تا ظاهر علائم کششی را بهبود بخشد.

کربوکسی تراپی درتهران

 چگونه کربوکسی تراپی برای کاهش سلولیت و چربی عمل می کند؟

روش کربوکسی تراپی که برای درمان سلولیت و کاهش چربی استفاده می شود با روشی که برای کاهش دایره های تاریک زیر چشم استفاده می شود، متفاوت است. CO² •مستقیما در مناطق آسیب دیده تزریق می شود و می تواند سلول های چربی زیر پوست را از بین ببرد. سلولهای چربی به معنای واقعی کلمه شکسته و ریشه کن می شوند.

کربوکسی تراپی درتهران

به چند جلسه درمانی برای ازبین بردن سیاهی چشم با استفاده از کربوکسی تراپی نیاز است؟

باید توجه نمایید که با یک جلسه کربوکسی تراپی سیاهی اطراف چشم بطور کامل برطرف نمی شود و دوره ی درمان باید کاملا سپری شود تا مطلوب ترین نتیجه را دریافت نمایید . تعداد جلسات کربوکسی تراپی در هر فردی متفاوت است اما بطور معمولا کربوکسی تراپی باید در ۶ جلسه صورت گیرد تا نتیجه مطلوبی را بتوان با استفاده از این روش دریافت کرد.

چرا روش کربوکسی تراپی را انتخاب کنم؟

۱- ایمنی

کربوکسی تراپی توسط اداره غذا و داروی ایالات متحده (FDA) تایید شده است. این درمان عوارض جانبی طولانی ندارد.

۲- راحتی

این درمان یک روش سریع، ۱۵ تا ۳۰ دقیقه ای است. می توانید بلافاصله به حالت عادی بازگردید. فقط تا ۲۴ ساعت پس از درمان برای کاهش سلولیت و یا کاهش چربی از شنا و حمام کردن در وان بپرهیزید.

آیا هیچ دلیلی وجود دارد که نباید از درمان کربوکسی تراپی استفاده کنم؟

 اگر سلامت عمومی شما خوب است و هیچ گونه بیماری یا عفونت های پوستی در منطقه تحت درمان نداشته اید، چند دلیل پزشکی برای استفاده نکردن از این روش وجود دارد. اگر چه شواهدی وجود ندارد که این درمان برای خانمهای باردار مضر است، به طور کلی توصیه می شود قبل از شروع دوره درمان تا بعد از حاملگی و شیردهی منتظر بمانید.

 کربوکسی تراپی برای بیماران مبتلا به بیماری های قلبی عروقی حاد، درمان نشده، فشار خون کنترل نشده؛ مشکلات تنفسی حاد سندرم خونریزی، تصادف مغزی (سکته مغزی)؛ ترومبوز حاد یا آمبولی ریوی؛ و دیابت کنترل نشده توصیه نمی شود.

کربوکسی تراپی درتهران

بعد از عمل کربوکسی تراپی چه باید بکنم؟

در حالت مطلوب، ۵ تا ۱۵ دقیقه پس از تزریق، دی اکسید کربن به طور طبیعی در ناحیه آسیب دیده، بدون ماساژ، گسترش می یابد. هنگامی که دی اکسید کربن به داخل منطقه جذب شد، هیچ دستورالعمل خاصی پس از مراقبت لازم نیست.

دکتر هدی عین اللهی _ متخصص پوست و مو 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *